reklama
reklama
08:57

Hrubý domácí produkt (HDP) Severní Koreje se loni snížil o 3,5 procenta, což je nejhlubší propad za 20 let. Ekonomiku izolované země tvrdě zasáhly mezinárodní sankce a sucho. Vyplývá to z dnešní zprávy jihokorejské centrální banky.

08:49

 

08:41

Turecký soud nepovolil vydání australského nejhledanějšího islámského radikála Neila Prakashe, jemuž ve vlasti hrozí obžaloba z terorismu. V Turecku byl zatčen v roce 2016, když překročil hranici se Sýrií. Přiznal se ke spoluvině na plánování teroristických útoků v Austrálii.

08:34

Dovoz oceli z celého světa a čínských elektrokol do Evropy se importérům prodraží. Evropská unie ve čtvrtek zavedla nová ochranářská opatření. Reaguje tím nejen na cla uvalená Spojenými státy v červnu na dovoz hliníku a oceli, ale především na hrozbu levného importu z Asie.

08:26

Areál Pražského hradu ohlídá firma Indus bývalého ředitele vězeňské služby Luďka Kuly. Firma podepsala koncem června smlouvu se Správou Pražského hradu. Za čtyřleté hlídání prezidentského sídla a jeho okolí dostane 16 milionů korun.

08:18

Kandidátka na ministryni práce Jana Maláčová (ČSSD) se podle exnáměstka ministerstva Olega Blaška podílela na chybách při rozdělování dotací, píše Právo. Podle bývalé ministryně Jaroslavy Němcové (ANO) odhalil pochybení audit, úřad pak podal trestní oznámení. Maláčová se nevyjádřila.

Kandidátka na ministryni práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

08:10

Krym vysychá, lesy se mění ve vyprahlou půdu. Premiér žádá Moskvu o pomoc. Satelitní fotografie, které zveřejnil ukrajinský úřad pro dohled nad Krymem, ukazují na většině anektovaného poloostrova vyschlou půdu. Jen jih území zatím není příliš zasažen.

07:59

Dosavadní šéf budapešťské pobočky CzechTradu, české agentury na podporu obchodu, Tibor Bial se má podle čtyř diplomatických zdrojů HN na podzim stát novým velvyslancem České republiky v Maďarsku. Krom toho, že dlouhá léta zastupuje český byznys v Budapešti, byl i krátkou dobu členem pochybného řádu s temnou rolí v maďarské novodobé historii.

07:39

Petrochemickému holdingu Unipetrol v letošním prvním pololetí klesl čistý zisk meziročně o polovinu na 3,2 miliardy korun. Vliv mělo pojistné plnění, které vylepšilo výsledky loni. Tržby podniku se snížily o 4,5 procenta na 58,3 miliardy korun.

07:30

Ministr obrany Lubomír Metnar se pustil do revize armádních akvizic. "Bojovalo s tím ale mnoho mých předchůdců," připouští v prvním velkém rozhovoru v čele resortu.

Lubomír Metnar.

07:15

Každá bytost chce žít na svobodě, ne za plotem, Čechům by prospěla nová krev a zvyky, ale bojíme se rozdílnosti, Češi mají na čele napsáno Radši ne!, zvlášť patrné to je, když člověk vyjede na vesnici, říká novinářka a cestovatelka Pavla Jazairiová.

 

07:00

Nejméně osm lidí přišlo o život při nehodě turistické lodi na jezeře v americkém státu Missouri. Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady. Někteří cestující se dosud pohřešují.

06:45

Vila spisovatele Karla Čapka na pražských Vinohradech se dnes nakrátko otevře veřejnosti při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa. V některých místnostech je vestavěný nábytek, jinak je budova téměř prázdná, protože Praha 10 chystá její celkovou obnovu.

06:30

Výrobce elektrického skútru Čezeta Motors získal investici 15 milionů korun. V crowdfundingové kampani částku vybral od 66 investorů výměnou za celkově 15procentní podíl ve firmě. Nabídnout chce dalších pět procent za pět milionů korun.

06:15

Novou sezonu první fotbalové ligy dnes odstartuje předehrávka úvodního kola mezi pražskou Duklou a obhájcem titulu Plzní. Viktoria uzavřela minulý ročník právě na Julisce, kde domácí tým už jako jistý mistr deklasovala 5:1.

Burza
Index PX
-0,315%
1087,361083,94
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

220 miliard korun

činí hodnota amerických výrobků, kterých by se mohla týkat obchodní bariéra spuštěná EU v reakci na "Trumpova cla".

komerční článek

Komerční článek
Art
16. 7.

PřestupyHN+

HN+ Huawei má v Česku nového ředitele Rex Liu (33) je novým ředitelem divize spotřební elektroniky Huawei pro Českou republiku a Slovensko. Liu ve...
reklama