reklama
reklama
Téma dne / Nejúspěšnější články týdne
Koronavirus online
12:44|Vojtěch neplánuje vyhlášení nouzového stavu

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) nepředpokládá, že by bylo potřeba vyhlašovat nouzový stav. Zítra na jednání vlády návrh předkládat nehodlá.

12:29|Prymula považuje za jisté, že Česko bude brzy 6 až 8 tisíc nakažených denně

Na místě je podle Prymuly uvažovat o omezení hromadných akcí. "Budou diskutována i sportovní utkání. Je řada zemí, kde se prostě hraje bez diváků, i u velkých pohárových soutěží v Evropě," uvedl Prymula.

12:12|Podle Prymuly je zavření škol pravděpodobné

Za reálné to považuje do týdne, především v hlavním městě. Týkat by se nemuselo nejmladších dětí. "Na prvním stupni se nákaza nešíří tak intenzivně jako na druhém a výše. Ty děti se nenakazí tak rychle a nevylučují tolik toho viru," řekl Prymula v Partii TV Prima.

07:03|Během soboty v Česku přibylo 2046 nových případů

To je zhruba stejně jako v pátek a ve středu, o víkendu ale ještě tolik případů dosud nepřibylo. Celkově se v Česku covidem-19 nakazilo 48 306 lidí, z nich většina je již vyléčená, 499 jemu i podlehlo.

06:59

Milí čtenáři, i dnes pro vás sledujeme dění okolo pandemie koronaviru a vítáme vás.

19.09. 22:50

Vážení čtenáři, dnešní on-line reportáž věnovaná zhoršující se epidemiologické situaci v Česku končí. Děkujeme za pozornost, dění budeme sledovat opět zítra.

19.09. 16:20|Zaorálek se s Hamáčkem shodl, že není třeba zastavovat kulturu

Podle Zaorálka jsou akce, kde lidé sedí, mají roušky a dodržují se základní hygienická pravidla, bezpečné.

19.09. 15:34|Novou verzi eRoušky si stáhlo v pátek 240 tisíc lidí

První verzi aplikace si od jara stáhlo přes čtvrt milionu lidí. Nová verze eRoušky je funkční pro všechny typy telefonů a má být pomocným nástrojem systému chytré karantény spolu se vzpomínkovými mapami a linkou 1221.

19.09. 09:03|V příštích týdnech lze podle Prymuly očekávat tři až čtyři tisíce nově nakažených za den

Prymula také v rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že očekává další omezení otvírací doby barů a restaurací, k dalšímu lockdownu by ale dojít nemělo.

19.09. 08:17|Podle Hamáčka by se měly omezit hromadné akce

V rozhovoru pro deník Právo označil vývoj epidemie koronaviru za tak vážný, že podle něj nastal čas maximálně omezit sociální kontakty. Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek.

Výběr podle
Luboše Kreče , šéfredaktora iHNed.cz

Jako kdybyby americká politika nebyla dost rozpolcená už teď, dostala měsíc a půl před volbami další impuls - zemřela legendární ústavní soudkyně RBG.

Povinná četba pro rodiče i politiky: dvě žákyně základní školy píší, jak se má změnit výuka, aby obstála v 21. století a dnešní společnosti.

Nová verze aplikace eRouška je na světě. Jaká je? Máme se jí bát kvůli osobním údajům? Není k tomu důvod, říká Michal Valášek.

13:49

Nynější demonstrace v Bělorusku nejsou prozápadním nebo proruským bojem, je to vystoupení proti jedinému člověku, Alexandru Lukašenkovi. V rozhovoru poskytnutém ruskému listu RBK to zdůraznila vedoucí představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská. (ČTK)

13:28

Největší podporu mezi lidmi si stále drží ANO, které by v srpnu podle modelu agentury Kantar CZ vyhrálo volby do Sněmovny s 27,5 procenta hlasů. Nicméně proti červnu jeho podpora klesla o 4,5 procentního bodu. Naopak strany, které by skončily na dalších místech, tedy Piráti, ODS a SPD, si polepšily.(ČTK)

12:59

Na tři vzrostl počet obětí středomořského hurikánu Janos, který zasáhl Řecko. Pod spadlou střechou jednoho z domů ve vesnici blízko města Karditsa bylo nalezeno tělo muže, uvedla dnes aténská tisková agentura. (ČTK)

12:38

Výrobci jízdních kol Olpran loni po předchozím dvouletém výrazném poklesu vzrostly celkové tržby meziročně o třetinu na 163,3 milionu korun ze 122,6 milionu korun v roce 2018. Firma v roce 2019 vykázala zisk 222 tisíc korun, o rok dříve to bylo 50 tisíc korun.

12:12

Minsk čeká další velký protest proti Lukašenkovi. Předchozí neděle se na protestech vždy sešlo kolem 100 tisíc lidí. Portál Nexta Life pohrozil postupným zveřejňováním jmen policistů, bude-li pokračovat násilí vůči lidem. (ČTK)

11:51
11:32

Ve věku 83 let zemřel Američan Robert Gore, jehož vynález prodyšné a přesto nepromokavé látky známé jako Gore-Tex způsobil revoluci v outdoorovém oblečení. Membrána uvnitř Gore-Texu ma miliardy pórů, které jsou menší než kapičky vody. (ČTK)

11:11

Jestliže po sobě na návštěvě thajského Národního parku Kchao Jaj nedaleko Bangkoku necháte na místě odpadky, můžete se s nimi opět shledat. Správa parku se totiž rozhodla všechny nalezené odpadky posílat zpátky turistům, aby jim tak připomněla, že v přírodě by po sobě měli uklízet. (ČTK)

10:47

Vláda zřejmě odmítne poslanecké návrhy na zmrazení platů politiků. Vláda v pondělí projedná jak návrh SPD zmrazit platy pouze poslancům a senátorům na letošní úrovni, tak i návrh Pirátů a dalších stran, kteří chtějí platy zmrazit ústavním činitelům včetně soudců.  (ČTK)

10:24
10:02

Prodejci džusů Relax loni rostly tržby o desetinu. Zisk společnosti Maspex Czech loni meziročně vzrostl o 45 procent na 131,7 milionu korun. Firma uvádí, že přesáhla 30procentní podíl na trhu ovocných nápojů. (ČTK)

09:41

Kurz koruny, který v posledních týdnech spíše oslabuje, ovlivňuje téměř výhradně vývoj koronavirové epidemie. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Česká měna za měsíc oslabila o téměř 70 haléřů na pátečních 26,74 Kč/EUR. (ČTK)

09:20

O investiční byty mají stále větší zájem institucionální investoři, jako fondy, banky nebo pojišťovny. Z národností převažují mezi investory Češi, nejčastěji kupují dvoupokojové byty. Podíl investičních bytů podle developerů zůstává zhruba třetinový. (ČTK)

08:59
08:38

Až 90 procent řidičů má zkušenost se škodou na svém autě vzniklou při parkování. Policie loni zaznamenala 24 051 střetů se zaparkovaným vozidlem, což je druhý nejčastější druh dopravní nehody. Ve většině případů viníci z místa odjedou a poškození tak nemohou po nikom škodu vymáhat. (ČTK)

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-1,128%
883,63873,66
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

29 procent

samoživitelů podle nedávného průzkumu Klubu svobodných matek musí měsíčně vyjít s částkou do 10 tisíc korun.

Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
Život se zvířaty 9/2020

ŽIVOT SE ZVÍŘATY 9/2020 Z obsahu: Čím si zvířata získávají srdce developera Evžena Korce? Můj život se psem. Psi na cestách. Ježek - netradiční mazlíček.

Právě vyšlo:
Energie 9/2020

Energie 9/2020 Z obsahu: Malé modulární reaktory v Česku: Utopie, nebo realita? Čtvrtá průmyslová revoluce v Česku postupuje pomalu. Chytrá řešení v...

Právě vyšlo:
Stavba 9/2020

Stavba 9/2020 Z obsahu: Střecha neplní jen ochrannou funkci, musí i dobře vypadat. Dřevostavby jsou v Česku stále oblíbenější, Beton se uplatní v kuchyni i v...
Art
reklama