reklama
reklama
09:51

Nezaměstnanost v Česku v listopadu zůstala na 2,8 procenta. Bez práce bylo 215 010 lidí, což je nejméně od června 1997. Počet volných pracovních míst vzrostl na více než 323 500. Oznámil to dnes Úřad práce ČR. Analytici stagnaci nezaměstnanosti očekávali. Loni v listopadu byla míra nezaměstnanosti 3,5 procenta.

09:41

V japonské korunní princezně Masako, která se má stát císařovnou, vzbuzuje její budoucí úloha nejistotu. Princezna se roky potýká s úzkostnou poruchou, v neděli ale uvedla, že se její stav pomalu zlepšuje a že se pokusí vykonávat více státnických povinností. Císařovnou se má stát příští rok, kdy na konci dubna nynější císař Akihito ve věku 85 let abdikuje a trůn převezme jeho syn Naruhito.

09:23

Rusko se loni stalo druhým největším výrobcem zbraní za Spojenými státy měřeno tržbami zbrojovek. Sesadilo tak na třetí příčku Británii, která si pozici světové dvojky držela od roku 2002. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil Stockholmský mezinárodní ústav pro výzkum míru (SIPRI). Zpráva také ukázala, že tržby 100 největších zbrojovek světa se loni zvýšily o 2,5 procenta na 398,2 miliardy USD (devět bilionů Kč).

09:03

Přívoz, který spojuje pražský Císařský ostrov a Troju, dnes ráno nejezdí kvůli silnému větru. Provoz byl přerušen zhruba v 07:20. Přívozy v Sedlci a v Podbabě zatím fungují. V Praze je osm přívozů, pět z nich ale v zimě nejezdí. Přívoz v Troji nahrazuje lávku, která se zřítila na začátku loňského prosince.

08:42

Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla podle revidovaných údajů v celoročním přepočtu o 2,5 procenta, což byl nejvyšší propad za více než čtyři roky. Pokles byl mnohem vyšší než uváděl předběžný údaj z minulého měsíce, hlavně kvůli propadu výdajů firem, který ohrožuje výhled investic na příští rok v době, kdy se ekonomika závislá na vývozu potýká se zpomalením globálního růstu a obchodními spory.

08:21

08:03

V celém Německu se dnes ráno zastavila dálková železniční doprava. O tomto kroku, který by měl mít dopady i na spojení s Českem, rozhodla firma Deutsche Bahn kvůli stávce železničářů za vyšší platy. Rozsáhlá omezení jsou i v regionech, například v příměstské dopravě v Berlíně.

07:47

07:24

Agrofert Holding prodal téměř čtvrtinový podíl ve své firmě Uniles, která patří k největším těžařům dřeva v Česku. Podíl za 50 milionů korun koupil zpracovatel dřeva Wood & Paper vlastněný trojicí velkých nadnárodních dřevařských firem. Uniles si tak podle deníku E15 zajistí odbyt dřeva.

07:03

Debatám na francouzské politické scéně budou i dnes dominovat témata, která do popředí vyneslo hnutí takzvaných žlutých vest. V sobotu proti rostoucím životním nákladům demonstrovalo po celé zemi 136 000 lidí. Prezident Emmanuel Macron, který je terčem hněvu řady protestujících, se dnes chystá sejít s politiky i zástupci odborů a zaměstnavatelů. Večer promluví v televizi k národu.

06:42

Nick Ayers, o kterém se spekulovalo jako o nástupci personálního šéfa Bílého domu Johna Kellyho, do této funkce nenastoupí. Ayers záhy potvrdil, že z Bílého domu, kde dosud zastával funkci personálního ředitele úřadu viceprezidenta, na konci roku odejde. Prezident Donald Trump se podle agentur nedokázal s Ayersem shodnout na délce jeho působení ve funkci, kterou mu nabídl.

9. 12. 2018 23:03

9. 12. 2018 22:40

Syrská státní agentura SANA dnes uvedla, že syrská armáda aktivovala protivzdušnou obranu a vypálila rakety proti "nepřátelských vzdušným cílům" nad mezinárodním letištěm v Damašku. Později podle agentury Reuters ale SANA informovala, že k incidentu nedošlo. Podle exilové organizace SOHR přitom byly v okolí letiště skutečně slyšet exploze.

9. 12. 2018 22:18

I když byla kvůli solárnímu boomu zelená energetika v Česku v posledních letech často zavrhovaná, její potenciál není podle lidí z oboru na našem území stále zdaleka vyčerpán. Podle šéfa Komory obnovitelných zdrojů Štěpána Chalupy se to týká zejména malých střešních slunečních elektráren. Jejich počet prý může vzrůst až na trojnásobek, u větrných elektráren je to podle něj více než sedminásobek.

9. 12. 2018 21:52

Burza
Index PX
0,171%
1038,591040,37
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

1891 prémií

pro pracovníky finančních úřadů bylo vázáno na výši doměřené daně.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah
Art
reklama