reklama
reklama
14:45

Zaměstnancům nošovické automobilky Hyundai vzrostou od 1. ledna základní mzdy o 9,1 procenta. Pracovník na nejčastější pozici - operátor 3 - si tak v základu měsíčně polepší o 5100 korun. Průměrná hrubá měsíční mzda v celém závodě 42 000 korun a v dělnických profesích zhruba 38 500 korun. Kolektivní smlouvu dnes podepsaly odbory a vedení firmy, sdělil ČTK mluvčí automobilky Petr Vaněk.

14:30

Výroba oceli v Číně letos vystoupí na rekordních 923 milionů tun z loňských 831,73 milionu tun. Předpovídá to zpráva, kterou dnes zveřejnil vládní plánovací a výzkumný institut zaměřený na metalurgický průmysl. V příštím roce ale podle něj výroba oceli mírně klesne a dosáhne 900 milionů tun. Čína je největším výrobcem oceli na světě.

14:11

Soudy budou znovu přezkoumávat zákonnost zajištění cizinců i po jejich propuštění nebo deportaci. Ústavní soud na návrh senátorů zrušil ustanovení zákonů o azylu a o pobytu cizinců, podle kterých soudy musely řízení zastavovat, pokud už byl cizinec na svobodě nebo v zahraničí.

13:51

13:38

Podnikatel Ivo Rittig dnes u soudu označil obžalobu v kauze tunelování pražského dopravního podniku za "absolutní lež". Obdobně hovořili o tvrzeních státního zástupce i spoluobvinění právníci David Michal a Karolína Babáková. Všichni také zpochybnili věrohodnost spolupracujícího obviněného Jaroslava Kubisky z účetní firmy Peskim, který svědčí proti nim.

13:24

Před zvláštním soudem v Paříži začal dnes proces s Britem Robertem Dawesem (46), považovaným za jednoho z nejvýznamnějších pašeráků drog v Evropě. Čelí podezření, že si objednal zásilku 1,3 tuny kokainu, která do francouzské metropole dorazila v září 2013 na palubě letadla Air France z Venezuely.

13:10

Téma brexitu se dnes dostalo na titulní stránky všech britských deníků. S ohledem na úterní hlasování Dolní sněmovny o brexitové dohodě s Evropskou unií se řada listů shoduje, že premiérka Theresa Mayová má před sebou možná poslední týden ve funkci.

12:49

12:35

Za pěstování a prodej marihuany na Jičínsku stráví Pavel Jurný ve vězení 5,5 roku. Trest mu v pátek potvrdil Vrchní soud v Praze. Jurného odvolání zamítl jako nedůvodné. Jakubovi Barcovi, kterému hradecký krajský soud původně uložil 2,5 roční podmínku, odvolací senát trest o půl roku snížil. Muž také musí zaplatit peněžitý trest 300 000 korun. Rozsudek je pravomocný.

12:19

Evropské firmy se do budoucna výrazně více obávají nedostatku vhodných pracovníků. Hlavní překážkou dalšího rozvoje stejně jako v Česku budou zejména náklady na pracovní sílu. Vyplývá to z šetření Evropské asociace obchodních a průmyslových komor (Eurochambers), do kterého se zapojilo více než 45 000 podniků z 26 zemí.

12:04

Kreml dnes odmítl jako osočující tvrzení, že Rusko se mohlo podílet na rozdmýchání protestů hnutí takzvaných žlutých vest ve Francii. "Jakákoliv tvrzení o možné účasti Ruska nejsou ničím jiným než pomluvou," prohlásil mluvčí prezidenta Vladimira Putina podle ruských agentur.

11:44

11:33

Nejprodávanější hračkou v ČR jsou stavebnice Lego. Jejich podíl na prodejích hraček přesáhl 20 procent. Nejvíc letos vzrostly prodeje robotických a digitálních hraček, a to meziročně o 94 procent. Bestsellerem jsou velká elektrická autíčka pro děti.

11:15

Země Organizace spojených národů dnes v marockém městě Marrákeši formálně přijaly pakt o migraci. Podle ní se konference účastní přes 150 zemí, Česká republika a několik dalších zemí podle očekávání zastoupeny nejsou. Globální pakt, který má být definitivně potvrzen na Valném shromáždění OSN 19. prosince totiž, ač právně nezávazný, vyvolal v předchozích měsících v řadě zemí vzrušené debaty a kritiku.

11:05

Burza
Index PX
0,171%
1038,591040,37
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

1891 prémií

pro pracovníky finančních úřadů bylo vázáno na výši doměřené daně.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah
Art
reklama