reklama
reklama
Téma dne / Kauza Vrbětice
20:05

Spojené státy stojí za Českou republikou v její pevné odpovědi na podvratnou činnost Ruska na českém území, uvedlo americké ministerstvo zahraničí. (ČTK)

20:04

Rosatom by neměl zůstat ve hře pro rozšíření elektrárny Dukovany, řekl premiér Andrej Babiš. Očekává, že vláda firmu nezahrne do bezpečnostního prověřování zájemců.

19:57

Přívrženci pákistánské islamistické strany Tehríke Labajk Pakistan (TLP) na dnešní demonstraci namířené proti Francii ve městě Láhaur unesli nejméně sedm místních policistů. Podle agentury AFP to oznámil mluvčí policie. Zástupce východopákistánské provincie Pandžáb přitom uvedl, že je unesených policistů možná až 12. Stoupenci TLP tvrdí, že při potyčkách zemřelo několik demonstrantů. (ČTK)

19:29

O zapojení ruské tajné služby do výbuchů ve Vrběticích se jednalo poprvé 7. dubna, řekl premiér Andrej Babiš v ČT. Písemnou zprávu BIS dostal v pátek, zopakoval.

18:58

Obraz Cirkus malířky Toyen se dnes v aukci v pražském Mánesu prodal na sále za 65,75 milionu korun. ČTK to řekla Kateřina Sokolová z pořádající aukční síně Adolf Loos Apartment and Gallery. I s aukční přirážkou, která činí 21 procent, nový majitel za dílo zaplatí 79,56 milionu korun.

17:49

 

16:36

Malá výzkumná helikoptéra amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) nazvaná Ingenuity se pokusí o první zkušební let na povrchu Marsu už v pondělí ráno v 9:31 SELČ. Původně měla vzlétnout už ke konci minulého týdne, vědci však narazil na softwarový problém, který zpozdil startovací sekvenci, uvedla vesmírná agentura ve svém vyjádření. (ČTK)

15:42

Ruská federace má dlouhodobě v České republice asi dvojnásobný počet diplomatů a personálu velvyslanectví, než je tomu u zastoupení Česka v Rusku. Na velvyslanectví Ruské federace v Praze působí kolem 120 zaměstnanců, z toho přes 40 diplomatů. Na českých zastoupeních v Rusku působí kolem šesti desítek zaměstnanců. (ČTK)

14:54

Ani přes rozsudek, podle kterého je Pražský hrad veřejným prostranstvím, dnes policie nepustila příznivce spolku Kverulant jimi zvolenou cestou na oznámené shromáždění. Spolek je uspořádal u příležitosti dnešního Mezinárodního dne památek a sídel na protest proti tomu, že areál Hradu je až na výjimky veřejnosti od loňského října nepřístupný. Po setkání v poledne na Hradčanském náměstí policisté shromážděným řekli, že musí vstoupit do areálu cestou od Černé věže, k níž vedou Staré zámecké schody. (ČTK)

13:58

 

13:00

Prezident Miloš Zeman se k vyhoštění ruských diplomatů z České republiky a informacím o výbuchu ve Vrběticích šířeji vyjádří příští neděli v televizi Prima. ČTK to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Někteří zástupci opozice kritizují, že se hlava státu k podezření na zapojení ruské tajné služby do exploze muničního areálu ve Vrběticích v roce 2014 nevyjádří dřív.

12:00

Do Černého moře v květnu zamíří britské válečné lodě, aby tak demonstrovaly solidaritu s Kyjevem a spojenci z NATO v regionu. Zpráva přichází v době stupňujícího se napětí mezi Ukrajinou a Ruskem. (ČTK)

11:03

Premiér Andrej Babiš by měl podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila iniciovat v NATO a Evropské unii společný postup proti narůstání ruského vlivu. Možným zapojením ruských tajných služeb do výbuchu ve Vrběticích se bude zabývat i senátní bezpečnostní výbor, který si pozve šéfy BIS a NCOZ.

09:56

Zemětřesení o síle 5,9 stupně dnes zasáhlo íránskou provincií Búšehr, kde stojí i jaderná elektrárna. Informovala o tom íránská státní televize. Zatím však nejsou hlášeny žádné škody ani ztráty na životech. (ČTK)

17. 4. 2021 22:41

Česko už případ údajného ruského útoku na vojenský sklad ve Vrběticích řeší se svými spojenci v NATO i v Evropské unii. Vysoce postavený zdroj řekl HN, že premiér Andrej Babiš (ANO) si telefonoval s Charlesem Michelem, předsedou Evropské rady, tedy summitů lídrů členských zemí EU. Babiš svůj telefonát s Michelem následně potvrdil na Twitteru.

Téma dne / Nejúspěšnější články týdne
Téma dne / Víkend
Výběr podle
Silvie Houskové , Šéfeditorky iHned.cz

Znám lidi, kteří už jsou českou politikou tak unavení, že ji sledují jen přes satirické koláže TMBK neboli Tomáše Břínka. Obzvláště v této šílené době je to, co dělá neocenitelné.

Samozřejmě nejlepší by bylo sledovat to české panoptikum jen někde hezky z povzdálí na sluncem zalité terase se sklenkou vína v ruce. Ve které zemi si ale rekreační nemovitost pořídit? Zanalyzovali jsme pro vás rizika, Itálie propadla, Finsko září.

„Není nic tak přirozeného jako dýchání.“ Toto tvrzení dnes už pro mnoho lidí není zdaleka tak samozřejmé. Prošli covidem a problém s dechem mají ještě dlouho poté, co virus jejich tělo opustil. Dýchací obtíže ale dnes řeší i jinak zcela zdraví lidé, včetně sportovců.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
0,884%
1094,111103,78
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

13 tisíc korun

mají dostávat měsíčně stážisté během českého předsednictví v EU a přitom žít s bruselskými náklady.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama