reklama
reklama
19:44

Po nemocnicích a lékárnách se v Británii proti covidu-19 očkuje už i v kostelech. Vakcínu mohou senioři nad 80 let dostat v katedrálách v Salisbury na jihu Anglie či v Lichfieldu u Birminghamu. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se bohoslužby v Anglii nyní konají převážně on-line. (ČTK)

19:27

Desítky lidí s transparenty, českými i černými vlajkami, koňmi a rakví se dnes odpoledne vydaly k domu ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v Jinačovicích na Brněnsku. Účastníci akce protestovali proti vládním opatřením a protiepidemickému systému, který vnímají jako nesmyslný. (ČTK)

19:10
18:53

Novela letošního státního rozpočtu se započtením dopadů daňového balíčku bude podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) předložena vládě na přelomu února a března. Řekla to po dnešním setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech na Kladensku. (ČTK)

18:37

Rakousko zřejmě čeká další prodloužení plošné uzávěry. Původně se měla začít opatření proti šíření koronaviru uvolňovat 25. ledna, podle vládních odborníků by se ale měl tzv. lockdown o několik týdnů prodloužit a opatření zpřísnit. Důvodem je mimo jiné šíření britské mutace koronaviru. (ČTK)

18:20

Do Srbska dnes dorazilo letadlo s milionem dávek vakcíny proti covidu-19 od čínského výrobce Sinopharm. Srbsko se tak stalo prvním státem v Evropě, který obdržel dodávku čínského přípravku za účelem hromadného očkování, napsala agentura Reuters.

18:03

Vláda podle premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí požádá sněmovnu o prodloužení nouzového stavu kvůli pokračující epidemii koronaviru. Prodloužit by se podle něj měl o dalších 30 dní. Babiš to dnes řekl novinářům po jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech na Kladensku. (ČTK)

17:47
17:30

V Česku bylo zatím proti koronaviru očkováno 105 167 lidí. Po jednání s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Očkování začalo 27. prosince, vakcín ČR od té doby dostala přes 169 000. Na očkování se registrovalo 131 000 lidí nad 80 let.

17:10

Proruští separatisté na východě Ukrajiny dnes podle agentury TASS oznámili, že předají Kyjevu vězněné ukrajinské občany. Prohlášení povstalců, na něž se agentura odvolává, počet vězňů neupřesňuje, uvádí však, že ve skupině budou také ženy, starší lidé a lidé s vážnými zdravotními problémy.

16:53

V Polsku se kvůli omezení dodávek vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer a BioNTech zpozdí očkování zdravotníků. Vládní zmocněnec pro očkování Michal Dworczyk dnes řekl, že kvůli výpadku se zatím do nemocnic nedostane 330 000 dávek očkovací látky pro zdravotnický personál. (ČTK)

16:35

Skončený dvoudenní volební sjezd německé vládní Křesťanskodemokratické unie kancléřky Angely Merkelové, který se kvůli pandemii nemoci covid-19 konal on-line, čelil útokům hackerů. Dnes to na závěr sjezdu prohlásil generální tajemník strany Paul Ziemiak. Výpady byly podle něj odraženy. (ČTK)

16:19

V Krkonošském národním parku začaly nově sloužit policejní hlídky na lyžích. Budou pomáhat strážcům parku. Do těžkého terénu mají skialpinistické vybavení, uvedla hradecká policie v tiskové zprávě. (ČTK)

16:03
15:47

Taxislužby budou moci čerpat kompenzace 500 korun na auto za den, kdy byl jejich provoz během nouzového stavu zásadním způsobem omezen. Stát je totiž uzná jako mobilní provozovatele služeb. ČTK to dnes řekl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Výběr podle
Luboše Kreče , šéfredaktora iHNed.cz

Netradiční pohled na dění v USA - přečtěte si multikomentář zaznamenaný jako konverzace v mobilu.

Jestli jste nikdy neslyšeli o aplikaci Parler, tak zbystřete - Donald Trump ji vyměnil za Twitter, který mu smazal účet.

Možná vás to překvapí, ale Margaret Thatcherová byla hodně zelená politička.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-0,193%
1075,611073,53
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

7 let

uplynulo mezi pádem a comebackem Martina Kuby.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama