reklama
reklama
/ Víkend
 

Te(chn)ologie aneb Co vidí covid?HN+

Komentář Tomáše Sedláčka HN+Počítačový program je možno považovat za nejmodernějšího nástupce pradávného mýtu. Takový program ve skutečnosti není (není tvořen z atomů, jeho...
Výběr podle
M. Jašminského , šéfredaktora Hospodářských novin

Když se na Ukrajině rozhořel ozbrojený konflikt,vypravil podnikatel Kvido Štěpánek humanitární pomoc. Teď chce pomoci dětským uprchlíkům v táborech v Řecku. "No tak je jim sedmnáct. To nám bylo všem. To přece není trestný čin. Pořád jsou to lidi," reaguje Štěpánek na výhrady některých politiků.

 
Odchod Petra Vokřála je pro Babišovo hnutí ANO asi největší ztráta od jeho vstupu do vlády. Přečtěte si, jaké jsou jeho důvody a co tím hnutí ANO ztrácí.
 
Rozhodnutí soudů neignoruje pouze prezident Miloš Zeman, ale inspiruje už i lokální úředníky. Jeden z nich nechal v Hostivici u Prahy vyrůst obří skládku a za ignoraci soudního zákazu dostal podmínku.
Lepší den s HN

Život se vrací do normálu a my vám chceme pomoct, aby to byl návrat co nejpříjemnější. Proto tu je newsletter Sedmička HN. Sedm zajímavých tipů pro čtení a několik nápadů pro volný čas, každý pracovní den v sedm ráno přímo do vaší mailové schránky! Sedmičku si můžete objednat zde.

6. 6. 2020 22:56

Ve světě je evidováno už sedm milionů lidí nakažených koronavirem, informovala dnes agentura Reuters s odkazem na své propočty. Americká Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) ale na svých webových stránkách uvádí zatím 6,79 milionu potvrzených případů nákazy. (ČTK)

6. 6. 2020 22:29

Šéf NFL Roger Goodell uznal, že zámořská liga amerického fotbalu chybovala, když v minulosti nenaslouchala hráčům, kteří upozorňovali na sociální nerovnost a rasismus. Komisionář odsoudil rasismus v USA, proti kterému se po nedávné smrti George Floyda při policejním zásahu masově protestuje. (ČTK)

6. 6. 2020 22:03
 
6. 6. 2020 21:40

Historické domy a ulice nyní často zanikají v přehlídce pestrobarevných poutačů nevalné kvality, které mají přilákat zákazníky v centru Prahy. Vedení magistrátu proto schválilo manuál, v němž jsou popsána pravidla, podle kterých by se podnikatelé měli řídit, když si označují své provozovny.

6. 6. 2020 21:16

To, jak jsou ozbrojené síly pro jednotu Ameriky důležité, nyní prověřuje prezident Donald Trump, když armádu povolal na potlačení protestů. Od protestů proti válce ve Vietnamu se neobjevilo kolem armády tak silné politické pnutí jako nyní. A vojáci, respektive nejvyšší velení, nezůstali potichu.

6. 6. 2020 20:50

Téměř bez veteránů se letos musely obejít oslavy 76. výročí vylodění západních spojenců v Normandii během druhé světové války. Pietní akce se kvůli pandemii covidu-19 nesly spíše v komorních a formálním duchu. V městečku Vierville-sur-Mer, kde se nachází známá pláž Omaha, se sešla necelá stovka lidí. (ČTK)

6. 6. 2020 20:24

Zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců včetně Ruska se dnes dohodli na prodloužení rekordního snížení těžby ropy o měsíc, tedy do konce července. Cílem opatření takzvané skupiny OPEC+ je dosáhnout vyšších cen ropy.

6. 6. 2020 19:58
 
6. 6. 2020 19:35

Tisíce lidí, někteří v rouškách, dnes demonstrovaly v libanonské metropoli proti vládě, kterou viní z korupce a neschopnosti řešit dlouhodobě špatnou ekonomickou situaci lidí, jež se ještě prohloubila kvůli koronavirovým opatřením. (ČTK)

6. 6. 2020 19:09

Z ublížení na zdraví obvinili dnes dva policisty z amerického města Buffalo, kteří tento týden při demonstraci proti rasismu povalili 75letého muže. Už před tím byli policisté postaveni mimo službu. Na protest proti tomuto úřednímu postupu opustili svůj útvar všichni členové zásahové jednotky. (ČTK)

6. 6. 2020 18:40

Počet evidovaných případů nákazy koronavirem v Brazílii opět vzrostl za den o více než 30 tisíc, a země tak registruje na 646 tisíc nakažených. Více případů (skoro 1,9 milionu) evidují jen Spojené státy, na něž připadá víc než třetina z téměř 6,8 milionu případů ve světě. (ČTK)

6. 6. 2020 18:18

Tisíce lidí se dnes sešly ve velkých evropských městech na demonstracích proti rasismu a policejnímu násilí. Lidé v Londýně, Manchesteru, Berlíně či Hamburku se sešli, aby uctili památku černocha George Floyda, kterého na konci května při zatýkání v USA udusil bělošský policista.

6. 6. 2020 17:52

Zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu a jejích spojenců včetně Ruska jednají na videokonferenci o prodloužení rekordních ropných těžebních škrtů. Podle návrhu dohody, do nějž nahlédla agentura Reuters, by se škrty měly protáhnout o měsíc, tedy do konce července.

6. 6. 2020 17:25
 
6. 6. 2020 16:59

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí dnes oznámil nový plán na ukončení libyjské občanské války. Uvedl, že se něm dohodl s předáky ovládajícími východní část Libye. Egyptská iniciativa počítá s vyhlášením příměří od pondělí 8. června. Cílem plánu je umožnit v Libyi konání voleb. (ČTK)

Burza
Index PX
2,695%
932,42957,55
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

23,5 bilionu korun

činí částka obou záchranných balíků Německa na podporu firem i domácností.

Spočítejte si daně s IHNED.cz
Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
Energie 6/2020

Energie 6/2020 Cover story: Štěstí přeje připraveným, aneb jak se energetické firmy vyrovnaly s nouzovým stavem? Finance: Došlápli si na soláry. Novela zákona...

Právě vyšlo:
Stavba 4/2020

Stavba 4/2020 Z obsahu: Kterak se kostel blahoslavené Marie Restituty změnil z velryby ve vnitřní vesmír? Jak přivést do domu víc denního světla?...

Právě vyšlo:
ICT revue 5/2020

ICT revue 5/2020 Čtvrtá průmyslová revoluce zásadně mění dosavadní pojetí výroby. Stírá hranice mezi hmotným a nehmotným produktem a službou.
Art
reklama