reklama
reklama
Výběr podle
Jana Kubity , šéfeditora iHNed.cz

Co doporučit jiného než to, co se čte nejvíc.

Naším nejčtenějším článkem z rubriky Byznys je za poslední týden zpráva o šikaně ve Škoda Auto.

V rubrice Zprávy je aktuálně nejčtenější kupodivu ne politický, ale dopravně-technologický článek o opravdu hodně rychlých vlacích. Ne, netěšte se, nejezdí v Česku a jen tak nebudou. (Co do sledovanosti ale tuhle zajímavou zprávu zcela jistě překoná naše on-line reportáž z tragické střelby v ostravské fakultní nemocnici. Najdete ji zde.)

A pokud jde o nejčtenější komentář posledních dní, je to náš dvorní autor a známý ekonom Tomáš Sedláček a jeho "konec civilizace".

Přeji dobré čtení.

22:59

Kubánští opoziční aktivisté a novináři tvrdí, že bezpečnostní a policejní složky jim dnes, v Den lidských práv, zabránily opustit jejich domovy. Nemohli se tak zúčastnit akcí věnovaných mezinárodním dni. (Reuters)

22:44
 
22:29

Vedením rady asociace krajů byl pověřen do řádné volby předsedy hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD). Nahradí Janu Mračkovou Vildumetzovou (ANO). (ČTK)

22:15

Brazilský prezident Bolsonaro označil švédskou ekologickou aktivistku Thunbergovou za "spratka". Stalo se tak poté, co se 16letá dívka přidala ke kritikům rostoucího násilí vůči příslušníkům indiánského kmene Guajajara, kteří jsou známí tím, že chrání amazonský prales před nelegálním kácením. (ČTK)

21:59

Spoluzakladatel a ředitel neziskové společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek dnes získal Cenu Alice Garrigue Masarykové, kterou každoročně uděluje americká ambasáda v Praze za práci v oblasti lidských práv.

21:46
 
21:17

Benefiční aukce současného umění určená na ozdobu vznikajících svatovítských varhan dnes vynesla 1,706 milionu korun. Po odečtení 30 procent z vydražených částek, které si ponechají autoři děl, zbude pro samotný design varhan přibližně 1,2 milionu korun. (ČTK)

21:01

V rámci vyšetřování okolností tragického pádu mostu v Janově provedla nyní italská policie razie v sídle provozovatele dálniční sítě Autostrade per l'Italia a její dceřiné firmy SPEA, která dohlíží na bezpečnost staveb. (ČTK)

20:45

Rusko je ochotno zveřejnit veškerou korespondenci mezi Moskvou a Washingtonem mezi říjnem 2016 a listopadem 2017, která se týká údajného ruského vměšování do minulých amerických prezidentských voleb. Na tiskové konferenci ve Washingtonu to dnes po jednání s americkým partnerem Mikem Pompeem prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. (ČTK)

20:33
 
 
20:20

Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyslyší výzvu spolku Milion chvilek k rezignaci. Právo lidí protestovat respektuje, Milion chvilek ale podle něj demonstroval, i když nebyl obviněný a Česko nemělo zprávu auditorů Evropské komise o jeho údajném střetu zájmů. (ČTK)

20:12

Ceny ropy se dnes vrátily k růstu. Podle agentury Reuters je to důsledkem trvajícího vlivu nedávné dohody producentských států o prohloubení těžebních škrtů v příštím roce. Výhled poptávky nicméně zamlžují americko-čínské obchodní spory. (ČTK)

20:04

Newyorský soud dnes obvinil bývalého vysoce postaveného pracovníka mexických bezpečnostních služeb z rozsáhlé korupce a podílu na pašování drog, uvedly agentury. Genaro García Luna, který stál řadu let v čele mexických vyšetřovatelů a odpovídal i za činnost mexické policie, podle soudu za milionové úplatky toleroval zločinné praktiky drogového kartelu Sinaloa. (ČTK)

19:50

Spoluzakladatel a ředitel neziskové společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek dnes získal Cenu Alice Garrigue Masarykové, kterou každoročně uděluje americká ambasáda v Praze za práci v oblasti lidských práv. Podle velvyslanectví Pánek mimořádně přispěl k založení, rozvoji a ochraně české občanské společnosti. (ČTK)

19:38

Půlhodinovým programem na Václavském náměstí a následným pochodem centrem Prahy na Hlavní nádraží chtěl spolek Milion chvilek vyzvat předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) k odstoupení z funkce.Babiš protesty Milion chvilek demonstrace

Speciál HN 13 DŮVODŮ, PROČ SE NEBÁT BUDOUCNOSTI - poutací hlavička.
Burza
Index PX
-0,178%
1087,251085,32
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

31,3 procenta

na tolik stouply úvěry českých firem v eurech, lákají je nízké sazby.

 

Čočka Tomáše Tesaře: Maličkosti

Moc si jich nevšímáme. A když už, paměť je dříve či později vytěsní. Má totiž haldu jiných podnětů a starostí než nám připomínat momentky z...
Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 11/2019

ICT revue 11/2019 Cover story: Podnikové systémy pod tlakem digitální transformace. Technologie: Počet vytištěných stran v českých firmách klesá jen pomalu....
Art
reklama