reklama
reklama
HN / Nejúspěšnější články týdne
19:42

Mezi českými turisty znovu stoupá zájem o cesty do Egypta. V první polovině tohoto desetiletí, tedy v období takzvaného Arabského jara a následných politických zvratů, se počet turistů z tuzemska snížil téměř o polovinu, v posledních letech se ale vrací zpátky na původní úroveň. 

19:19

Německý odborový svaz Verdi vyzval pracovníky logistického centra americké společnosti Amazon v Bad Hersfeldu k šestidenní stávce, která podle něj má v náročném předvánočním období pomoci přinutit vedení firmy k jednání o zvýšení platů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

18:53

Z berlínského hrobu říšského protektora Reinharda Heydricha se někdo pokusil odnést ostatky tohoto válečného zločince. Případ vyšetřuje policie, podle které v hrobu všechny ostatky zůstaly, napsal list Der Tagesspiegel. (ČTK)

18:29

Dvoutýdenní konference OSN o změnách klimatu v Madridu přinesla plytké závěry a z pohledu ochrany klimatu skončila fiaskem. Uvedli to ekologové, které dnes oslovila ČTK. Důležitý podle nich bude summit ve skotském Glasgowě, který se koná příští rok.

18:01

 

17:38

Trenér Pavel Vrba připustil, že po podzimní části sezony skončí u fotbalistů Plzně. Podle šestapadesátiletého kouče byl zápas 20. kola první ligy s Teplicemi (1:1) pravděpodobně jeho posledním na lavičce Viktorie, kde při svém druhém angažmá strávil dva a půl roku. (ČTK)

17:14

Nejméně 22 civilistů zabili v noci na dnešek na východě Konga členové islamistických milic Sjednocené demokratické síly. Nález mačetami zmasakrovaných těl oznámily místní úřady, uvedla agentura AFP. Už v pátek při útoku ve městě Beni ve stejné oblasti zemřelo šest lidí.  (ČTK)

16:49

Čína staví největší říční loď na světě, nabídne hotelové pokoje o 80 metrech čtverečních. Obří loď nazvaná Victoria Sabrina vypluje na řece Jang-c’-ťiang a bude čerpat energii z hydroelektrárny Tři soutěsky.

16:24

Zlato, lithium, uran, rubidium a cesium se stanou takzvanými superstrategickými surovinami ČR, jejich možnou těžbu zváží vždy nejdříve stát. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). (ČTK)

15:59

Britský premiér Boris Johnson má v plánu vytvořit "revoluční" vládu, chce propustit některé ministry, spojovat rezorty a místo státních úředníků zapojit externí odborníky. Napsal to dnes britský list Sunday Times

15:36

Jednašedesátiletý muž bez domova se pražským kriminalistům přiznal, že v sobotu večer v Modřanské ulici v Braníku po hádce bodl svého kamaráda, který po útoku na místě zemřel. Informovala o tom dnes mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Za vraždu muži hrozí až 18 let vězení. (ČTK)

15:12
14:45

Největší zájem o spořicí účty projevují obyvatelé Prahy, kteří podle analýzy dat o návštěvnících srovnávacího portálu Ušetřeno.cz tvoří třetinu zkoumaného vzorku čítajícího přes 730 tisíc osob. Nejaktivnějšími střadateli jsou senioři ve věku 65 let a více, kteří zaujímají čtvrtinu. (ČTK)

14:23

V jihoitalském Brindisi dnes kvůli likvidaci bomby z druhé světové války evakuovaly úřady na 54 tisíc lidí, tedy více než polovinu obyvatel města. Podle listu Corriere della Sera to byla nejrozsáhlejší mírová evakuační operace v moderních dějinách země. Pyrotechnici poté pumu obsahující 40 kilogramů trhaviny zneškodnili. (ČTK)

13:51

Uzavření škol v Teheránu a v několika dalších íránských městech nařídily na dnešek úřady kvůli znečištěnému ovzduší. Koncentrace škodlivých látek totiž dosáhla hodnot, ohrožujících lidské zdraví. Íránskou metropoli už několik dní zahalují hustá temná mračna, která zcela skrývají výhled na pohoří Alborz dominující Teheránu. V sobotu byl smogový mrak viditelný v údolích vzdálených 20 kilometrů severně od hlavního města. (ČTK)

Speciál HN 13 DŮVODŮ, PROČ SE NEBÁT BUDOUCNOSTI - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,149%
1091,781093,41
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

31,3 procenta

na tolik stouply úvěry českých firem v eurech, lákají je nízké sazby.

Sponzorovaný obsah

Antiviry již na útoky nestačí

ICT revue 10/2019 "EDR řešení je odpovědí na moderní útoky, protože kontinuálně monitorují koncové body, chování uživatelů, spouštěné procesy a jejich síťové...
 

Monika MarešováHN+

HN+S redaktorkou a módní stylistkou o důležitosti cestování, dobrém jídle i diskusích na Instagramu.
 

Silný výběrHN+

HN+V posledních letech věnuje londýnská Tate Modern jako jedna z mála světových institucí značný prostor výrazným ženským umělkyním 20. a 21....
Art
reklama