reklama
reklama
Výběr podle
Simone Radačičové , redaktorky HN

Slavný herec Sean Connery, který kdysi ztvárnil Jamese Bonda, tedy agenta ve “ve službách jejího veličenstva”, se prý nikdy necítil jako poddaný britské královny. Naopak sám prohlásil, že by se klidně stal prvním prezidentem samostatného Skotska.

Velká Británie nedávno vystoupila z Evropské unie. Jenže většina Skotů by raději v unii zůstala. Skotská premiérka Nicola Sturgeonová požaduje další referendum o nezávislosti.

Ve Vídni se prý bydlí levněji než v Praze. Přečtěte si příběhy krajanů, kteří se do Vídně přestěhovali.

Slovensko čekají v sobotu volby. Podívejte se na slovníček pojmů od Martina Ehla.

21:53

 

21:29

V Číně se začal nový typ koronaviru šířit začátkem loňského prosince, do Evropy se nemoc dostala o necelé dva měsíce později. První tři případy ohlásili lékaři 24. ledna ve Francii, následovaly Německo a Finsko. V Evropě je nyní 14 mrtvých, z toho 12 v Itálii, kde se v pátek 21. února vyskytl první případ úmrtí Evropana na nemoc COVID-19, a dva ve Francii. (ČTK)

21:11

Ve slovenské společnosti chyběl dostatek spravedlnosti, hlavní příležitostí sobotních parlamentních voleb je navrácení důvěry. Řekla to dnes večer slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v televizním projevu. Předseda vlády Peter Pellegrini vyzval veřejnost, aby posuzovala lidi podle skutků, předseda sněmovny Andrej Danko zdůraznil potřebu zachování konzervativních hodnot. (ČTK)

20:51

Zástupci Sněmovny reprezentantů z obou politických stran dnes vyjádřili nesouhlas s úmyslem Pentagonu přesměrovat 88,6 miliard korun z armádního rozpočtu na výstavbu pohraniční zdi na americko-mexických hranicích. Bariéra je jedním ze stěžejních bodů předvolební kampaně prezidenta Donalda Trumpa, který původně sliboval, že stavbu zaplatí Mexiko. (ČTK)

20:24

 

20:14

Přes 60 zraněných si dnes vyžádaly střety policie s lidmi protestujícími na dvou řeckých ostrovech v Egejském moři proti budování nových středisek pro migranty. Střety jsou dosud největší na ostrovech Lesbos a Chios, které se už několik let potýkají s náporem běženců. Protestující házeli na policisty kameny, ti odpověděli slzným plynem. (ČTK)

19:56

Hnutí Evropa společně (ESO) bývalého europoslance Jaromíra Štětiny chce po vládě, aby navrhla Nejvyššímu správnímu soudu pozastavení činnosti KSČM, o jejíž podporu se kabinet ANO a ČSSD ve Sněmovně opírá. Pokud to vláda odmítne, bude to důkaz, že je podporovaná komunisty, řekl dnes novinářům Štětina. (ČTK)

19:32

V mezinárodní hokejové lize EBEL, v níž působí i Znojmo, odpadne až do odvolání tradiční podávání rukou hráčů po zápasech. Vedení soutěže tak reagovalo na rozšíření koronaviru. (ČTK)

19:10

Írán dnes ohlásil 44 dalších případů nákazy novým koronavirem.V zemi na nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, zemřelo podle státní televize 19 lidí, celkový počet nakažených stoupl na 139. Írán tak zůstává zemí s nejvyšším počtem mrtvých mimo Čínu. Nemocných přibylo také v Bahrajnu, kde je 26 nakažených pacientů. (ČTK)

18:51

 

18:28

Ani jeden z 18 nabízených druhů roušek a respirátorů si zatím lidé nemohou objednat v e-shopu společnosti Ardon Safety, jejíž zásoby ochranných pomůcek se výrazně ztenčily kvůli prudce rostoucí poptávce lidí obávajících se epidemie koronaviru. Doplnění skladových zásob firmě Ardon Safety poté zkomplikoval zákaz vývozu tohoto žádaného zboží z Číny. (ČTK)

18:05

Ukrajina si bude od nynějška 26. únor připomínat jako "Den odporu proti okupaci" Krymu, který Rusko anektovalo před šesti lety. Příslušný výnos dnes vyhlásil prezident Volodymyr Zelenskyj. Současně ujistil, že Kyjev neobětuje poloostrov jako cenu za nastolení míru na východě Ukrajiny. (ČTK)

17:46

Rekordní počet přihlášených knih letos opět evidují pořadatelé výročních knižních cen Magnesia Litera. V osmi kategoriích soutěží 488 titulů, loni to bylo 412 knížek. Za týden pořadatelé oznámí nominace, vítěze 7. dubna. Nejvíce knih se tradičně hlásí o Literu za prózu, v této kategorii soutěží 95 titulů. (ČTK)

17:28

Před úřadem ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se dnes zapálil muž. Novinářům stačil říci, že tak chce upoutat pozornost na svůj spor s úřady ohledně rozdělení pozemků. Vyvázl s lehkými popáleninami. (ČTK)

17:10

Turecká armáda hodlá do konce měsíce vytlačit syrské vojáky z blízkosti tureckých pozorovacích stanovišť v syrském Idlibu. Řekl to dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Boje v Idlibu se stupňují od prosince a na straně syrské armády se jich účastní také Rusové. U turecké hranice se v důsledku bojů hromadí tisíce uprchlíků. (ČTK)

Burza
Index PX
-0,882%
1041,441032,25
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

270 miliard korun

je podle předběžných výsledků hodnota aktiv skupiny CPI podnikatele Radovana Vítka. Jen loni vzrostla o 30 procent.

Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 12/2019

ICT revue 12/2019 Cover story: Chytrá města spoléhají na zelené technologie. Software: Jak veřejná správa digitalizuje své agendy. Trendy: CRM systémy v éře...

Antiviry již na útoky nestačí

ICT revue 10/2019 "EDR řešení je odpovědí na moderní útoky, protože kontinuálně monitorují koncové body, chování uživatelů, spouštěné procesy a jejich síťové...
Art
reklama