reklama
reklama
Lepší den s HN

Život se vrací do normálu a my vám chceme pomoct, aby to byl návrat co nejpříjemnější. Proto tu je newsletter Sedmička HN. Sedm zajímavých tipů pro čtení a několik nápadů pro volný čas, každý pracovní den v sedm ráno přímo do vaší mailové schránky! Sedmičku si můžete objednat zde.

23:02
22:48

Majetek amerických miliardářů, včetně šéfa firmy Amazon.com Jeffa Bezose a Facebooku Marka Zuckerberga, stoupl od vypuknutí pandemie nemoci covid-19 ve Spojených státech o více než 19 procent, tedy půl bilionu dolarů (11,7 bilionu Kč). (ČTK)

22:27

Sněmovna dnes odmítla návrh poslance a zároveň starosty Prahy 7 Jana Čižinského (KDU-ČSL), který měl usnadnit městům odklízení odložených sdílených koloběžek z ulic. Podle zpravodajky k novele Zuzany Ožanové (ANO) byl Čižinského návrh špatně napsán. (ČTK)

22:16

Starostka Washingtonu žádá odchod vojenských jednotek z města. Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. (ČTK)

21:59

Německá kancléřka Angela Merkelová označila smrt amerického černocha George Floyda za vraždu a zároveň vyzvala americké činitele k usmíření. Na dotaz, zda Trumpovo jednání přispělo k rozpolcení národa, kancléřka odpověděla, že jeho politický styl je velmi kontroverzní. (ČTK)

21:49
21:26

Britská bilance epidemie covidu-19 za 24 hodin vzrostla o 176 mrtvých. Denní přírůstek je oproti předchozím dvěma dnům zhruba poloviční. Britský ministr dopravy Grant Shapps také oznámil, že od 15. června bude v Anglii v hromadné dopravě povinné zakrývání obličeje. (ČTK)

21:11

Spolek Milion chvilek podá správní žalobu kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí, týkajícímu se i plánované úterní demonstrace spolku.

21:03

Hackeři podporovaní zahraničními vládami se podle šéfa bezpečnostního týmu společnosti Google v nedávné době snažili proniknout do e-mailových schránek spojených s volebními štáby amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho rivala Joea Bidena. (ČTK)

20:46

Obvinění z cenzury si dnes od opozice vysloužil místopředseda Sněmovny a šéf komunistů Vojtěch Filip. Důvodem bylo jeho rozhodnutí ukončit projev Jana Lipavského (Piráti), který kritizoval možnou intervenci státu do letecké společnosti Smartwings. (ČTK)

20:29
20:08

Do nepokojů ve Spojených státech, které vyvolala smrt černocha George Floyda, zasahují zahraniční aktéři snažící se ovlivnit všechny znesvářené strany. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil americký ministr spravedlnosti William Barr (ČTK)

19:52

Španělská vláda dnes zveřejnila výsledek druhé studie, která odhalila protilátky vůči koronaviru u 5,21 procenta populace. Testováno bylo 63 564 lidí. Podle expertů je pro kolektivní imunitu potřeba, aby se s virem setkalo 60 až 70 procent obyvatel. (ČTK)

19:31

V programech COVID II a COVID Praha bylo vyřízeno 56 procent žádostí. Na vyřízení jich ještě čeká 2342. ČMZRB v programech COVID dosud schválila podporu pro 2300 podnikatelů v objemu 13,1 miliardy korun. (ČTK)

19:08

Euro dnes vystoupilo na dvanáctitýdenní maximum vůči dolaru. ECB se rozhodla rozšířit program nákupu dluhopisů spuštěný kvůli koronavirové krizi o 600 miliard eur na 1,35 bilionu eur (36 bilionů Kč). (ČTK)

Burza
Index PX
0,527%
927,53932,42
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

157 miliard korun

činí schodek státního rozpočtu. Jde o největší květnový schodek od vzniku České republiky.

Spočítejte si daně s IHNED.cz
Speciály HN
Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 5/2020

ICT revue 5/2020 Čtvrtá průmyslová revoluce zásadně mění dosavadní pojetí výroby. Stírá hranice mezi hmotným a nehmotným produktem a službou.

Právě vyšlo:
Stavba 4/2020

Stavba 4/2020 Z obsahu: Kterak se kostel blahoslavené Marie Restituty změnil z velryby ve vnitřní vesmír? Jak přivést do domu víc denního světla?...

Právě vyšlo:
Energie 6/2020

Energie 6/2020 Cover story: Štěstí přeje připraveným, aneb jak se energetické firmy vyrovnaly s nouzovým stavem? Finance: Došlápli si na soláry. Novela zákona...
Art
reklama