reklama
reklama
Téma dne / Prodej Linetu
23:26

Dvanáct osobností z Česka i ze zahraničí dnes obdrželo ceny Ústavu pro studium totalitních režimů. Pamětní medaili na slavnostním večeru v sídle Senátu převzala například novinářka a signatářka Charty 77 Daňa Horáková, jež v 70. letech řídila s Václavem Havlem samizdatovou Edici Expedice.

23:11

Světová tenisová jednička Novak Djokovič ze Srbska vstoupil do Turnaje mistrů v Londýně vítězstvím 6:4, 6:3 nad americkým debutantem Johnem Isnerem. Roli favorita splnil ve Skupině Gugy Kuertena také Němec Alexander Zverev, jenž v odpoledním duelu zdolal ve dvou zkrácených hrách Chorvata Marina Čiliče.

22:56
22:43

Americké akcie dnes prudce oslabily v čele s technologickými a finančními podniky. Na poklesu se velkou měrou podílely technologická společnost Apple a banka Goldman Sachs. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 2,32 procenta, tedy více než 600 bodů.

22:27

Syn českého premiéra Andrej Babiš junior tvrdí, že ho manžel lékařky, která napsala zprávu o jeho zdravotní nezpůsobilosti pro stíhání v kauze Čapí hnízdo, loni proti jeho vůli odvezl na Krym. Řekl to novinářům televize Seznam.

Čapí hnízdo.

22:13

Pět lidí, včetně tří dětí, dnes utonulo po převržení lodi s 15 migranty u západního pobřeží Turecka. Pět běženců se pohřešuje. S odvoláním na tureckou pobřežní stráž o tom informovala agentura Reuters.

21:59

Policie rozšířila stíhání Fotbalové asociace ČR a jejího bývalého předsedy Pelty v kauze sportovních dotací o korupci. Uvedla to dnes Česká televize. Pelta tvrdí, že nic nezákonného neprovedl. 

21:46

Facebook umožní několika vysoce postaveným francouzským úředníkům, aby po dobu šesti měsíců uvnitř společnosti monitorovali, jak firma potírá projevy nenávisti na svých platformách. Oznámil to dnes francouzský prezident Emmanuel Macron. Podle agentury Reuters Facebook něco takového dovolil poprvé.

21:31

Jedna z nejvýraznějších postav komiksového světa, Stan Lee, zemřel v pondělí ve věku 95 let. Z pera tohoto muže vzešli nezapomenutelní komiksoví superhrdinové jako Spider-Man, Hulk, Fantastická čtyřka nebo X-Man. Lee stál u samých počátků komiksového vydavatelství Marvel, jehož se později stal emeritním předsedou.

jarvis_5853073d498ee80c5945a8a2.jpeg

21:13

Ve světě letos zkrachovaly více než dvě desítky leteckých přepravců. Informuje o tom dnes list The Wall Street Journal na svých internetových stránkách. Podle listu šlo většinou o menší evropské aerolinky, například skandinávskou společnost Primera Air, která byla nucena ukončit provoz začátkem října.

20:57

V Etiopii bylo zatčeno 63 členů zpravodajské služby, vojáků a podnikatelů v souvislosti s porušování lidských práv a korupcí. Informovala o tom AP. Rozsáhlé zatýkání vysoce postavených osob bylo vyústěním vyšetřování zločinů předchozí vlády, které nařídil nový premiér Ahmed.

20:45

Akcie technologického gigantu Apple dnes výrazně oslabují a stahují dolů americké akciové trhy. Reagují tak na zhoršení prognóz dvou dodavatelů. Cena akcií Applu ztrácejí přes čtyři procenta, což snižuje tržní hodnotu podniku o více než 40 miliard dolarů (923 miliard korun), píše server BBC.

20:24

 

20:10

Rumunsko není připravené převzít předsednictví EU. Podle médií to prohlásil rumunský prezident Iohannis, který současně vyzval sociálnědemokratickou vládu, aby odstoupila. "Věci míří špatným směrem," konstatoval. Ministerskou radu premiérky Dancilaové podle AP označil za "neštěstí rumunské demokracie".

19:58

NHL se dohodla na předběžném vyrovnání s právními zástupci bývalých hokejistů, kteří ligu zažalovali kvůli otřesům mozku a zraněním hlavy. Podle Forbes je hodnota vyrovnání 18,9 milionu dolarů. NHL svou odpovědnost neuznává, ale dohoda je podle ní v nejlepším zájmu obou stran.

Burza
Index PX
-0,672%
1089,081081,76
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

100tisíc zdravotnických lůžek

vyrobí letos česká společnost Linet, o kterou se ucházejí čínští i američtí investoři.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah

Přichází čas na obměny systémů ERP

ICT revue 11/2018 Podniková informatika prožívá turbulentní časy a novým trendům a výzvám čelí i segment ERP. Změnou procházejí nejen provozní modely, ale také...

Evropský trh s PC se zotavil

ICT revue 11/2018 Studie analytické společnosti IDC uvádí, že trh s PC v oblasti EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) se ve 3. čtvrtletí letošního roku...
Art
reklama