reklama
reklama
/ Nejúspěšnější články týdne
20:30

Policie při sobotní akci iniciativy Chcípl PES zaznamenala po celém Česku více než 30 otevřených restaurací. Porušení vládních protiepidemických nařízení budou nyní řešit správní orgány. Ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí policisté kontrolovali také horské hotely nebo penziony. (ČTK)

20:10

Spojené státy zaznamenaly od začátku pandemie už více než 25 milionů pozitivních testů na koronavirus, ukazují data Univerzity Johnse Hopkinse. (ČTK)

19:50
19:30

Babiš je pro zrušení didaktických testů u maturit na zdravotnických školách. Kvůli spravedlnosti by to mělo platit i pro maturanty dalších škol, míní. (ČTK)

19:10

Německá policie zpřísnila na největším německém letišti ve Frankfurtu kontroly u letů z epidemicky vysoce rizikových zemí, mezi něž patří i Česko. (ČTK)

18:50

Americký akciový trh v posledních měsících zaplavují akcie firem, které vznikly jen proto, aby vyhledávaly akviziční příležitosti. Investoři jim loni svěřili rekordních 82 miliard dolarů (asi 1,8 bilionu korun), přestože ani nevědí, do čeho budou investovat. (ČTK)

18:30

Izrael od úterý až do 31. ledna zruší veškerou osobní leteckou dopravu na svých letištích ve snaze zpomalit šíření koronaviru, informuje list Haarec.

18:10

Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová dnes obvinila britského ministerského předsedu Borise Johnsona, že se bojí demokracie v otázce dalšího referenda o nezávislosti Skotska na Spojeném království. Šéfka Skotské národní strany (SNP) v sobotu řekla, že pokud její strana vyhraje v květnových volbách do skotského parlamentu, prosadí vypsání nového referenda. (ČTK)

17:50

Švédsko od půlnoci zakáže vstup všem cizincům cestujícím ze sousedního Norska. Chce tak zabránit rozšíření nové, nakažlivější mutace koronaviru, která byla poprvé zaznamenána v Británii. Opatření bude platit do 14. února, informovala dnes agentura Reuters.

17:30

V Pomezí nad Ohří na Chebsk začal dnes Karlovarský kraj stavět testovací místo pro pendlery. Fungovat by mělo od pondělních 4:00. Dnes se na tom dohodli zástupci Karlovarského kraje a záchranného systému. Reagují tak na zpřísnění podmínek pro pendlery na bavorské i saské straně hranice, kdy bude vyžadováno opakované testování pracovníků přijíždějících ze zahraničí. (ČTK)

17:10

V obci Urk v Nizozemsku mládež v noci na dnešek zdevastovala středisko pro testy na covid-19 a házela po policii zábavní pyrotechniku. Policie tak rozdala asi 3600 pokut za nerespektování protiepidemických opatření. V Nizozemsku začal platit noční zákaz vycházení, uvedla agentura AP.

16:50

Ruský prezident Vladimir Putin je připraven k dialogu s administrativou nového amerického prezidenta Joea Bidena, pokud k tomu ta bude ochotná. Řekl to dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Moskva podle něj očekává úspěch ve snaze o navázání dialogu, informovala agentura Reuters.

16:30

V centru Valašského Meziříčí se vydaly dvě stovky lidí na protestní pochod za spravedlivé vyšetření loňské otravy řeky Bečvy. Viník zatím není známý. (ČTK)

16:10

Výročí slavné hry Karla Čapka R.U.R., od jejíž oficiální premiéry uplyne 25. ledna přesně 100 let, připomenou v zahraničí Česká centra. Větší část aktivit organizují v Kyjevě, Varšavě, Madridu, Moskvě, Milánu a Tokiu. Navíc budou partnerem dvou projektů s Institutem umění - Divadelní ústav (IDU) a Švandovým divadlem v Praze. (ČTK)

15:50
Výběr podle
Luboše Kreče , šéfredaktora iHNed.cz
Čtrnáctý nejbohatší Čech Oldřich Šlemr má velké plány v centru Prahy. Jenže mu do nich začínají mluvit někteří politici. A tak se rozhodl promluvit i on.
 
Rok 2020 byl pro nákupy akcií jako stvořený, hlavně díky jarním covidovým propadům. A na co se zaměřit letos?
 
Profesionální fotbalisté jsou lidé, ne šanony a účetní položky. Zbytečné konstatování? Ne tak úplně, jak ukazuje příběh Martina Haška.
Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-0,941%
1059,041049,07
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

20 procent akcií

Monety chce koupit skupina PPF. Zároveň chce s Monetou jednat o prodeji Air Bank, části Home Creditu a Benxy.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama