reklama
reklama
/ Víkend
09:45

V pátek přibylo 1631 potvrzených případů covidu. Je to více než ve čtvrtek, ale o 536 méně než před týdnem. Potřetí v řadě je nárůst pod 2000. (ČTK)

09:30
09:00

EU by měla být lídrem v přechodu na udržitelný a klimaticky neutrální rozvoj. Ve společném prohlášení to uvedli prezidenti zemí EU včetně české hlavy státu Miloše Zemana. (ČTK)

08:45

Internetová sociální síť twitter se rozhodla spustit novou funkci, která uživatelům umožní jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) je podle twitteru novým způsobem, jak se uživatelé mohou vzájemně podporovat. (ČTK)

08:30
08:00

Odborníci z olomoucké firmy mySASY vyvinuli mobilní aplikaci vyhodnocující parametry srdečního tepu, která může několik dní před propuknutím prvních příznaků upozornit na možnou nákazu novým koronavirem. Určena byla pro profesionální sportovce. (ČTK)

7. 5. 2021 22:20

Ve Španělsku už začal legislativní chaos, co se týče nových pravidel proti šíření koronaviru, která začnou platit od neděle v různých regionech, napsal dnes deník El Mundo. Zatímco baskický Nejvyšší soud zamítl tamní vládě pokračování nočního zákazu vycházení, soudy ve Valencii či na Baleárských ostrovech omezení vycházení v noci povolily.

7. 5. 2021 21:59

 

7. 5. 2021 21:34

V Burkina Fasu muselo v minulých deseti dnech kvůli bojům opustit své domovy 17 500 lidí. Oznámila to dnes Rada OSN pro lidská práva (UNHCR). V bojích přišlo o život 45 lidí, napsala agentura Reuters.

7. 5. 2021 21:06

Sociální síť Twitter zablokovala účet, který sdílel příspěvky, jež začal před několika dny zveřejňovat na svých webových stránkách americký exprezident Donald Trump, informoval server BBC. Ten byl přitom z Twitteru nadobro vykázán letos v lednu, když vyjádřil podporu svým přívržencům, kteří násilně vtrhli do budovy Kongresu.

7. 5. 2021 20:39

Saský Zemský úřad pro ochranu ústavy (LfV), který v této německé spolkové zemi plní funkci regionální kontrarozvědky, nově považuje protiimigrační a protiislámské hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) za extremistické. Dnes to oznámil šéf saské LfV Dirk-Martin Christian. (ČTK)

7. 5. 2021 20:13

Británie doporučila pro lidi pod 40 let použití jiné vakcíny proti nemoci covid-19 než té od společnosti AstraZeneca. Důvodem je nízké, ale možné riziko vzniku krevních sraženin. S odkazem na britský výbor pro vakcinaci a imunizaci o tom dnes informovala agentura Reuters.

7. 5. 2021 19:40

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. ČTK to za firmu řekl právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin.

7. 5. 2021 19:18

Tržby podnikatelů na Slovensku v dubnu téměř dosáhly úrovně z období před vypuknutím koronavirové krize. Na základě údajů z elektronické evidence tržeb, takzvané e-kasy, o tom dnes informovala slovenská finanční správa. (ČTK)

7. 5. 2021 18:50

 

Výběr podle
Jana Kubity , redaktora HN

Máme za sebou rušný týden snad až příliš plný Jana Hamáčka. Takže si od něho pojďme raději odpočinout.

Třeba u jednoho pozitivního příběhu, byť je to vlastně o tom, že ten, kdo měl přijít, zase nepřišel. Naštěstí ale přišel jeden zubař. A díky němu může Česko začít očkovat tak rychle jako Izrael.

Ale všechno být pozitivní nemůže. Už se prý nebudeme mít tak dobře jako před covidem, říká Petr Smutný z PwC. Je to sice čtení smutný (pardon, samo se to nabídlo), ale stojí za to si ty argumenty a postřehy přečíst.

A protože má být o víkendu teplo, raději si přečtěte tohle. Může se vám snadno stát, že vás už budou na výletě u nějakého stánku ohrožovat vosy. Tak, až budete kolem sebe mávat rukama, vzpomeňte si, že odháníte možná něco docela užitečného.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
1,218%
1096,511109,87
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

71 procent

vrcholových manažerů čeká letos růst výnosů.

Speciály HN
Sponzorovaný obsah
Art
 

Moje čtení: nakladatel Václav Kazda

Jeho nakladatelství se zaměřuje na populárně‑naučné tituly o přírodě, udržitelnosti nebo umění, Václav Kazda však čte i jiné knihy. Třeba...
reklama