reklama
reklama
Dnes

Gretin Davos aneb jak se Trump v ekologa obrátilHN+

Komentář Tomáše Sedláčka HN+Dostat se na WEF Davos je složité, respektive extrémně drahé. Být zadarmo pozván na nejlukrativnější sjezd nejvlivnějších lidí planety jako host...
21:24

Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem USA, který se zúčastnil každoroční akce odpůrců potratů. "Pochod pro život" se koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství. (ČTK)

21:09

V 83 letech dnes zemřel bývalý severoirský vicepremiér Seamus Mallon, jeden z architektů takzvané Velkopáteční mírové dohody z roku 1998, která ukončila dlouholetý konflikt mezi katolickými separatisty a převážně protestantskými unionisty v Severním Irsku, informovala agentura Reuters.

20:50

Bolivijská vláda prezidentky Jeanine Áňezové dnes oznámila, že přerušuje diplomatické styky s Kubou. Reagovala tak na výroky kubánského ministra zahraničí Bruna Rodrígueze, který označil bolivijskou vládu za pučisty. Informoval o tom dnes bolivijský deník El Deber. (ČTK)

20:31

 

20:14

Íránský útok na Američany využívanou základnu v Iráku z 8. ledna způsobil zranění mozku 34 příslušníkům armády USA, oznámil dnes Pentagon. Bezprostředně po útoku Bílý dům tvrdil, že zraněn nikdo nebyl, minulý týden ministerstvo obrany USA ohlásilo otřes mozku jedenácti Američanů. (ČTK)

20:00

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. (ČTK)

19:42

Otázky a odpovědi: Co je zač nový typ koronaviru, který uzavřel několik čínských měst a šíří se dále do světa?

19:27

Akcie na pražské burze během uplynulého týdne posílily na devítileté maximum, index PX stoupl o 0,9 procenta na 1143 bodů. Nejvíce zpevnily opět akcie antivirové společnosti Avast, naopak největší pokles postihl akcie Tatry Mountain Resorts. (ČTK)

19:10

  

18:55

Sdružení domorodých obyvatel Brazílie zažaluje prezidenta země Jaira Bolsonara kvůli rasismu, jehož se podle nich opět dopustil svými výroky. Prezident největší latinskoamerické země na videu z tohoto týdne řekl, že "indiáni jsou čím dál více lidskými bytostmi". (ČTK)

18:39

Pražská burza se dnes po čtvrtečním poklesu vrátila na téměř devítileté maximum. Index PX stoupl o 0,66 procenta na 1142,95 bodu, což je nejvyšší hodnota od začátku srpna roku 2011. (ČTK)

18:23

Zakladatel a šéf americké neonacistické skupiny The Base Rinaldo Nazzaro řídí svou organizaci z Ruska. Informovala o tom dnes stanice BBC. Nazzaro, který využívá jmen Norman Spear nebo Roman Wolf, podle ní odcestoval z New Yorku do ruského Petrohradu už před dvěma lety.

18:06

 

17:50

Ceny ropy na závěr týdne pokračují v poklesu a ropa Brent spadla pod 61 dolarů za barel. Ztráty zřejmě zaznamenají i za celý týden. Důvodem jsou obavy, že se nový koronavirus může rozšířit z Číny, omezí cestování a poptávku po ropě. (ČTK)

17:35

Historicky prvním velvyslancem EU ve Spojeném království se stane Portugalec Joao Vale de Almeida. Podle agentury AFP to dnes oznámil šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Vale de Almeida bude stát v čele diplomatické delegace EU v Londýně od 1. února. (ČTK)

Burza
Index PX
0,665%
1135,401142,95
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

287 miliard korun

loni rozpůjčovaly prostřednictvím úvěrů v Česku stavební spořitelny.

Sponzorovaný obsah

Antiviry již na útoky nestačí

ICT revue 10/2019 "EDR řešení je odpovědí na moderní útoky, protože kontinuálně monitorují koncové body, chování uživatelů, spouštěné procesy a jejich síťové...
 

Silný výběrHN+

HN+V posledních letech věnuje londýnská Tate Modern jako jedna z mála světových institucí značný prostor výrazným ženským umělkyním 20. a 21....
Art
reklama