reklama
reklama
Téma dne / Další fáze očkování
16:39

Biden představil další členy týmu, známé tváře z Obamovy éry. Post šéfky Federální agentury pro řešení krizových situací nabídl Deanne Criswellové, David Cohen by se měl vrátit na pozici zástupce ředitele CIA. Šéfem očkovací kampaně proti covidu-19 se stane David Kessler. (ČTK)

16:25

Personální situace v nemocnici v Chebu se začíná v posledních dnech stabilizovat. Vytíženým zdravotníkům přišly vypomáhat zdravotní sestry z Lázní Kynžvart, v nemocnici nyní procházejí školením. Kromě nich pomáhají také lékaři i sestry z karlovarské nemocnice, studenti i hasiči. (ČTK)

16:10
15:53

Nejvyšší správní soud zamítl stížnost prezidenta Miloše Zemana proti verdiktu, podle kterého musí rozhodnout o jmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem. Nesmí při tom hodnotit jeho odbornou či morální způsobilost, což přísluší jen vysoké škole. Soud rozhodnutí zpřístupnil na úřední desce.

15:39

Při kybernetickém útoku na Evropskou agenturu pro léčivé přípravky se pachatelům podařilo získat dokumenty o lécích a vakcínách proti covidu-19. Později je zveřejnili na internetu, jejich text ale pozměnili, oznámila dnes EMA v tiskové zprávě.

15:26

Bance Citigroup ve čtvrtém čtvrtletí klesl zisk o sedm procent na 4,63 miliardy dolarů. Díky snížení rezerv na špatné úvěry ale překonal očekávání analytiků. (ČTK)

15:08

Nizozemská vláda premiéra Rutteho podala demisi kvůli aféře s přídavky na děti. Kromě jednoho ministra bude kabinet dál vládnout do voleb 17. března. (ČTK)

14:55
 
14:42

Japonská automobilka Toyota Motor loni v Evropě prodala 993 113 vozů Toyota a Lexus. Meziročně je to pokles o devět procent, nicméně pokles v celém automobilovém odvětví činil zhruba 20 procent. Společnost také v loňském roce zvýšila podíl na evropském trhu o 0,7 bodu na šest procent. (ČTK)

14:31

Největší americká banka JPMorgan Chase & Co ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 42 procent na 12,1 miliardy dolarů (261 miliard korun). Dobré výsledky v obchodování na finančních trzích a v investičním bankovnictví převážily nad negativními dopady nízkých úrokových sazeb. (ČTK)

14:18

Nejvyšší soud v Británii dal dnes za pravdu tisícům firem ve sporu s pojišťovnami. Ty nechtěly hradit ztráty, které pojištěným firmám vznikly v důsledku uzávěry nařízené kvůli koronaviru. Proti sobě se tak postavili regulátor odvětví a největší pojišťovny. (ČTK)

14:06

Ministerstvo financí nový zákonný plošný odklad splátek úvěrů zatím nechystá. Banky za listopad a prosinec 2020 totiž kladně vyřídily více než 80 procent všech žádostí o individuální odklad splátek. (ČTK)

13:55

Developerská a stavební firma Skanska prodala kancelářskou budovu Parkview v Praze na Pankráci investiční společnosti Deka Immobilien za 77 milionů eur (asi dvě miliardy korun). Budova nabízí 16 tisíc metrů čtverečních plochy v devíti nadzemních podlažích. (ČTK)

13:43
 
13:31

Státní fond podpory investic zvýšil věk pro poskytnutí půjčky na bydlení pro mladé lidi ze 36 na 40 let. Navýšil také maximální částky poskytnutých úvěrů, u pořízení bytu například z 1,2 milionu korun na dva miliony. Nově je možné financovat také družstevní podíl. (ČTK)

Výběr podle
Luboše Kreče , šéfredaktora iHNed.cz

Netradiční pohled na dění v USA - přečtěte si multikomentář zaznamenaný jako konverzace v mobilu.

Jestli jste nikdy neslyšeli o aplikaci Parler, tak zbystřete - Donald Trump ji vyměnil za Twitter, který mu smazal účet.

Možná vás to překvapí, ale Margaret Thatcherová byla hodně zelená politička.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-0,089%
1076,571075,61
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

7 let

uplynulo mezi pádem a comebackem Martina Kuby.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama