reklama
reklama
23:26

Americké akcie v úterý mírně oslabily navzdory optimismu ohledně obchodních rozhovorů mezi Spojenými státy a Čínou. Náladu na trhu zasáhly politické spory kolem budování zdi na hranici s Mexikem, které by mohly narušit fungování americké vlády. Negativní vliv měla rovněž přetrvávající nejistota kolem odchodu Británie z Evropské unie.

23:15

 

23:03

22:58

Úternní večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala dva mrtvé. Podle francouzského ministra vnitra Christophea Castanera je sedm nebo osm lidí zraněno. Bezpečnostní složky uzavřely okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály, pachatel je podle policie na útěku. Kvůli bezpečnosti bylo preventivně uzavřeno i sídlo Evropského parlamentu.

22:49

Čína souhlasila s tím, že sníží cla na dovoz automobilů ze Spojených států na 15 procent ze současných 40 procent. Uvedl to v úterý nejmenovaný představitel americké vlády. Dodal však, že Washington stále čeká na oficiální dokumentaci k tomuto snížení a podrobnosti o jeho načasování.

22:40

22:30

Otázka údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše kvůli Agrofertu je věcí výkladu nových evropských předpisů. Babiš to napsal v dopise eurokomisaři pro rozpočet Güntheru Oettingerovi. V dopise premiér také připomněl, že vláda začátkem měsíce na základě prvotní právní analýzy dospěla k závěru, že vše je v souladu s českými i evropskými předpisy.

22:21

Bývalý kanadský diplomat Michael Kovrig byl začátkem tohoto týdne zadržen v Číně. Stalo se tak v době čínsko-kanadské roztržky kvůli zatčení finanční ředitelky kanadské pobočky firmy Huawei na začátku prosince.

22:12

22:03

Rakouská Národní rada v úterý novelizovala zákon o extremistických symbolech. Zákaz byl rozšířen zejména o emblémy islamistických organizací, jako je Al-Káida či Islámský stát. Opozice novelu kritizuje, protože rozšíření zákazu nepostihuje rakouskou krajní pravici.

21:54

Policie zadržela 17letého mladíka v souvislosti se sobotním neštěstím v italském klubu, kde při panice zemřelo šest lidí. Zadržený je podezřelý, že v přeplněném klubu použil dráždivý sprej, což vedlo k hromadnému útěku mladých lidí. Policisté u mladíka doma navíc našli kokain. Celkem policie kvůli neštěstí vyšetřuje osm lidí - vedle mladíka se zajímá i o vedení klubu.

21:45

Úterní večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala jednoho mrtvého a šest zraněných. Policie uzavřela okolí náměstí Place Gutenberg poblíž katedrály. Uzavřeno je s ohledem na bezpečnost preventivně i sídlo Evropského parlamentu, nikdo se nyní nedostane do budovy ani ven, uvedli europoslanci na twitteru.

21:37

Francouzská policie vyšetřuje znesvěcení židovského hřbitova v alsaském městečku Herrlisheim, kde v noci na dnešek neznámí pachatelé poškodili 37 náhrobků a některé z nich posprejovali hákovými kříži. Podle vedení židovské obce v oddělení Bas-Rhin je tento čin dalším důkazem rostoucích antisemitských nálad v zemi.

21:28

21:19

Dlouhodobý problém italské metropole s odpadky v úterý nabral na naléhavosti požár zpracovny odpadu na severovýchodě Říma zahalil části hlavního města Itálie do dýmu. Místní obyvatelé kvůli zápachu ze zpracovny Tmb Salario v minulosti opakovaně protestovali a není vyloučeno ani žhářství.

Burza
Index PX
-1,142%
1029,111017,36
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

1891 prémií

pro pracovníky finančních úřadů bylo vázáno na výši doměřené daně.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah

S&T CZ roste a rozšiřuje záběr

ICT revue 12/2018 Více než 25 let zkušeností na českém trhu, rozsáhlá nabídka řešení a služeb, vysoká kvalita konzultantů a vlastní produktové portfolio. To jsou...
Art
reklama