reklama
reklama
Téma dne / Kapitalismus v Česku

Libye má desáté největší zásoby ropy a zmítá se v ohromném průšvihu. Povstalecká armáda se blíží k Tripolisu, který je už poslední baštou vládních vojsk. Z místa se nám přihlásila válečná reportérka Markéta Kutilová.

Evropské předpisy zakazující genovou úpravu plodin brzdí evropské zemědělství. V Americe evropský odpor proti genetickým manipulacím vůbec nechápou. Plodiny mohou po úpravách i odolávat škůdcům a mít vyšší výnosy.

Američtí miliardáři si na sebe pletou bič a volají po společenské odpovědnosti. Zdaňte bohaté, je to v zájmu národa!, volají Soros a spol.

22:37

Po 19 sezonách v NHL se brankář Roberto Luongo rozhodl s hokejem skončit. Kariéru uzavřel ve čtyřiceti letech v dresu Floridy a jako třetí nejúspěšnější gólman ligové historie. Více vítězství nasbírali pouze jeho legendární krajané Martin Brodeur a Patrick Roy.

22:19

22:02

Prezident Miloš Zeman měl podle ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) právo jeho rezignaci odmítnout. Staněk to uvedl za nesouhlasu opozice v rámci své půlhodinové obhajoby ve Sněmovně. Odmítl, že by byl ministrem kultury v demisi, byť byl podle svých slov řádně odvolán. Připustil, že udělal spousty chyb, ale také mnoho prospěšného.

21:46

Světová antidopingová agentura WADA zatím odhalila při analýze dat z moskevské laboratoře více než stovku vážných dopingových případů ruských sportovců. Všechny předá k dořešení mezinárodním federacím jednotlivých sportovních odvětví, aby rozhodly o sankcích.

21:31

21:16

Moskva dnes poprvé oficiálně potvrdila setkání prezidenta Vladimira Putina s šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem, které se uskuteční v japonské Ósace v pátek místního času. 

21:01

20:46

Novou generální tajemnicí Rady Evropy bude chorvatská ministryně zahraničí Marija Pejčinovičová Buričová. V dnešním hlasování Parlamentního shromáždění Rady Evropy porazila druhého z uchazečů o funkci, šéfa belgické diplomacie Didiera Reynderse. 

20:29

Němcová: Zeman a Babiš páchají ústavní puč, je to cirkus, berou si lidi jako rukojmí

20:12

Meteorologové dnes podvečer vyhlásili ve Středočeském kraji smogovou situaci kvůli vysoké koncentraci přízemního ozonu v ovzduší. Pokles čekají až s ochlazením v noci. Děti, starší lidé a pacienti s chronickými dýchacími problémy by se měli vyhýbat zvýšené fyzické zátěži.

19:56

Německá distribuční firma Brenntag vyvezla do Sýrie přes Švýcarsko několik tun chemikálií, z nichž lze vyrábět bojové plyny. Společnost čelí podezření, že tím vědomě obešla embargo Evropské unie, uvalené na Sýrii kvůli tamní občanské válce.

19:39

Prezident Miloš Zeman dnes během návštěvy Vysočiny prohlásil, že se až po jednání s šéfem ČSSD Janem Hamáčkem se vyjádří k tomu, zda se novoměstský starosta Michal Šmarda stane novým ministrem kultury.

19:26

Severoatlantická aliance se musí připravit na svět bez dohody o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Řekl to generální tajemník aliance Jens Stoltenberg, který zároveň odmítl vyloučit, že by NATO mohlo přizpůsobit svůj obranný štít tak, aby chránil Evropu před hrozbou vyplývající z nového ruského raketového systému.

19:11

Česko má nový teplotní rekord pro měsíc červen. V Doksanech na Litoměřicku dnes meteorologové naměřili 38,9 stupně Celsia. Dosavadní maximum bylo o 0,7 stupně nižší. Teplotní rekordy pro 26. červen dnes byly překonány na více než 90 procentech stanic, které měří 30 let a více.

18:58

Stříbrnou medaili Bavorského červeného kříže, nejvyšší možné vyznamenání pro nečleny, převzal dnes lékař Lukáš Bolek z Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni. Významně se podílel na končícím projektu koordinace přeshraniční spolupráce zdravotnických záchranných služeb.

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
-0,511%
1040,051034,74
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

10,5 milionu

vozů na elektrický pohon chce mít Německo na dálnicích a silnicích do roku 2030.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah
Art
reklama