reklama
reklama
Téma dne / Elektromobilita
09:12

Když uživatel potřebuje nabíjet notebook, možností ubývá a to je důvod, proč jsme museli otestovat nabíjecí stanici, kterou pod svou vlastní značkou Alza Power prodává největší český e-shop. Kapacitu má desetkrát vyšší než běžné powerbanky. Má dvě klasické zásuvky a s nimi se dá čarovat.

08:58

Nejméně 152 lidí v Džammú a Kašmíru zranily indické bezpečnostní síly od začátku blokády této oblasti slzným plynem a gumovými projektily. S odvoláním na dvě hlavní místní nemocnice o tom dnes informovala agentura AP.

08:44

Z čeho jsou vyrobené veganské "kožené" produkty? A jsou pro planetu ekologičtější? Na tyto otázky hledal odpověď server Bloomberg.

 

08:29
08:14

Softwarová společnost VMware koupí dvě společnosti zaměřené na cloud - Pivotal Software a Carbon Black. Hodnota obou transakcí činí dohromady téměř pět miliard USD (116,5 miliardy korun), uvedla agentura Reuters.

07:59

Pokud se Ivan Huml bude cítit fit a dostane adekvátní nabídku, nebrání se pokračování na hokejové top úrovni. V rozhovoru pro Aktuálně.cz se 37letý útočník vrací k trablům Chomutova, mluví o úspěšných letech ve Finsku a zamýšlí se, proč byl opomíjený národním týmem.

07:45

Šifrované zprávy odkrývají, jak slovenský podnikatel Marián Kočner, obviněný z objednání vraždy Kuciaka, ovlivňoval slovenskou politiku.

07:30

Síť pro sdílení videí YouTube zablokovala přes dvě stě kanálů, které vykazovaly známky "koordinované vlivové operace" vztahující se k protestům v Hongkongu. Oznámila to ve čtvrtek společnost Google, která síť spravuje.

07:15
06:59

Spojené státy definitivně stáhly nabídku prodat Turecku svůj protiraketový systém Patriot. Oznámilo to ve čtvrtek ministerstvo zahraničí USA. Důvodem je rozhodnutí Ankary pořídit si ruský systém S-400, jehož první dodávku už Moskva realizovala. (ČTK)

06:46

Víc než 500 ruských vědců působících doma i v cizině v otevřeném dopisu protestovalo proti postupu ruské justice a bezpečnostních složek proti demonstrantům v Moskvě. Dopis zveřejnil ruský vědecký čtrnáctideník Troickij variant.

06:32

Američtí novináři si stěžují na postupné zhoršení mediální práce v Bílém domě, kde prezident Donald Trump opustil zavedenou praxi briefingů a mluví radši s reportéry při nastupování do vrtulníku, kterým se pravidelně vydává na cesty po USA. Napsal to server Politico.

22. 8. 2019 23:30

Brazilský prezident Jair Bolsonaro dnes obvinil média, že překroutila jeho slova o vinících požárů v Amazonii. Brazilská média ve středu uvedla, že Bolsonaro ze zapalování brazilského pralesa nařkl nevládní organizace. "Obvinil jsem nevládní organizace přímo? Jenom jsem řekl, že je podezírám," citovala prezidentova dnešní slova agentura AFP. (ČTK)

22. 8. 2019 23:13

Někdejší indický ministr financí Palaniappan Čidambaram, vysoce postavený činitel opoziční strany Indický národní kongres (INK), je podezřelý z korupce. Soud dnes rozhodl, že ve vazbě kvůli výslechům stráví čtyři dny. Informovala o tom agentura AP. Třiasedmdesátiletý Čidambaram tvrdí, že je nevinný. (ČTK)

22. 8. 2019 22:57

Odboráři z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) si stěžují na vedení ústavu kvůli jeho postupu vůči americkému historikovi Aviezeru Tuckerovi. Ústav jej podle odborů vyhodil z mezinárodní komise, která měla posuzovat odbornost ÚSTR. (ČTK)

Výběr podle
Martina Malého , zástupce šéfredaktora iHNed.cz

Možná je chudoba něco jako sociální virus, kterým se nakazíte v dětství od rodičů.

U startupů platí pravidlo "když zkrachovat, tak rychle". V ČSSD to vidí opačně.

Greta má pravdu, ale právě v hloupých sporech "o Gretu" zaniká podstatnější rozměr celé věci.

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,418%
1037,981042,32
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

23,5procenta

obratu českého Globusu nyní pochází z nákupů prostřednictvím služby scan and go. V současnosti lze využít i mobilní...

Dnes

Faux pas Ireny Jirků: Srpen

V zahradu uzavřenou světušum klasů zavívá a voní živným chlebem.Pokojná píseň žní jde po polícha pod ohnivým sluncemblažený pot si stírá člověk....
Sponzorovaný obsah
Art
reklama