reklama
reklama
Tomáš Etzler: Za největší průšvihy jsem si vždycky mohl sám.
Základní příjem by mohl v budoucnu nahradit i penzijní systém.
Petr Pavel: Sledování Jaromíra Soukupa mi způsobuje fyzické utrpení.
Z montovny inovační velmocí?
Berňák přiznal odměny za přísnost, šéfka takovou praxi popírala.
Středověk trvá a (za)kázání sexuálních bulimiků.
Nejsme schopni pochopit, proč se neuronové sítě rozhodují, jak se rozhodují.
Vláda má na stole zrušení zdravotního pojištění dětí a seniorů z rozpočtu.
Informace, které mají cenu. Exkluzivně pro předplatitele HN+
Téma dne / BREXIT
17:25

Přední polské noviny dnes vyšly s prázdnou první stránkou. Snaží se tak apelovat na poslance Evropského parlamentu, aby schválili kontroverzní reformu ochrany autorských práv na internetu. Informuje o tom agentura AFP.

17:16

 

17:08

Markéta Davidová si z českých sportovců v uplynulé zimě vydělala na odměnách ze závodů nejvíc peněz. Předčila i celkové vítězky Světových pohárů rychlobruslařku Martina Sáblíkovou a snowboardistky Evu Samkovou a Ester Ledeckou. Oficiálně zveřejňují finanční prémie jen sjezdaři a klasičtí lyžaři, u ostatních se jedná o odhady.

 

17:00

Téměř tři čtvrtiny Čechů v práci minimálně jednou během svého působení nevědomky ohrozily firemní databázi nebo jiný citlivý dokument či data. Dobře ochráněná je přitom jen každá desátá společnost. Vyplývá to z analýzy společnosti Safetica.

16:53

Italský levicový extremista Cesare Battisti poprvé přiznal odpovědnost za čtyři vraždy v 70. letech, za něž byl v roce 1993 v nepřítomnosti odsouzen na doživotí a jejichž spáchání dosud popíral. S odvoláním na prohlášení italského státního zástupce Alberta Nobiliho o tom informovala agentura APA.

16:44

Vláda zatím neschválila zvýšení důchodů na příští rok. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) platí, že důchody porostou průměrně o 900 korun, je ale třeba ještě najít dohodu mezi ministerstvy financí a práce na mechanismu zvyšování penzí. Definitivní schválení materiálu očekává příští týden.

16:36

 

16:27

Ukrajinský komik Volodymyr Zelenskyj, který v populárním televizním seriálu hraje fiktivního prezidenta, posílil týden před prezidentskými volbami svůj náskok před soupeři. Podle průzkumů ale nováček v politice nezíská v neděli dost hlasů potřebných ke zvolení hlavou státu v prvním kole.

16:18

Nakladatelství Plus a Kniha Zlín, které patří k 16 značkám skupiny Albatros Media, se od 1. dubna spojí. Své knihy budou nadále vydávat pod hlavičkou Kniha Zlín.

16:10

Mediální společnost CME, která je mimo jiné majitelem televize Nova, zahájila postup, ve kterém chce prozkoumat a vyhodnotit strategické možnosti pro firmu. Mezi ně patří kromě jiného prodej části nebo celé společnosti. CME to uvedla v pondělní tiskové zprávě, na kterou upozornil server Patria.cz.

16:01

Praha se domluvila se Zdenou Mašínovou mladší na vyzvednutí ostatků její matky na Ďáblickém hřbitově. Nyní město začne dohledávat nutné dokumenty a poté vyřídí povolení k exhumaci. Kdy přesně by se mohla exhumace uskutečnit, zatím není jasné.

16:01

Ruský rubl dnes zamířil vzhůru po zprávě o výsledcích pátrání amerického vyšetřovatele Roberta Muellera, která zbavila prezidenta USA Trumpa podezření, že jeho tým ve volební kampani tajně spolupracoval s Ruskem. Kolem 14:30 SEČ rubl vůči dolaru zpevňoval zhruba o 0,6 procenta na 64,30 RUB/USD.

15:53

Pravděpodobné pozůstatky vikinské pohřební lodi ukryté pod zemí odhalili archeologové na jihovýchodě Norska. Informovala o tom dnes norská veřejnoprávní televize NRK.

15:44

 

15:35

Největší podporu ve volbách do sněmovny by nadále mělo hnutí ANO, podle volebního modelu CVVM by ho v březnu podpořilo 32 procent občanů. ODS by dostala 14 procent a skončila by na druhém místě. Naopak zisk pirátů klesl o dva body na 12,5 procenta a vyrovnal se podpoře ČSSD.

Burza
Index PX
0,089%
1078,391079,35
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

51,2 miliardy korun

investuje Škoda Auto v příštích čtyřech letech do omezování emisí u aut, které požaduje Evropská unie.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah
Art
reklama