reklama
reklama
/ Nejúspěšnější články tohoto týdne
16:43

Země ze skupiny velkých světových ekonomik G7 budou pokračovat ve svých rozsáhlých programech hospodářské podpory tak dlouho, jak to bude nutné. Vyvarují se také chyb z minulosti, kdy byly stimulační programy omezeny příliš brzy. Zavázaly se k tomu v dnešním komuniké vydaném na závěr třídenního summitu nejvyšších představitelů G7. (ČTK)

16:37
16:29

V turecké pobřežní oblasti Antalya je momentálně podle Asociace středomořských turistických hoteliérů (AKTOB) otevřeno 75 procent hotelů. Loni jich kvůli pandemii covidu-19 bylo v provozu jen 40 procent. Úplně všechna ubytovací zařízení budou ale otevřená pravděpodobně až příští rok. (ČTK)

16:12

Růst penzí nad valorizaci z posledních let znamená pro příští rok vyšší výdaje o sto miliard korun, řekla v OVM Zamrazilová. Na penze se má vydat 565,4 miliardy. (ČTK)

16:00

Desítky tisíc Španělů dnes protestují v Madridu proti vládnímu plánu udělit milost 12 katalánským politikům, kteří byli odsouzeni kvůli neúspěšnému pokusu o vyhlášení nezávislosti regionu v roce 2017. Demonstranti považují pokus katalánských politiků za ohrožení národní jednoty, uvedla agentura Reuters. (ČTK)

15:50

Skupina G7 se zavázala poskytnout miliardu dávek vakcín proti covidu-19 chudým zemím. Slibuje také peníze na boj proti oteplování a kritizuje Čínu. (ČTK)

15:48

Vakcína od firem Pfizer/BioNTech by od září mohla být k dispozici praktickým lékařům pro děti od dvanácti let. Teď se soutěží distributor, který by to mohl zajistit. Řekl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), který se dnes nechal očkovat proti koronaviru v ústeckém velkokapacitním očkovacím centru. (ČTK)

15:34

Škodu odhadovanou na 1,5 milionu korun způsobil noční požár prodejny zahradnických potřeb v Praze 10. Příčinu ohně hasiči zatím nestanovili, vyšetřování vedou společně s policií. (ČTK)

15:04
14:54

Výsledek sobotních parlamentních voleb v Alžírsku bude i přes velmi slabou účast voličů znám za několik dní, uvedla volební komise. Původně se očekávalo, že jména nových poslanců 407členného parlamentu budou oznámena už dnes. (ČTK)

14:26

Stavební spořitelny poskytly od ledna do konce května úvěry za 44,1 miliardy korun. To je v meziročním srovnání nárůst o 72 procent. Zároveň zaznamenaly mírný nárůst zájmu o nové smlouvy o stavebním spoření, kterých uzavřely ke konci května zhruba 209 000. (ČTK)

14:03

Kuriózní událost řešili v Brně strážníci a hasiči, když aktivisté z hnutí Extinction Rebellion na několika místech blokováním dopravy demonstrovali proti klimatické změně a jeden z nich se záměrně přilepil k silnici. Odlepit ho museli až hasiči. (ČTK)

13:45

Zásah policie v úřadu vlády před osmi lety byl dle zákona, řekl Šlachta a nejvyšší žalobce Zeman. Dle politiků opozice ale kauza dosud nemá výsledky. (ČTK)

13:38

Bývalý premiér a ministr financí Jan Fischer v ČT řekl, že nechápe, proč vláda plánuje pro příští rok větší schodek, než byl v roce 2020 během pandemie nemoci covid-19.

13:23
Výběr podle
Luboše Kreče , zástupce šéfredaktora HN

Léto je za rohem, dovolené jakbysmet. Co ale s dětmi? Potřebují před cestou test? A jsou všude podmínky stejné?

Francis Fukuyama si stále stojí za svým: teorie o konci dějin prý platí.

Jak bojovat s nudou na video callech? Třeba do nich přidat meeting zombies, jak to udělalo slovenské Slido.

Newsletter Sedmička
Burza
Index PX
-0,195%
1179,611177,31
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

6 procent

tuzemských podniků počítá s tím, že by jejich zaměstnanci využívali home office tři a více dnů v týdnu.

Speciály HN
Partnerský obsah
Art
reklama