reklama
reklama
Téma dne / Nejúspěšnější články týdne
16:44

Izrael poskytne vakcíny proti nemoci covid-19 Palestincům, kteří pracují na jeho území nebo v židovských osadách na palestinském Západním břehu Jordánu. Oznámil to dnes styčný úřad, který zajišťuje spolupráci mezi Izraelem a palestinským okupovaným územím. Očkovací kampaň by se měla týkat asi 130 tisíc Palestinců. (ČTK)

16:22

Faerské ostrovy nemají poprvé od loňského července ani jediný aktivní případ nákazy koronavirem. Poslední infikovaný opustil karanténu v pátek, a souostroví tak pyšně vyhlásilo, že je nově "covid-free" zónou. Napsala o tom dnes agentura DPA. (ČTK)

16:03

Američtí astronauti Kathleen Rubinsová a Victor Glover dnes zahájili pracovní směnu vně Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), během níž mají stanici připravit na instalaci nových solárních panelů. Ve volném vesmíru budou pracovat zhruba šest a půl hodiny a za tuto dobu namontují upevňovací konzole a podpěry pro první dva nové solární panely, které má nákladní loď společnosti SpaceX doručit letos v červnu. (ČTK)

15:32

Finanční správa dnes spustila v rámci portálu Moje daně on-line služby finančních úřadů pro veřejnost. Portál nabídne on-line komunikaci s finančním úřadem bez nutnosti fyzické přítomnosti. Systém je podobný internetovému bankovnictví. Přes portál bude možné podat přiznání ke všem daním a každý poplatník v systému bude mít osobní daňový kalendář s upozorněním na blížící se daňovou povinnost. V systému bude také služba automatického vyplňování daňových formulářů. (ČTK)

15:10

Členové protestní iniciativy Chcípl PES odmítají dodržovat vládní nařízení, pokud se alespoň na 14 dní nezavřou velké výrobní závody. Od pondělí 1. března tak zůstanou otevřené stovky restaurací, řekl dnes ČTK Jiří Janeček z iniciativy.

14:57
14:42

V Íránu zemřelo po onemocnění covidem-19 už přes 60 000 lidí. Oznámilo to dnes tamní ministerstvo zdravotnictví, podle nějž se od začátku epidemie nakazilo novým koronavirem více než 1,6 milionu lidí. Írán tak zůstává nejpostiženější blízkovýchodní zemí. (ČTK)

14:27

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) vyzval ke sdílené solidaritě mezi lidmi. V dnešním diskusním pořadu Partie na CNN Prima News zmínil, že v určitém momentu by například část mzdy lidí na home office, které krize zatím vůbec nepostihla, mohla jít jiným. Jak by systém fungoval, blíže nepopsal.

14:13

SÚKL vakcíny proti covidu registrovat nemůže, lze to jen centralizovaně v EU. Možností je výjimka MZ o použití neregistrovaného přípravku, uvedl ústav. (ČTK)

13:53
13:38

Odsouzený lídr ruské opozice Alexej Navalnyj dnes dorazil do vězeňské kolonie vzdálené asi 100 kilometrů východně od Moskvy, kde si má odsloužit svůj zhruba dvouapůlletý trest. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

13:23

Vláda nemá připravenou systémovou nabídku odškodnění za koronavirová opatření, bude o ní ale co nejdříve debatovat, uvedla ministryně Benešová v pořadu Otázky Václava Moravce. (ČTK)

13:03

Policie Babiše začátkem ledna informovala, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Dotyčný člověk byl zatčen, řekl dnes premiér. (ČTK)

12:45

Babiš domluvil se saským premiérem dodávku 15 000 dávek vakcíny firmy AstraZeneca pro Cheb, Sokolov a Karlovy Vary, v pondělí by měly být rozvezeny. (ČTK)

12:30
Výběr podle
Luboše Kreče , zástupce šéfredaktora HN

Šimon Mandík napsal nejlepší IT diplomku. Jeho vášní je umělá inteligence, na které ho fascinuje, že sice fyzicky neexistuje, ale přesto pomáhá.

Nejúspěšnější současná česká výtvarnice Eva Koťátková HN popsala, jak změnilo její tvorbu narození dcery a jak ji ovlivnil covid.

Nákupy nábytku se čím dál víc přesouvají do světa on-line a české start-upy jsou průkopníky. Například porovnávač Favi, jemuž loni narostly tržby na více než 600 milionů.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Téma dne / víkend
Burza
Index PX
-0,959%
1067,841057,60
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

4 miliardy korun denně

Na tolik by mohl stát vyjít tvrdý lockdown.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama