reklama
reklama
Výběr podle
Anety Šaferové , šéfredaktorky magazínu PROČ NE?!

Hurá na cesty! Studenti architektury navrhli designové útulny pro návštěvníky Krkonoš, u místních ale budí rozruch. Kdy v nich konečně přespíme?

Číňané loni poprvé předběhli Američany a Rusy, aspoň co se týká návštěvnosti Česka turisty mimo Evropu. Co je pro ně kromě Prahy magnetem?

A za zajímavým zážitkem nemusíte cestovat nijak daleko. Metrem dojeďte na stanici Nové Butovice a vystupte přímo v budoucnosti. V místní restauraci vás obslouží robot.

15:00

Když britský písničkář Ed Sheeran vloni obdržel dvě ceny Grammy, na Instagramu poděkoval fotkou své kočky. Místo toho, aby se osobně vypravil na honosný ceremoniál do amerického Los Angeles, raději ten večer s přítelkyní prý šli dřív spát.

14:46

Čistý zisk těžební firmy OKD loni klesl meziročně z 3,4 miliardy korun na 1,29 miliardy. Tržby poklesly z 16,8 miliardy korun na 13,8 miliardy. Snížil se také objem těžby, a to zhruba o čtvrt milionu tun uhlí na 4,62 milionu tun. (ČTK)

14:23

Nečekaný krok českého ministerstva vnitra. Úřad odmítl vydat Číně osm Tchajwanců, místo toho jim poskytl mezinárodní ochranu.

13:55

Britský ministr financí Philip Hammond ve středu podá demisi. V televizi BBC dnes prohlásil, že tak učiní před tím, než ho odvolá pravděpodobný příští premiér Boris Johnson. Hammond nesouhlasí s odchodem země z Evropské unie bez dohody, což Johnson nevylučuje.

Big Ben

13:36

Devětadvacetiletý český paraglidista se v sobotu zranil při přistání poblíž vesnice Haus im Ennstal v rakouském Štýrsku. Dnes o tom informovala agentura APA.

13:16

Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů, se během neděle stane nejvýdělečnějším filmem všech dob. Předstihne film Avatar režiséra Jamese Camerona z roku 2009, který celosvětově utržil 2,7897 miliardy dolarů (téměř 64,5 miliardy korun podle tehdejšího kurzu).

13:01

Za prozatím nepříliš velkého zájmu voličů se v neděli na Ukrajině konají předčasné parlamentní volby. Podle průzkumů je v nich velkým favoritem strana Sluha národa nového prezidenta Volodymyra Zelenského, který k prosazení svých zamýšlených změn v zemi potřebuje silný mandát.

12:48

12:31

12:24

Na východě Ukrajiny začalo v noci na dnešek platit další časově neomezené příměří a obě strany zatím uvádějí, že se dodržuje. Nicméně žádná z mnoha předchozích dohod o zastavení palby dlouho nevydržela.

12:01

Piráti nevidí důvod zapojovat se do předvolebního bloku demokratických stran, o kterém hovořil předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan. Chtějí jít nadále vlastní cestou. Na dotaz ČTK to řekl místopředseda Pirátů a šéf jejich poslanců Jakub Michálek.

11:46

11:31

Velká výletní loď Marella Discovery zachránila u řeckého Peloponéského poloostrova 111 migrantů, kteří se snažili dostat po moři ilegálně do Itálie. Mezi zachráněnými je 33 nezletilých. Podle agentury DPA to dnes sdělila řecká pobřežní stráž.

11:15

10:57

Sebevražedná atentátnice se dnes odpálila před nemocnicí v severopákistánském městě Dera Ismaíl Chán, kam byli převezeni policisté zranění po útoku ozbrojenců. Při obou útocích, k nimž se přihlásila pákistánská odnož hnutí Tálibán, zemřelo devět osob a 30 dalších bylo zraněno. Informovala o tom agentura AP.

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,333%
1063,871067,41
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

$1416 za troyskou unci

stojí nyní zlato. Růst jeho hodnoty přiměl těžaře se spojit.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah
Art
reklama