reklama
reklama
 

Čeká ceny nemovitostí nevídaný kolaps?

Komentář Julie Hrstkové Centrální banka považuje ceny bytů místy za nadhodnocené až o čtvrtinu, ale přesto nechce na stávajících podmínkách hypoték nic měnit....
 

Bitva na Kavčích horách léta Páně 2000

Autor HN Rada České televize je v novém složení kritická vůči řediteli Petru Dvořákovi. Spor graduje zase před Vánoci, stejně jako v roce 2000. Blíží se...
21:10

Britská ministryně vnitra Priti Patelová dnes novináře ujistila, že vyjednávání mezi Británií a Evropskou unií o obchodní dohodě upravující vztahy po britském odchodu z evropského bloku pokračují. Média tvrdí, že o nevyřešených bodech bude britský premiér v nejbližších dnech jednat s šéfkou unijní exekutivy. (ČTK)

20:40
20:10

Záchranáři dopravili do bezpečí stovky karet Kempových, které našli na plážích massachusettského Cape Codu polomrtvé kvůli ochlazující se vodě oceánu. Většinu dobrovolníci a záchranáři přesunuli do bostonského akvária a střediska pro mořské živočichy v Bourne v Massachusetts. (ČTK)

19:40

Tisíce indických farmářů dnes v Dillí a okolí protestovaly proti reformě zemědělského zákona, která podle nich ovlivní obchodování s plodinami v jejich neprospěch. Lidé se do hlavního města sjeli z několika regionů, vláda chce začít vyjednávat s jejich vůdci. (ČTK)

19:10

Černohorské ministerstvo zahraničí označilo srbského velvyslance v Podgorici Vladimira Božoviče za nežádoucí osobu, která musí opustit zemi. Oznámila to dnes tisková agentura TASS s odvoláním na komuniké ministerstva. 

18:45

Lépe odhadnout výsledek léčby pacientů s folikulárním lymfomem umožní lékařům unikátní pravděpodobnostní model, který vytvořil tým odborníků z katedry matematické analýzy a aplikací matematiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. (ČTK)

18:25

Rumunsko dnes ukončilo práce na svém úseku plynovodu BRUA, který má spojit tuto balkánskou zemi s Bulharskem, Maďarskem a Rakouskem při přepravě zemního plynu od Černého a Kaspického moře. Uvedla to ruská tisková agentura TASS.

18:05

Lídrem jihomoravských Pirátů do sněmovních voleb v příštím roce se stal poslanec Radek Holomčík, který kandidátku v kraji vedl i v roce 2017. Dnes ho za lídra zvolili členové a členky Pirátů v Jihomoravském kraji, uvedl dnes v tiskové zprávě vedoucí krajského mediálního úseku strany Filip Vítek. (ČTK)

17:45

Indonéská policie stíhá na ostrově Sulawesi vrahy čtyř křesťanů. Jednomu z nich pachatelé usekli hlavu, dalším prořízli krk a všem spálili domy. O pátečním incidentu dnes informovala indonéská policie s odvoláním na svědky. Útočníky policie označuje za teroristy. (ČTK)

17:25

Václav Trunec zdobí o Vánocích svůj dům a zahradu v Chotovicích na Svitavsku tisícovkami žárovek. Před 19 lety, kdy začínal, tam rozmístil 200 žárovek, letos jich bude mít kolem 65 tisíc. Jeho dům je o adventu velkou atrakcí, řekl ČTK.

17:05

Vánoční trhy v Karlovarském kraji se letos budou odehrávat v nezvyklých podmínkách. Budou bez koncertů, a pokud se vůbec otevřou nějaké stánky, bude jich méně. Dnes a v neděli se rozsvítí vánoční stromy v Chebu a Karlových Varech, ale bez tradičních oslav. (ČTK)

16:45

Blok 21 zastupitelů Karlovarského kraje ze STAN, Pirátů, Místních a SNK1 nabídl místo hejtmana koalici ODS a KDU-ČSL, pokud se hejtmankou stane Olga Haláková z KDU-ČSL. Vyhověl tak požadavkům ODS a KDU-ČSL, které zatím trvaly na pozici hejtmana a minimálně jednom dalším radním. (ČTK)

16:25

V indické části Kašmíru dnes začaly několikakolové volby místních správ. Jde o první hlasování od loňska, kdy Dillí odňalo původnímu státu Džammú a Kašmír speciální status, jenž dával této části Indie obývané hlavně muslimy nezávislost ve všech sférách kromě zahraniční politiky a obrany. (ČTK)

16:05

Několik stovek lidí se dnes v centru Varšavy účastní další demonstrace proti zpřísnění interrupčního zákona. "Neposlouchejte ty lži, že se v Polsku nesmí lidé shromažďovat. Policie lže," prohlásila organizátorka protestu Marta Lempartová podle listu Gazeta Wyborcza. (ČTK)

15:45
Výběr podle
Tomáše Procházky , vedoucího zahraničního oddělení HN

Středomořský koktejl. Vědci přišli na to, jak pomocí speciálního drinku zpomalit alzheimera.

Z kategorie “naděje” je i tato zpráva: Vakcín bude dost, EU pošle dávky pro všechny. “Zbývají už vlastně jen dvě věci: vymyslet způsob distribuce a přesvědčit nejméně šedesát procent české populace, aby se dalo očkovat, a vakcína tak měla jako kolektivní ochrana smysl. Tohle za českou vládu nikdo neudělá,” píše Martin Ehl.

Je v pohodě nebýt v pohodě, vzkazuje učitel Daniel Pražák rodičům, kteří se hroutí z on-line výuky.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
0,335%
965,09968,32
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

130 miliard korun

Na tolik by měl veřejné rozpočty vyjít daňový balíček, který prošel sněmovnou.

Sponzorovaný obsah
 

10 nejlevnějších SUV na trhu

Automobily 6/2020 Takzvaná baby SUV zažívají boom. Nějakou dobu už neplatí, že tato kategorie musí být nutně pouze pro movité motoristy. Jen těžko najdeme...
Art
reklama