reklama
reklama
Téma dne / 30 let svobody
Výběr podle
Filipa Černého , šéfredaktora iHNed.cz

Číst si 30 let staré Hospodářské noviny je legrace.

„Zmizely prací prášky, následně mýdlo na praní a posléze i toaletní mýdlo, ale ministerstvo obchodu přijalo opatření, aby obchody byly plné, “ říká v rozhovoru sovětský publicista.

Víc najdete v našem speciálním projektu k výročí Sametové revoluce.

12:39

Spolek Ohňostroj pro Prahu, který chce v Praze navzdory rozhodnutí magistrátu uspořádat novoroční ohňostroj, jej plánuje věnovat nedávno zesnulému Karlu Gottovi. Show by se měla jmenovat Praha Božská. (ČTK)

12:23

Rusko dnes předalo Ukrajině tři plavidla zadržená loni v Kerčském průlivu. S odvoláním na sdělení ruského ministerstva zahraničí to oznámila agentura TASS. Lodě byly předány 30 kilometrů od mysu Takil mezi Krymem a ruskou pevninou. (ČTK)

12:06

Počet míst ve státní správě by se měl od ledna příštího roku meziročně snížit o více než 2000. Ubýt by tak mělo zhruba 2,6 procenta úřednických pozic. Vyplývá to z návrhu ministerstva vnitra, který dnes projedná vláda a který má ČTK k dispozici.

11:48

Okresní soud ve Znojmě dnes podmíněně propustil Marka Dalíka z vězení s délkou zkušební doby pět let. Rozhodnutí je pravomocné, nikdo nepodal stížnost. Na svobodu by Dalík měl vyjít ještě dnes. (ČTK)

11:32

11:15

Průměrná cena pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tzv. povinné ručení, stoupla od srpna o 3,5 procenta na 7653 korun. Vyplývá to z údajů společnosti Broker Consulting. (ČTK)

10:57

Celostátní výbor KDU-ČSL bude v úterý projednávat setrvání Marka Výborného na pozici předsedy strany. Výborný ČTK řekl, že existuje několik variant. Odchod z čela lidovců intenzivně zvažuje z rodinných důvodů. Výbornému na konci září náhle zemřela manželka. (ČTK)

10:34

Demonstranti dnes opět zablokovali přístup k významnému iráckému přístavu Umm Kasr. Znemožnili tak zaměstnancům i tankerům dostat se do přístavu a způsobili snížení jeho operací o 50 procent, sdělily agentuře Reuters dva přístavní zdroje. (ČTK)

10:16

Novou občanskou výzvu spolku Milion chvilek od sobotního podvečera do dnešních 09:30 podepsalo na webu přes 111 000 lidí. Obsahuje tři body, které mají platit i v budoucnu, ne jen po dobu vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana. Za cíl si Milion chvilek dal 150 000 podpisů. (ČTK)

09:59

09:41

Nedělní parlamentní volby v Bělorusku zcela ovládli prorežimní kandidáti a opozice vůči autoritářské vládě prezidenta Alexandra Lukašenka nezískala ani jedno poslanecké křeslo. Vyplývá to podle světových tiskových agentur z oficiálních výsledků. (ČTK)

09:25

Firma Netatmo vyvinula chytrý bezpečností systém, který zprovozní i dítě. Zahrnuje dvě kamery (vnitřní a venkovní), které pracují s technologií automatického rozpoznávání obličejů, sirénu a pohybové senzory na okna a dveře. Jejich provoz se navíc obejde bez placení měsíčních poplatků.

09:13

Nedělní parlamentní volby v Bělorusku zcela ovládli prorežimní kandidáti a opozice vůči autoritářské vládě prezidenta Alexandra Lukašenka nezískala ani jedno poslanecké křeslo. Vyplývá to podle světových tiskových agentur z oficiálních výsledků. (ČTK)

09:01

Při nedělní střelbě v kalifornském městě Fresno bylo zasaženo deset lidí, čtyři z nich zemřeli. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na policii. Oběťmi byli muži ve věku 25 až 35 let. 

08:48

 

Speciál HN 13 DŮVODŮ, PROČ SE NEBÁT BUDOUCNOSTI - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,345%
1079,391083,11
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

40 let

je maximální doba, po kterou začínají české banky umožňovat splácení hypotéky.

Sponzorovaný obsah
 

Kia ProCeed: Touha vyvolávat emoceHN+

Ekonom HN+Pro každého něco. O to se snaží ti, kteří v korejské automobilce Kia sestavují modelovou řadu rodiny jménem Ceed. Prodává se jako hatchback, ale...
Art
reklama