reklama
reklama
Téma dne / koronavirus
Koronavirus online
10:01|Tokio hlásí 130 nakažených za den, jde o nový rekord

V Tokiu se za posledních 24 hodin nakazilo koronavirem dalších 130 lidí. Jedná se o dosud nejvyšší denní nárůst zaznamenaných případů nákazy, v japonské metropoli jich je celkově už přes 1000. Dnes to s odvoláním na představitele města uvedla státní televize NHK.

09:12|V Řecku je kvůli koronaviru v karanténě druhý tábor pro migranty

Řecké úřady poslaly kvůli koronaviru do karantény další tábor pro migranty, již druhý v tomto týdnu. V táboře ve městě Malakasa, 40 kilometrů severovýchodně od Atén, byl na nemoc covid-19 pozitivně testován 53letý muž z Afghánistánu, uvedlo ministerstvo pro migraci.

08:44|Počet zemřelých s koronavirem se v ČR od sobotního večera zvýšil

Počet zemřelých s koronavirem se v ČR od sobotního večera zvýšil o tři na 62. Počet vyléčených zůstal stejný, tedy 78 lidí. Počet nakažených je 4475.

08:20|Sněmovna posoudí prodloužení stavu nouze a protikrizové zákony

Sněmovna bude příští týden schvalovat prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii nového koronaviru. Poslanci projednají ve zkráceném režimu ve stavu legislativní nouze také další balík vládních zákonů ke zmírnění dopadů omezení pohybu lidí nebo obchodu a služeb na obyvatele i firmy. Zákonodárci sejdou stejně jako minulý týden z preventivních důvodů zhruba v polovičním počtu, sněmovní budovy budou pro veřejnost uzavřeny. Předpokládá se, že dolní komora bude jednat v úterý i ve středu.

07:09|Pevninská Čína hlásí 30 nových případů nákazy koronavirem

V pevninské Číně v sobotu přibylo 30 nových potvrzených případů nákazy koronavirem a tři další úmrtí na nemoc covid-19, kterou virus způsobuje. S odvoláním na čínskou zdravotní komisi o tom dnes informovala agentura Reuters. Počet infikovaných je o 11 vyšší, než byl ve pátek. Podle čínské zdravotní komise byla v 25 z 30 nových případů nákaza zjištěna u lidí, kteří se do Číny vrátili z ciziny.

/ ego!
Výběr podle
Martina Jašminského , šéfredaktora HN

Vypadalo to, že to má guvernér ČNB Jiří Rusnok s odkladem splátek úvěrů dobře promyšlené, ale stejně jako ministryně financí Alena Schillerová neměl. Ve výběru komentátora Luďka Vainerta si dále přečtete jak mírní svou spotřebu miliardář, který si rád užívá.

Představy Babišova kabinetu o tom, že kvůli pandemii se schodek českého rozpočtu zvýší na 200 miliard, považuje bývalý bankéř z Goldman Sachs Ondřej Jonáš za chiméru. Pomoc podle něj musí být rychlá a větší, než jakou zatím vláda předvádí. "Fixní náklady a mizerné nebo žádné tržby tvoří toxickou kombinaci, kterou nelze přežít", říká.

Co na tom, že děláte v Česku jedny z nejlepších termokamer na světě a nabízíte je ministerstvu zdravotnictví na podporu boje s koronavirem, když vás ministerstvo ignoruje a radši nakoupí od Švýcarů? Přečtěte si o zkušenosti firmy Workswell, která řadě jiných firem připomene i jejich marné snažení o to, aby jim jednotlivá ministerstva věnovala pozornost.

Jak přežít karanténu?

Jste doma a už nevíte, co si přečíst, na co se podívat, jak zabavit děti? Právě pro vás jsme spustili nový newsletter KaranTéma HN. Každý všední den vám pošleme pár tipů na zajímavé články, knížky, filmy, seriály nebo recepty. Newsletter si můžete objednat zde.

Anketa na doma

Která online televize je nejlepší? A jak se v karanténě proměnil váš dress code?

Hlasujte!
09:41

Americký prezident Donald Trump řekl, že by zavedl cla na cizí ropu, pokud by to bylo nutné pro ochranu domácího ropného průmyslu. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na sobotní tiskovou konferenci v Bílém domě, v níž se Trump věnoval převážně pandemii ve Spojených státech. (ČTK)

09:08

"Situace je bezprecedentní, postihuje všechny a je velmi intenzivní. Nesnažte se ale koronavirus vyřešit, lepší je zaměřit se na každodenní rutinu," radí vědkyně Julie Dobrovolná. "Obecně platí, že dobrá strategie je sdílení emocí, ale zase nemůže probíhat neustále. Zvykneme si. Nebezpečí ovšem vidím v tom, že nám pak možná nebudou vadit věci, které by nám normálně vadily," dodává.

 

08:36

Jedenáct horníků zemřelo a čtyři byli raněni při výbuchu v uhelném dole ve středokolumbijském okrese Cucunubá, nedaleko od metropole Bogotá. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na místní hasiče. (ČTK)

07:59

Stavební úřady loni v Olomouckém kraji vydaly 4429 stavebních povolení. Jejich počet tak meziročně vzrostl o 6,1 procenta na sedmileté maximum. Orientační hodnota povolených staveb se meziročně zvýšila o 2,7 procenta na 20 miliard korun, což je nejvyšší hodnota za dobu existenci kraje. (ČTK)

07:31

Přes 2500 zákazníků zatím požádalo u společnosti ČEZ Prodej o odklad platby záloh za energie v souvislosti s dopady šíření nákazy nového koronaviru. ČTK to řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Připomněl, že firma umožňuje klientům zasaženým pandemií COVID-19 snížit zálohu na nulu, a to až na tři měsíce. Společnost také přestala odpojovat domácnosti, které se ocitly v problémech se splátkami. (ČTK)

07:10

Při přestřelce mezi dvěma drogovými gangy v severomexickém státě Chihuahua zemřelo 19 lidí. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na státní zastupitelství. K zabezpečení oblasti, kde spolu soupeří kartely Sinaloa a Juarez, byli vysláni vojáci a policie. Podle místních médií patřily gangy ke jmenovaným znesvářeným kartelům. (ČTK)

4. 4. 2020 23:55

Veškerý personál jsme soustředili do oblastí, které mohou být zasaženy pacienty, popisuje prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová. Krize kolem koronaviru odhalila kritický nedostatek sester v tuzemském zdravotnictví.

 

4. 4. 2020 23:27

Unie zastupující fotbalisty anglické ligy nesouhlasí se snahou Premier League krátit v době pandemie koronaviru hráčské platy o 30 procent. Podle Asociace profesionálních fotbalistů by to snížilo výnosy z daní mimo jiné pro národní zdravotnický systém. (ČTK)

4. 4. 2020 23:00

4. 4. 2020 22:34

V uzavřené zóně u někdejší jaderné elektrárny Černobyl na severu Ukrajiny hoří asi 20 hektarů lesa. Dnes o tom s odvoláním na ukrajinské úřady informovala agentura DPA. Na místě zasahuje asi 90 hasičů, k hašení nasadili také dvě letadla a jeden vrtulník.

4. 4. 2020 22:05

Ruská antidopingová agentura (RUSADA) kvůli pandemii koronaviru nezačne provádět dopingové kontroly dříve než v květnu. Zástupkyně generálního ředitele RUSADA Margarita Pachnocká agentuře TASS řekla, že na základě vládního nařízení bude testování zastaveno minimálně do 30. dubna.

4. 4. 2020 21:39

4. 4. 2020 21:10

Mezinárodní vzpěračská federace (IWF) zakázala reprezentantům Thajska a Malajsie start na olympijských hrách v Tokiu kvůli velkému počtu dopingových případů. OH byly kvůli pandemii koronaviru přeloženy z letošního léta na přelom července a srpna 2021. (ČTK)

4. 4. 2020 20:45

Americký stát New York zaznamenal za poslední den 630 dalších úmrtí na nemoc covid-19 a přes 10 800 nově nakažených koronavirem. U obou údajů se jedná o zatím největší přírůstek za 24 hodin. Ve státě, který je epicentrem pandemie v USA, se virem infikovalo již 113 704 lidí. (ČTK)

4. 4. 2020 20:20

Burza
Index PX
-0,834%
780,85774,34
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

200 miliard korun

hodlá stát poskytnout na záruky úvěrů pro velké firmy s více než 250 zaměstnanci.

Spočítejte si daně s IHNED.cz
Sponzorovaný obsah
Art
reklama