reklama
reklama
Kvalitní noviny nikdy nejsou zadarmo
Tomáš Sedláček
ekonom
Téma dne / Tresty za emise
19:00

Pražská burza zahájila týden poklesem. Index PX dnes oslabil o 0,13 procenta na 1049,34 bodu. Do červených čísel ho stáhly především rakouské finanční tituly. Výraznějšímu poklesu indexu zabránilo posilování emisí Komerční banky či Monety. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Kurz české měny vůči euru i dolaru se dnes nezměnil.

18:50

Eiffelova věž byla dnes odpoledne evakuována kvůli zatím neznámému lezci, který šplhal po známé pařížské památce a nyní se podle médií nachází těsně pod úrovní třetího patra. Na místo dorazili hasiči i policisté. Motiv muže není jasný. Podle části tisku hrozí sebevraždou a záchranáři se s ním pokoušejí hovořit.

18:40

Rozpočet určený pro výzkum, vývoj a inovace v příštím roce meziročně vzroste o miliardu na 37 miliard korun. Po jednání vlády o tom informoval místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). "Poté bude růst po půlmiliardě, možná ještě víc, podle toho, jak se bude čerpat," řekl.

18:29

18:18

Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman dnes před novináři oznámil, že ve středu po zasedání vlády podá demisi. Stalo se tak po dnešní inauguraci nového prezidenta Volodymyra Zelenského, který po uvedení do úřadu oznámil rozpuštění parlamentu.

18:08

Ministerstvo práce a sociálních věcí musí znovu posoudit nabídky ve výběrovém řízení na jednotný informační systém pro výplatu dávek. Nařídil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který se tendrem zabýval na podnět společnosti OKSystem.

17:57

Poslanecký návrh starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální ministerstvo financí.

17:47

17:36

Saúdskoarabská nákladní loď podezíraná lidskoprávními organizacemi, že veze zbraně, které budou nasazeny v Jemenu, dnes připlula do severoitalského přístavu v Janově. Odbory a vedení přístavu vstoupily do stávky a odmítly naložit na loď další vojenský materiál, podobně jako se to stalo ve francouzském přístavu Le Havre po protestech aktivistů.

17:26

S připomínkami vlády budou zákonodárci projednávat poslaneckou novelu, jež by měla podle předkladatelek z koaličních ANO a ČSSD zvýšit efektivitu práce veřejné ochránkyně práv. Kabinet se k novele skupiny poslankyň postavil negativně, ačkoliv podle podkladů doporučení měl zvolit neutrální stanovisko.

17:15

Návrh poslanců pirátů, kteří chtějí zvýšit základní daňovou slevu na poplatníka a na manželku, vláda na svém dnešním jednání odmítla. Vyplývá to z informací tiskového odboru úřadu vlády. Měsíční sleva na poplatníka by se podle návrhu pirátů měla zvýšit z nynějších 2070 korun na 2500 korun.

17:05

Tempo růstu cen bytů v Praze a krajských městech na konci loňského roku zvolnilo. Ceny meziročně vzrostly v průměru o 6,5 procenta na 57 200 korun za metr čtvereční. To je nejnižší růst za poslední dva roky, od kdy jsou údaje k dispozici. Nejdražší byla Praha (77 400 Kč za metr čtvereční, růst o 9,3 pct), nejlevnější Ústí nad Labem (16 300 Kč).

16:54

Rakouskou vládní krizí kvůli aféře již bývalého vůdce protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinze-Christiana Stracheho se dnes obsáhle zabývá evropský tisk. Řada médií se přitom zamýšlí nad tím, zda byl skandál záměrně načasován těsně před volbami do Evropského parlamentu.

16:43

16:32

Společnost Tifra services poskytuje podporu cizincům přicházejícím pracovat do České republiky. Zajišťuje jim nejen ubytování, ale také další podporu. "Týmy tvořené lidmi z různých kultur bývají tvořivější a inovativnější, protože se lidé dokážou na stejnou věc podívat odlišnýma očima," říká Timur Zaslavský, její generální ředitel.

Burza
Index PX
-0,134%
1050,751049,34
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

751 tisíc litrů

herbicidu Roundup nalili čeští zemědělci na pole v roce 2017.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah

Proč nebudeme bohatými rentiéry

Sponzorovaný obsah Slyšíme to stále dokola - populace stárne, demografický vývoj vede jasně k situaci, kdy jeden pracující bude „živit“ dva penzisty....

Právě vyšlo:
ICT revue 5/2019

ICT revue 5/2019 Cover story: Inovace na poli ERP systémů následují technologickou evoluci. Trendy: Chytré technologie uleví dopravě ve městech. Rozhovor: O...
Art
reklama