reklama
reklama
Téma dne / koronavirus
Koronavirus online
12:46|Omezení pohybu osob bude mít řad výjimek

Platí pro cesty nezbytné k zajistění sociálních služeb a zdravotních služeb, neodkladné cesty za rodinou, nezbytný doprovod blízkých, cesty k výkonu povolání, nezbytné nákupy, individuální duchovní péče, veřejná doprava, zásobování, rozvážkové služby, veterinární péče, účast na svatbách a pohřbech, cesty do zahraničí.

12:44|Vláda dále omezí kontakt mezi lidmi
12:42|611 osob je v kritickém stavu, z toho 350 je na umělé ventilaci

Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

12:40|Reprodukční číslo je 1,36

To podle Prymuly vede k neodvratném zahlecení nemocnic. Nejčastěji postižené segmenty jsou domovy seniorů, sociální zařízení a školy. Ty už jsou ale uzavřené, upřesnil Prymula.

12:36|Jsme na 80 procentech kapacity nemocnic

Uvedl to na TK ministr zdravotnictví Roman Prymula. Nepodařilo se snížit reprodukční číslo a prakticky třetina všech testů je pozitivních, proto je potřeba zavést další opatření, doplnil Prymula.

12:35|Bez opatření by zdravotnický systém 7. - 11. listopadu zkolaboval

Problémem je kapacita lůžek, upřesnil Babiš.

12:34|Babiš se omluvil za plošná opatření

Opatření, která jsme udělali, nezploštila křivku nárůstu, vypadá to, že zatím nefungují. Máme také nárůst hospitalizovaných. Proto jsme se rozhodli pro opatření, za které se omlouvám, omlouvám se i za to, že jsem tohle opatření v minulosti vyloučil. Bohužel se to stalo, musíme v první řadě ochránit životy občanů, uvedl premiér na TK.

12:32|Vláda uzavře některé obchody a další služby
12:17|Živě: TK po jednání vlády o zpřísnění opatření
12:17|Firma Recea Prague žaluje ministerstvo zdravotnictví kvůli nezaplaceným respirátorům z jara

Spolu s úroky z prodlení požaduje 197 milionů korun. O podané žalobě dnes firma informovala v tiskové zprávě.

11:37|Slovensko patrně 2. listopadu začne na hranicích se sousedními zeměmi testovat cestující na koronavirus

Novinářům to dnes řekl ministr obrany Jaroslav Naď. Ministr vnitra Roman Mikulec doplnil, že úřady ještě musí rozhodnout například o tom, zda zůstanou otevřené všechny hraniční přechody.

10:46|Nakažený Hamáček bude dál řídit Ústřední krizový štáb na dálku

Ministr vnitra informaci potvrdil pro Českou televizi.

10:35|Proč Babiš nepošle Prchala s kamerou do nějaké nemocnice, ptá se v komentáři Jan Kubita

Vláda Andreje Babiše je asi nepoučitelná. To, co v době koronakrize opravdu nezvládá, je komunikace. A nijak se to nelepší, dodává šéfeditor iHNed.cz.

10:03|Vicepremiér Hamáček má koronavirus

Test u něj nemoc potvrdil poté, co se setkal s nakaženým ministrem zemědělství Tomanem.

08:50|Prymula je nečitelný, shodují se odborníci na komunikaci

Lépe vysvětlovat opatření proti koronaviru - k tomu se závazal ministr zdravotnictví v projevu minulý týden. Odborníci na komunikaci i opozice se však shodují, že zatím moc úspěšný není. Svědčí o tom i spousta nedorozumění, která si musel Prymula ujasňovat se svými vládními kolegy.

Výběr podle
Jana Kubity , šéfeditora iHNed.cz
12:32
12:16

Státy EU se shodly na reformě rozdělování zemědělských dotací. Nový systém má motivovat farmáře k ekologickému hospodaření a nejméně pětinu peněz z hlavního balíku přímých plateb státy povinně vyhradí na jeho podporu. (ČTK)

11:59

V České republice aktuálně podniká zhruba 24 000 společností a živnostníků, kteří byli zařazeni mezi nespolehlivé plátce DPH. Od roku 2013 bylo mezi nespolehlivé plátce DPH zařazeno více než 26 000 společností a podnikatelů. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF. (ČTK)

11:40

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné by mohli od příštího roku platit takzvanou paušální daň. Bude dobrovolná. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun.

11:22

Výroba osobních aut za tři čtvrtletí meziročně klesla o 24,3 procenta na 808 279 vozů. V září byla díky postupnému oživování poptávky nižší jen o 4,5 procenta, když automobilky vyrobily 119 722 aut. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu. (ČTK)

10:59
10:32

Americká společnost Snap, která provozuje aplikaci Snapchat, zvýšila ve třetím čtvrtletí meziročně tržby o 52 procent na 679 milionů dolarů (15,6 miliardy korun). Je to více, než se čekalo. Nad očekávání firmě přibylo i nových uživatelů. (ČTK)

10:07

Američtí voliči v listopadu nerozhodnou jen o budoucím prezidentovi či o složení Kongresu, ale vyjádří se rovněž v řadě místních referend. Voliči budou v různých státech hlasovat například o legalizaci marihuany, změnách volebních pravidel, zvýšení minimální mzdy či nové státní vlajce. (ČTK)

09:19

 

08:51

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu. (ČTK)

08:25

Ruské ministerstvo obrany chce otevřít svou kancelář v Srbsku, jejímž účelem bude prohlubovat vztahy mezi oběma zeměmi ve vojenské oblasti. Podle agentury Reuters to vyplývá z nedávno schváleného dokumentu ruské vlády. Bělehrad zahájil právní proceduru vedoucí ke schválení tohoto kroku.

07:59

Bahno, kterým se teď fotbal brodí, je velmi hluboké. Roman Berbr je hlavou chobotnice a snad se ho podaří odstranit, je to historická chvíle, říká reportér deníku Sport Štěpán Filípek. 

 

07:31

Průměrná úroková sazba hypoték v září klesla na 2,07 procenta ze srpnových 2,11 procenta. Sazba se snížila již šestý měsíc v řadě, tak nízko byla naposledy v září 2017. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. (ČTK)

07:06

Nárůst počtu předplatitelů americké internetové televize Netflix ve třetím čtvrtletí činil 2,2 milionu. Tento výsledek výrazně zaostal za očekáváním. Způsobila to rostoucí konkurence na poli streamovacích služeb i návrat živých sportovních přenosů na televizní obrazovky. (ČTK)

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-0,243%
872,20870,08
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

12 tisíc

potvrzených případů nákazou koronavirem přibylo za úterý v Česku.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama