reklama
reklama
Předplatitelé
oceňují náročnější čtení v magazínu ego! Děkujeme.
Zuzana Válková
redaktorka ego!
13:18

Jeden z nejslavnějších amerických investigativních novinářů Bob Woodward, známý především díky aféře Watergate, minulý týden vydal knihu o administrativě Donalda Trumpa. Kniha se jmenuje dramaticky Strach (Fear: Trump in the White House). Přiléhavější by ale možná byl název Paměť.

Americký prezident Donald Trump v poslední době zostřil svou rétoriku na Twitteru.

13:10

Společnost RegioJet nepřestaví své autobusy tak, aby v nich bylo více místa na nohy. Její majitel Radim Jančura si rozmyslel krok, který oznámil před rokem jako reakci na vstup konkurenčního FlixBusu na vnitrostátní linky. 

12:59

ČSSD vysílá do boje o post pražského primátora jako svou jedničku Jakuba Landovského. Současný náměstek ministra obrany chce pražské voliče nalákat na MHD zdarma. Záměr zdůvodňuje tím, že ani tunel Blanka není pro řidiče zpoplatněný, a cestující ve veřejné dopravě jsou tak znevýhodněni. Na dotazy čtenářů Aktuálně.cz bude odpovídat od 13 hodin.

12:45

Počet uživatelů sociální sítě Facebook v Česku za poslední rok vzrostl o pět procent na 5,1 milionu lidí. To odpovídá zhruba dvěma třetinám tuzemských uživatelů internetu. Vyplývá to z tiskové zprávy české pobočky Facebooku.

facebook

12:37

V trestním zákoníku zřejmě přibude nový čin maření spravedlnosti, jenž míří na předkládání falešných nebo pozměněných důkazů a také na navádění ke křivému obvinění nebo výpovědi. Sněmovna jej ale ve vládní novele, kterou dnes schválila, zpřesnila a zmírnila. Norma nyní zamíří k posouzení senátorům.

12:19

Obchodní řetězec Albert zvýší od ledna příštího roku mzdy pokladních, prodavačů, skladníků a dalších provozních zaměstnanců v průměru o 17 procent. Minimální navýšení bude činit šest procent. Ve čtvrtém čtvrtletí firma vyplatí také mimořádný bonus až 3000 korun.

12:10

Dalšímu milionu dětí ve válkou zmítaném Jemenu hrozí hladomor, oznámila organizace na ochranu dětí Save the Children. Hladem podle ní v současnosti trpí 5,2 milionu jemenských dětí. Za tragickou situací stojí válka, v jejímž důsledku stále rostou ceny jídla, zatímco se propadá jemenská měna.

11:59

Tři američtí vojáci se dnes zranili při nehodě tanku Abrams na vojenském cvičení na Slovensku. Dva vojáci utrpěli těžká zranění, třetí se zranil lehce. Všichni byli převezeni do nemocnice. Mezi zraněnými je jedna žena.

Americké jednotky v Afghánistánu monitorují místo, kde došlo k útoku sebevražedného atentátníka.

 

11:48

Předprodej zájezdů na léto 2019 začal letos rekordně brzy. First minute pobyty na příští sezonu začaly cestovní kanceláře nabízet již v polovině srpna, vyplývá z aktuálních údajů portálu dovolena.cz. Klienty se prodejci zájezdů snaží nalákat na až 30procentní slevy a nízké zálohy.

11:36

Dva ukrajinští vojáci přišli o život během ostřelování pozic ukrajinské armády na východě Ukrajiny proruskými separatisty. Uvedlo to dnes velení ukrajinské armády. Povstalci naopak obvinili ukrajinské vojáky, že porušují příměří, naposledy dohodnuté před zahájením nového školního roku.

11:24

11:11

Čtyři bývalí vedoucí zaměstnanci ministerstva vnitra stanou před soudem kvůli obvinění, že při sjednávání smluvních dodatků s firmou Fujitsu Technology porušili své povinnosti při správě majetku státu a obcházeli zákon o veřejných zakázkách. Podle obžaloby způsobili obžalovaní vnitru celkovou škodu 11,7 milionu korun.

10:58

Šéf největší dánské bankovní společnosti Danske Bank Thomas Borgen rezignoval. Banka čelí obvinění, že přes svou estonskou pobočku léta umožňovala legalizovat výnosy z trestné činnosti.

10:40

Ministerstvo obrany už vybralo vítěze soutěže na advokátní kancelář, která resortu pomůže s přípravou tendru na nákup bojových vozidel pěchoty (BVP) za více než 50 miliard korun. Úřad se ale nyní musí vypořádat s námitkou, kterou jeden z účastníků podal. Nepravomocně soutěž vyhrála advokátní kancelář Havel & Partners. Jde o jednu z největších právnických firem.

10:31

Burza
Index PX
-0,040%
1092,081091,64
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

900 automobilů

vyrobí podle odhadů letos kopřivnická Tatra. To je výrazný pokles - loni vyrobila téměř 1500 vozů.

komerční článek

Komerční článek
Art
17. 9.

Narozeniny

Středa Hana Ševčíková (57), prokuristka a provozní ředitelka CCS Česká společnost pro platební karty Jiří Vlasák (43), člen představenstva a...
reklama