reklama
reklama
Téma dne / ÚTOK NA SÝRII
Výběr podle
Ondřeje Housky , redaktora HN

Kdo je tady nekompetentní? Svět kritizuje Donalda Trumpa za to, jak se zamotal do turecké válečné akce v Sýrii. Jak upozornily HN, Andrej Babiš ale už před Trumpem o Turecku a Sýrii vyprávěl takové věci, že se ohradily i státy Visegrádské čtyřky.

V Česku opět porostou soláry. A tentokrát je to dobrá zpráva, žádný mejdan z peněz daňových podnikatelů organizovaný politiky, jako před lety.

Kvůli fotbalovému klubu by svou politiku neměnily ani banánové republiky. Česko by to ale podle prezidenta Zemana udělat mělo. Opět se potvrzuje, že ti, co nejvíc hlásají suverenitu, ve skutečnosti nejochotněji panáčkují před tím, kdo pustí nějakou tu korunu.

16:12

Od začátku příštího roku zřídí česká armáda prapor bezpilotních prostředků. Postupně zahrne různé velikosti dronů, a to včetně dronů bojových, s jejichž pořízením armáda v příštích letech počítá. Nový prapor bude mít na starosti i analýzu získaných dat.

16:04

Nejméně 85 civilistů zahynulo při útocích namířených proti předvolební kampani a zářijovému prvnímu kolu prezidentských voleb v Afghánistánu. Podle agentury AP to ve své dnešní zprávě uvedla OSN. Dalších 373 civilistů utrpělo při násilnostech provázejících volby zranění. (ČTK)

15:56
 

 

15:45

Ruský zvláštní zmocněnec pro Sýrii Alexandr Lavrenťjev dnes označil tureckou ofenzivu v severovýchodní Sýrii za nepřípustnou a poznamenal, že Moskva operaci neschválila. Informovala o tom agentura Interfax. 

15:39

Slovenští poslanci dnes minutou ticha ve stoje uctili památku zpěváka Karla Gotta, který zemřel na začátku října ve věku 80 let. Zákonodárci tak učinili v úvodu nynější schůze Národní rady. (ČTK)

15:28

Ministr školství Robert Plaga (ANO) a školské odbory se zatím nedohodli na růstu platů učitelů pro příští rok. Odboráři dál počítají s případným vyhlášením jednodenní stávky ve školách. Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vedení odborů přislíbil, že se s ním kvůli platům ještě sejde. (ČTK)

15:19

Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí na tři procenta, což bude nejslabší tempo od globální finanční krize. Ve svém podzimním výhledu to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond. Loni světová ekonomika vzrostla o 3,6 procenta.

15:16

Nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Výrobce německé Pumy soutěž opouští. (ČTK)

15:08
 

 

14:56

Kraj Vysočina i letos podpoří fungování expozice Umění baroka ze sbírek Národní galerie v Praze, která je umístěná ve Žďáru nad Sázavou. Radní dnes schválili příspěvek na provoz 200 tisíc korun. Podle mluvčí žďárského zámku Martiny Sedlákové výstavu loni navštívilo 10 tisíc lidí.

14:44

Každé třetí dítě mladší pěti let nedostává výživu potřebnou pro správný vývoj organismu a je buďto podvyživené nebo trpí nadváhou. Vyplývá to z rozsáhlé globální studie Dětského fondu OSN (UNICEF). Ta upozorňuje také na rozšířený fenomén "netušeného hladu", tedy nedostatek vitamínů a dalších živin v jídelníčku.

14:31

České dráhy od nového jízdního řádu, který začne platit 15. prosince, rozšíří provoz řady linek, včetně mezinárodních. Provoz navýší na několika vnitrostátních linkách, kde přibudou i nové linky do Prahy, dále přidají spoje do Polska, Rakouska i Německa. Dnes o tom informoval státní dopravce. (ČTK)

14:13

Ústavní soud se postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí. Spornou část zákona zrušil, vyhověl tak návrhu senátorů. Zdanění prosadila vláda s podporou poslanců KSČM a SPD, když přehlasovala veto Senátu. Prezident Miloš Zeman zákon podepsal v květnu. (ČTK)

14:07

Dvě přední slovenské univerzity získaly největší projekt svého druhu na podporu vědy a výzkumu v novodobé historii země. Jejich zástupci dnes podepsali příslušné memorandum s ministryní školství Martinou Lubyovou, která si spolu s akademiky od projektu slibuje také udržení studentů na Slovensku. (ČTK)

Speciál HN 13 DŮVODŮ, PROČ SE NEBÁT BUDOUCNOSTI - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,589%
1013,551019,52
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

3 ekonomové

dostali Nobelovu cenu za ekonomii za letošní rok.

Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 9/2019

ICT revue 9/2019 Cover story: Efektivní řízení výkonnosti podniku - zapomeňte na Excel. Pořiďte si moderní nástroje pro plánování, rozpočtování a forecasting....
Art
reklama