reklama
reklama
Klause s Paroubkem jsem měl podrazit, říká dnes Topolánek.
Srovnání platů ve světě: Čína dohnala východní země EU.
Na dovolenou dvakrát ročně, nebo se člověk porouchá!
Jak je silná česká koruna? Kde za ni nakoupíte nejvíc?
Máme se opravdu bát čínských telefonů?
Česko nemá žádný plán na dalších 10 let.
Snyder: Národní stát nemá minulost ani budoucnost.
Kafkonomie. Deset let si zaděláváme na průšvih.
Informace, které mají cenu. Exkluzivně pro předplatitele HN+
HN / Ego
18:37

Češi vydají ze svých domácích rozpočtů více na alkohol, cigarety a narkotika než dohromady na zdraví a vzdělávání. V rámci Evropské unie v tomto nepříznivém poměru drží první místo. Každý devátý dospělý člověk má problém s rizikovým pitím, každý čtvrtý kouří.

18:24

Český rozhlas na konci loňského roku neprodloužil smlouvu hudebnímu publicistovi Jiřímu Černému, který v něm působil od roku 1964 a posledních 13 let v něm uváděl hudební vzpomínkový pořad Klub osamělých srdcí seržanta Pepře. Uvedl to dnes server Deník N. Mluvčí ČRo Jiří Hošna to odůvodnil modernizací stanice Český rozhlas Dvojka, která pořad uváděla.

18:11

První kamion s humanitární pomocí z Brazílie dnes projel do Venezuely. Na twitteru to oznámil šéf opozice Juan Guaidó. Ten organizuje odjezd další části humanitární pomoci z Kolumbie. U hranic s touto zemí se shromáždily davy lidí, kteří přesvědčují armádu, aby navzdory rozkazům prezidenta Nicoláse Madura nechala pomoc projet.

17:58

Vyšetřovatelé hasičů zjišťují příčiny pátečního tragického požáru chalupy ve Velké Úpě v Krkonoších. Uvnitř chalupy našli hasiči ohořelé tělo. K dalšímu požáru došlo v Klášterci nad Orlicí na Orlickoústecku, kde v noci shořela asi 400 let stará roubená chalupa. Požár se obešel bez zranění, zásadně však rekonstruovanou budovu poničil.

17:45

Podle expertů by Česká republika by měla investovat více do své obrany, pokud chce být platným členem NATO. V současné době Česko vydává místo slibovaných dvou procent HDP jen lehce přes jedno procento. Vstup do NATO před 20 lety zajistil České republice bezpečnost a připoutal ji k západní Evropě.

17:31

Nejméně deset lidí dnes zahynulo na severu Indie při explozi v ilegální továrně na výrobu zábavní pyrotechniky. Výbuch, k němuž došlo ve vesnici Bhadori v severoindickém státu Uttarpradéš, způsobil značné materiální škody. Místní obyvatelé, kteří se následně na místo neštěstí seběhli, pak při prohledávání trosek našli těla obětí.

17:18

Nadprůměrně teplé počasí posledních dvou týdnů bude v Česku pokračovat minimálně do poloviny března, proti předchozímu období by ale mělo spadnout více srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

17:06

 

16:52

Na pražském holešovickém Výstavišti dnes začala Matějská pouť. Stovky atrakcí, včetně novinek jako adrenalinové To Scan a Techno power, si budou moci lidé vyzkoušet po zhruba dva měsíce. Dnes i přes poněkud chladnější počasí dorazily do areálu první tisícovky dospělých a dětí.

16:44

Počet obětí otravy pančovaným alkoholem v indickém státě Ásám dnes vystoupil nejméně na 102 mrtvých. Hospitalizováno je dalších více než 150 lidí, z nichž mnoho je ve vážném stavu. Konečná bilance tak zřejmě bude ještě vyšší. Tragédie se stala necelé dva týdny poté, co jinde v Indii otravě metanolem z pančovaného alkoholu podlehlo 100 lidí.

16:39

Mimořádně silný orkán v noci na dnešek řádil v chorvatské Dalmácii, škody způsobil zejména ve Splitu. Celková škoda zatím vyčíslena není, ale vichr až o síle kolem 170 kilometrů za hodinu například dokázal převrátit kamion v Trogiru, napsal na svém webu Večernji list. Žádná velká zranění hlášena nejsou.

16:25

Několik tisíc lidí hlásících se k takzvanému hnutí žlutých vest dnes opět vyrazilo do ulic Paříže a dalších francouzských měst, aby protestovali proti politice prezidenta Emmanuela Macrona. Jedna z hlavních postav hnutí Éric Drouet vyhlásil, že se dnes pokusí setkat s Macronem během jeho návštěvy zemědělského veletrhu.

16:10

Jak se žije tam, kde víkend začíná už v pátek. Český experiment s pracovní dobou svědčí majitelům i zaměstnancům.

15:53

Poradní tým prezidenta Miloše Zemana dnes za účasti ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a policejního prezidenta Jana Švejdara jednal v Lánech o prioritách policie.

 

15:39

Na potíže se šikanou ve škole má upozornit soutěž Jak se vypořádat se šikanou a kyberšikanou, kterou připravilo ministerstvo školství. Soutěž je určená pro žáky základních a středních škol. Zúčastnit se mohou po natočení videa o tom, jak se dá postupovat proti agresivnímu chování a ubližování některých dětí jiným spolužákům.

Burza
Index PX
0,127%
1058,891060,23
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

400 milionů korun

nalila na přelomu roku finanční skupina Penta do Aera Vodochody.

komerční článek

Komerční článek
Spočítejte si daně s IHNED.cz
Včera

Kde skončí mrtvý vůdce Franco?

Španělský socialistický premiér Pedro Sánchez v těchto dnech svádí bitvu s rodinou někdejšího klerofašistického diktátora Franciska Franka (na...
Včera

Soud kvůli Trumpově velké krásné zdi

Ještě během předvolební kampaně Donald Trump sliboval, že na hranicích s Mexikem postaví zeď, kterou navíc zaplatí jeho jižní sousedé. Právě...
Sponzorovaný obsah
Art
reklama