reklama
reklama
12:41
 

 

12:32

Minimální mzda v Česku by se měla navázat na průměrnou mzdu a měla by odpovídat aspoň její polovině. Shodli se na tom předáci dvou největších odborových centrál. Na odborářské konferenci o sociálním dialogu to dnes řekl šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) to podporuje. (ČTK)

12:25

Polský prezident Andrzej Duda dnes sestavením vlády podle očekávání pověřil dosavadního premiéra Mateusze Morawieckého z Práva a spravedlnosti (PiS). Tato národně-konzervativní strana vyhrála před měsícem parlamentní volby a v dolní komoře parlamentu, Sejmu, obsadila nadpoloviční většinu křesel. (ČTK)

12:18

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola bude příští rok v krajských volbách kandidovat v dresu ČSSD. ČTK to dnes sdělil předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Zimolův projekt Změna 2020 není podle něj konkurencí sociální demokracie.(ČTK)

12:11

Růst ekonomiky eurozóny ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,2 procenta, v celé EU pak na 0,3 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak svůj předběžný rychlý odhad z konce minulého měsíce. Ve druhém kvartálu činil hospodářský růst v zemích eurozóny i v celé EU 0,2 procenta. (ČTK)

12:02

Před dnešním jednáním pražského zastupitelstva se u budovy magistrátu na Mariánském náměstí objevily nápisy s hesly odsuzujícími vizuální smog a přemíru reklamy v ulicích. I když se k nápisům na místě nikdo nehlásil, bylo na nich nakresleno logo facebookové skupiny Zhotoven. (ČTK)

Praha magistrát Ztohoven

11:56

Od roku 2021 budou v Německu solidární daň na podporu chudších východních spolkových zemí platit jen ti s největšími příjmy, pro 90 procent poplatníků bude zcela zrušena. Příslušný návrh dnes schválil parlament, napsala agentura DPA. Daň byla poprvé zavedena v roce 1991. (ČTK)

11:47

Nějakou formu půjčky má zhruba polovina mladých Čechů, přičemž nejčastěji jde o lidi ve věku 27 až 30 let. První půjčku si mladí v průměru berou ve 24 letech. Nejčastěji se přitom rozhodují na základě podmínek splácení půjčky, tedy její výši nebo úročení. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK. (ČTK)

11:39

První soudkyně na Slovensku se vzdává taláru po propuknutí aféry ohledně komunikace představitelů slovenské justice s kontroverzním podnikatelem Marianem Kočnerem. Ten čelí obvinění v několika ekonomických kauzách a rovněž byl obžalován z objednání loňské vraždy novináře Jána Kuciaka. (ČTK)

11:28
 

 

11:20

Nejvyšší správní soud dnes zamítl kasační stížnost podanou jihočeskou firmou KV2 Audio International proti rozsudku českobudějovického krajského soudu. Firma u soudu napadla rozhodnutí finančního úřadu, který jí doměřil daň a dva zaměstnanci úřadu za to inkasovali cílenou odměnu. (ČTK)

11:12

Majetek, který mají Češi uložený v podílových fondech, stoupl za tři letošní čtvrtletí o 64,6 miliardy Kč na 537,4 miliardy korun. Nejvíce jich přibylo v dluhopisových fondech. Dnes o tom informovala Asociace pro kapitálový trh. Celkem 85 procent majetku drží fyzické osoby a 15 procent právnické osoby. (ČTK)

11:05

Za vyzrazení razie Vidkun uložil soud bývalému kriminalistovi Luďku Vokálovi 13měsíční podmínku s odkladem na 2,5 roku a zákaz činnosti u policie na 16 měsíců. Rozsudek není pravomocný, bývalý detektiv si ponechal lhůtu pro případné odvolání. (ČTK)

10:57

Znojemský výrobce netkaných textilií PFNonwovens dosáhl za tři čtvrtletí stejných výnosů jako loni 4,8 miliardy korun. Objem prodejů v tunách však klesl, což způsobilo i nižší provozní zisk. Čistý zisk se zvýšil meziročně o 12 procent na 489 milionů korun.

10:49
 

 

Pozvánka na exkurzi do vydavatelství Economia
Burza
Index PX
0,078%
1084,111084,96
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

0,1%

o tolik rostla německá ekonomika ve třetím čtvrtletí. Jen těsně se vyhnula recesi.

Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 10/2019

ICT revue 10/2019 Cover story: Digitální transformace - cesta k posílení konkurenceschopnosti. Trendy: Adopce blockchainu nebude okamžitá. Bezpečnost: EDR...
Dnes

Kia ProCeed: Touha vyvolávat emoceHN+

Ekonom HN+Pro každého něco. O to se snaží ti, kteří v korejské automobilce Kia sestavují modelovou řadu rodiny jménem Ceed. Prodává se jako hatchback, ale...
Art
reklama