reklama
reklama
Předplatitelé
oceňují náročnější čtení v magazínu ego! Děkujeme.
Zuzana Válková
redaktorka ego!
20:56

Tisíce lidí, kteří nedávno opustili své domovy kvůli násilnostem na severozápadě Sýrie, se začaly vracet domů. Reagovaly tak na pondělní oznámení Ruska a Turecka o vytvoření demilitarizované zóny oddělující bojující strany v provincii Idlib.

20:45

Kolumbie zůstává hlavním producentem kokainu na světě s největším množstvím plantáží s kokou, z níž se tato droga vyrábí. Vyplývá to z údajů za rok 2017 Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu. Rozloha, na níž je koka nezákonně pěstována, se zvýšila o 17 procent na 171 tisíc hektarů. Zároveň se kapacita produkce kokainu ve srovnání s rokem 2016 zvedla o 31 procent na 1379 tun.

20:34
20:23

E-mailové schránky přeplněné žádostmi o souhlas se zpracováním osobních dat jsou zatím pro většinu Čechů nejviditelnějším projevem evropského nařízení GDPR. Za jediný viditelný projev novinek v ochraně osobních údajů to považují čtyři z pěti respondentů, kteří odpovídali v anketě měsíčníku Právní rádce.

20:13

Počet teroristických útoků ve světě se v loňském roce snížil o 23 procent, vyplývá ze zprávy o terorismu zveřejněné americkou diplomacií. Spojeným státům a jejich partnerům se sice loni podařilo oslabit mezinárodní extremistické skupiny, nicméně hnutí jako Islámský stát či Al-Káida nadále odolávají tlaku, říká také zpráva, kterou vydalo americké ministerstvo zahraničí.

20:03

Bývalý elitní český diplomat Petr Kolář je zneklidněn personálním "rozkladem" ministerstva zahraničí. "Je to něco, co mi hlava nebere. Nemáme nejen řádného ministra, ale končí i klíčoví náměstci," upozorňuje muž, který byl mimo jiné velvyslancem v USA a Rusku.

19:53

Maďarsko soubor protiimigračních zákonů, přezdívaný "Stop Soros", ani příslušné dodatky k ústavě zrušit nehodlá. Taková je odpověď Budapešti zaslaná dnes Evropské komisi, která v červenci zahájila s Maďarskem řízení pro porušení unijních právních předpisů. 

19:44

Nejméně 37 obětí si vyžádal hurikán Florence, který minulý týden udeřil na východní pobřeží Spojených států. Informovala o tom dnes agentura AP. Do postižené Severní Karolíny dnes mezitím dorazil americký prezident Donald Trump, aby se přesvědčil o následcích řádění živlu. Místním obyvatelům slíbil, že při nich bude stát "na sto procent".

19:35

Český vědec Matěj Karásek působící na Technické univerzitě v nizozemském Delftu je hlavním konstruktérem létajícího robota, který umí napodobit mávání křídel hmyzu. Vynález, jehož výjimečné letové schopnosti otvírají nové perspektivy pro vývoj dronů, se dostal až na obálku zářijového čísla vědeckého magazínu Science.

19:26
19:17

Ceny ropy dnes rostou. Přispěla k tomu zpráva o vývoji zásob ropy a benzinu v USA. Trh je také stále nervózní kvůli očekávanému poklesu dodávek z Íránu v reakci na americké sankce. Kolem 18:20 SELČ cena severomořské ropy Brent stoupla o 0,2 procenta na 79,16 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zdražila o jedno procento na 70,51 dolaru za barel.

19:08

Evropská unie musí jasně definovat, na co budou vyčleněny nové síly pohraniční agentury Frontex. Novinářům to dnes před zahájením neformálního summitu EU v Salcburku řekl český premiér Andrej Babiš. Samotné navýšení počtu příslušníků Frontexu, které kritizoval v pondělí, premiér neodmítá, chce o něm však debatovat.

18:59
18:50

Akcionáři CED Group schválili prodej podílu v podniku Kofola ČeskoSlovensko. CED vlastní ve firmě 12,42 procenta akcií, které hodlá prodat metodou zrychleného úpisu, uvedla Kofola v dnešním prohlášení. Úpis akcií byl zahájen okamžitě a předpokládá se, že skončí 20. září. Poté firma oznámí stanovení ceny.

18:41

Policejní prezident Tomáš Tuhý si odškrtl další podmínku k vyslání do diplomatické mise na Slovensko. Získal formální souhlas hostitelské země. Slovensko souhlasilo, šéf policie Tuhý bude velvyslancem v Bratislavě. 

Burza
Index PX
0,621%
1091,641098,42
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

900 automobilů

vyrobí podle odhadů letos kopřivnická Tatra. To je výrazný pokles - loni vyrobila téměř 1500 vozů.

komerční článek

Komerční článek
Art
17. 9.

Narozeniny

Středa Hana Ševčíková (57), prokuristka a provozní ředitelka CCS Česká společnost pro platební karty Jiří Vlasák (43), člen představenstva a...
reklama