reklama
reklama
Téma dne / Koronavirus
Dnes

Řeší se téměř vše. Ale co nemocnice?

komentář josefa veselky Hlavním mediálním poselstvím posledních dvou měsíců bylo riziko blížící se tsunami druhé vlny epidemie covidu-19. Možná že někteří občané...
Koronavirus online
10:34|Znečištěné ovzduší přispělo k 15 procentům úmrtí českých pacientů s nemocí covid-19

To je odhad mezinárodní studie vydané v odborném časopise Cardiovascular Research, o které dnes informovala agentura AFP. Nejvyšší procenta mezi ve světě vykazují Česká republika a další země ve střední Evropě.

09:32|O plicní ventilátory CoroVent požádalo podle výrobce přes 50 zdravotnických zařízení

Ventilátory vyrábí firma MICo Medical. Podle zástupce firmy Michala Kazdy poputují první ventilátory do nemocnic na konci týdne. Jejich distribuci i zaškolování obsluhy má na starosti ČVUT v Praze, které za vznikem ventilátoru stojí.

09:17|Armáda přiveze z Itálie od NATO 60 plicních ventilátorů

Do České republiky je dopraví letou CASA ze skladových zásob NATO. Česko kvůli rostoucímu počtu hospitalizovaných lidí s onemocněním covid-19 nakupuje v posledních dnech stovky nových ventilátorů.

09:01|Spolek Nevypusť duši nabízí pro zdravotníky v případě psychické krize non-stop linku

Pro zdravotníky je v případě psychické krize k dispozici Linka kolegiální podpory (non-stop, anonymně: 607 400 591 / 720 219 618)

08:35|Česko je druhé v poměrném počtu nakažených i mrtvých za týden

Podle údajů deníku The New York Times je Česká republika podle počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel za uplynulý týden na druhém místě ve světě již od 11. října, podle počtu úmrtí také druhá od 22. října, vždy za malou Andorou.

08:20|Ministr školství Plaga chce, aby vláda rozhodla o návratu žáků k prezenční výuce ještě dnes
07:29|Uzavření Česka do lockdownu přijde stát na stovky miliard korun, říká Jurajda

Vláda si důvěru získá, jen když bude mít kvalitní vědecké expertizy, tvrdí v rozhovoru pro HN člen Národní ekonomické rady vlády Štěpán Jurajda.

07:20|Odhady epidemiologů ze začátku října se naplňují

Kapacity lůžek a přístrojů jsou podle ministerstva zdravotnictví zatím dostatečné, zatížení zdravotníků je ale extrémní.

06:35|Denní nárůst potvrzených případů koronaviru se vrátil na deset tisíc

V pondělí přibylo v Česku 10 273 nakažených. Je to nejvyšší pondělní přírůstek od březnového začátku epidemie. Před týdnem jich bylo o 2200 méně. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

26.10. 21:46|O návratu žáků do škol se rozhodne na sklonku týdne

Situace je opravdu nepříznivá, na sklonku tohoto týdne se ukáže, zda bude možné pustit do škol první stupeň. Rozhodne se na základě dat, uvedl Prymula.

26.10. 21:36|Vláda spustila řadu kompenzačních programů

V pátek byl spuštěn program Covid kultura, dnes byl spuštěn program Covid bus. Ministr Havlíček také připomněl, že zavřeným provozovnám se podle Covidu A hradí sto procent mezd. 

26.10. 21:35|Je možné žádat o kompenzaci nájemného

Je možné už od pátku minulého týdne žádat o kompenzaci nájemného ve výši padesáti procent, a to tři měsíce zpětně. Vztahuje se na všechny, kteří nemohou vykonávat svou činnost z důvodu vládních opatření.

26.10. 21:32|Farmářské trhy budou fungovat nadále, avšak omezeně

Zakazuje se konzumace v místě farmářských trhů. Odstupy mezi stánky či stolky budou muset být aspoň dva metry. Na čtyři sta metrů čtverečních se nesmí být vyskytovat více než dvacet lidí. 

26.10. 21:30|Obchody budou moct fungovat v omezené době

Zakazuje se maloobchodní prodej v neděli po celý den, v pondělí až sobotu od osmi hodin večer do pěti do rána. Výjimkou jsou lékárny, čerpací stanice, prodejny v místech s větší koncentrací lidí (letiště, nádraží apod.) Nevztahuje se to na restaurace.

26.10. 21:30|Home office by měl být všude, kde je to možné

Dalším opatřením je povinné zavedení home officů tam, kde je to možné.

Dnes

Čau vládo, jen nadávat "na lidi" nestačí

Komentář Petra Honzejka Když to nejde silou, půjde to větší silou, řekla si vláda. Koronavirus se nedaří zabrzdit, Česko pokračuje v jízdě do pekel suverénně v čele...
Výběr podle
Luboše Kreče , šéfredaktora iHNed.cz

Ještě předtím, než vyrazil do kapituly, doporučil nám všem Roman Prymula pohyb v přírodě - ideální inspiraci pro něj najdete v našem novém Speciálu Hospodářských novin, který se věnuje sportu.

Martin Hájek patří k nejúspěšnějším českým byznysmenům, patří mu globální výsledková firma Livesport. Rozhovory dává jen výjimečně, pro Hospodářky udělal výjimku.
 
Jestli si myslíte, že brouka zašlápnete, tak pozor - tohohle ani náhodou, nerozjede ho ani auto!
10:30

V Česku je odhadem asi 900 tisíc lidí, kteří zneužívají psychoaktivní léky, jako jsou opioidní analgetika, sedativa a hypnotika. Na online konferenci Psychoaktivní léky 2020 to řekla národní koordinátorka pro protidrogovou politiku Jarmila Vedralová. (ČTK)

10:15

 

09:43

Přesvědčení, že kandidát americké Demokratické strany Joe Biden by byl pro Evropu lepším prezidentem USA než současný vládce Donald Trump, panuje v institucích EU. Podle průzkumů si vítězství Trumpova vyzyvatele přeje i velká většina obyvatel EU. (ČTK)

09:25

Chropyňské strojírně loni meziročně vzrostly tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží o 361,4 milionu korun na 2,735 miliardy korun. Ve srovnání s rokem 2018 vzrostl v loňském roce firmě také čistý zisk, a to zhruba o 101,5 milionu korun na 284,5 milionu. (ČTK)

09:12

Italský výrobce brýlí Safilo plánuje vyrábět sluneční brýle z recyklovaného plastového odpadu. Limitovaná edice slunečních brýlí se bude vyrábět ve spolupráci s projektem The Ocean Cleanup, uvedla agentura Reuters.

08:55

 

08:40

Karabach je rozděluje i v exilu, komunity Arménů a Ázerbájdžánců bojují o sympatie Čechů. Místo toho, aby řešili epidemii koronaviru, jejich pozornost plně poutá tři tisíce kilometrů vzdálený válečný konflikt.

08:22

Přední český on-line prodejce s módou Zoot navázal spolupráci s největším tuzemským e-shopem Alza.cz. Nově přes něj začne prodávat některé značky oblečení. "Chceme oslovit zákazníky i mimo tradiční módní segment," vysvětluje ředitel Zootu Milan Polák.

08:06

Při koordinovaném útoku radikálů z hnutí Tálibán na policejní základnu v Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé a dalších zhruba 30 bylo zraněno. Afghánské ministerstvo vnitra předtím informovalo o explozi výbušnin nastražených v automobilu u policejní základny. (ČTK)

07:51

U příležitosti oslav státního svátku 28. října připravilo české velvyslanectví v Kanadě program věnovaný pomoci Kanaďanů a Čechokanaďanů v obnově Československa po druhé světové válce. Akce se kvůli koronaviru bude vysílat jen on-line

07:35

 

07:20

Podnikatel Jan Řežáb má za sebou úspěšné měsíce. V červenci se za 100 milionů korun do Hongkongu prodalo pražské herní studio Gamee jeho ženy Boženy, v němž Řežáb držel neupřesněný menšinový podíl.

07:08

Výbuch bomby v náboženské škole na severozápadě Pákistánu ve městě Péšávar nepřežily nejméně čtyři děti. Dalších zhruba 40 jich je zraněných, uvádí podle AFP tamní policie. Mnoho z osmi až 15letých dětí je podle lékaře tamní nemocnice v kritickém stavu. (ČTK)

06:52

Spojené státy jsou ochotné prodat Tchaj-wanu za 2,4 miliardy dolarů (55,5 miliardy korun) systém na obranu pobřeží Harpoon. Washington tak podle agentury Reuters stupňuje tlak na Čínu v době rostoucích obav, které vyvolávají její záměry s ostrovem.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-0,328%
863,10860,27
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

137 tisíc

lidí, tedy zhruba 90 procent plánovaných, přišlo k pilotnímu plošnému testování na koronavirus na Slovensku.

Speciály HN
Sponzorovaný obsah
Před 42 min

Svoboda automobilových nomádů

Automobily 6/2020 Češi začínají stále více přicházet na chuť svobodnému cestování obytným automobilem nebo karavanem. Letošní pandemie koronaviru to jenom...
Před 1 hod

Jako v pokojíčku, nebo jako v raketě?

Automobily 6/2020 Zatímco ještě před několika málo lety bylo synonymem pro luxusní interiér drahého vozu přirovnání k opulentnímu obýváku, dnešní auta nabízejí...
Před 1 hod

10 nejlevnějších SUV na trhu

Automobily 6/2020 Takzvaná baby SUV zažívají boom. Nějakou dobu už neplatí, že tato kategorie musí být nutně pouze pro movité motoristy. Jen těžko najdeme...
Art
reklama