reklama
reklama
Téma dne / Šíření koronaviru
Dnes

Služby zdarma a neodolatelné lákadloHN+

Komentář Luďka Vainerta HN+Máme lepší data o uživatelích než Google, víme přesně, na co kliknou a jaké aplikace používají, pochlubil se v roce 2014 šéf představenstva...
Výběr podle
Ondřeje Housky , redaktora HN

Co se mohlo v politice pokazit, to se pokazilo, říká tenisová legenda Martina Navrátilová. A mluví nejen o USA, ale i o Česku.

Čína s koronavirem zaváhala a teď dělá opatření, která nemají obdoby.

Jak budou Češi po brexitu obchodovat s Británií, nebo za jakých podmínek budou moci do Británie odjet? Dozvíte se to v odpovědích na hlavní otázky spojené s brexitem.

13:08

Eskorta převezla bývalého hejtmana Davida Ratha odsouzeného za korupci do ruzyňské vazební věznice. Někdejší politik nastoupil v říjnu do vězení v Teplicích. Jeho žádost o přesunutí do věznice s nižším zabezpečením prověřuje ministryně spravedlnosti Marie Benešová. (ČTK)

12:59

 

 

12:45

Akcie na burze v Hongkongu ve středu výrazně oslabily v reakci na obavy kolem šíření nového koronaviru. Jiné asijské trhy již většinou zpevňovaly. Burzy v pevninské Číně jsou však stále zavřené. (ČTK) 

12:34

Ruská komise připravující návrhy na změnu ústavy zvažuje možnost změnit název nejvyšší ústavní funkce Ruské federace. Titul prezident by měl být nahrazen označením Vrchní vládce. Kreml se k tomu vyjádřil zatím zdrženlivě. (ČTK)

12:28

Výše podpory z veřejných peněz pro české výzkumné organizace zřejmě nebude nově záležet pouze na počtu vědeckých výsledků, ale i na jejich kvalitě. Vyplývá to z vládní novely zákona o podpoře výzkumu, kterou schválil Senát. (ČTK)

12:21

Piráti se ve středu shodli s Andrejem Babišem (ANO) na změnách, které je nutné zavést v exekučním řízení. Babiš přislíbil, že se bude novelou zabývat osobně. Neshoda panuje v otázce přidělování exekutorů a jejich místní příslušnosti. (ČTK)

12:08

Vláda premiéra Bojka Borisova ve středu podle očekávání ustála v bulharském parlamentu hlasování o nedůvěře. Návrh opozičních socialistů podpořilo jen 102 poslanců, zatímco proti hlasovalo 124 zákonodárců vládní koalice, informovala média. (ČTK)

11:58

 

11:44

Bezpartijní senátorka Jitka Chalánková vstoupila do klubu ODS. Podle dnešního vyjádření tak někdejší politička TOP 09 učinila po delších jednáních s vedením senátorů občanské demokracie i v reakci na úmrtí šéfa horní komory Jaroslava Kubery (ODS). (ČTK)

11:32

Ministerstvo zdravotnictví musí rozhodci z kauzy Diag Human Milanu Kindlovi zaplatit odměnu přes tři miliony korun s úroky za práci na vleklém sporu státu s firmou na výrobu a zpracování krevní plazmy. (ČTK)

11:30

Průměrné platby za vodné a stočné letos meziročně vzrostou o 3,6 procenta, budou se tak pohybovat mezi 90 a 92 korunami za metr krychlový vody, uvedli ve středu na tiskové konferenci zástupci Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).

11:18

Stát letos vynaloží na přípravu vysokorychlostních tratí kolem 250 milionů korun. Stavbu by měla Správa železnic zahájit v roce 2025. Rozpočet na železnice pak bude potřeba navýšit až o 20 miliard korun ročně. (ČTK)

11:03

 

10:48

Společnost CETIN chce letos spustit pilotní projekt vlastní technické platformy pro poskytování služeb internetové televize. Platforma by měla umožnit operátorům nabízet televizní programy prostřednictvím internetového připojení. (ČTK)

10:35

Vedení Prahy očekává, že do konce tohoto týdne získá stavební povolení na rekonstrukci terasy nad stanicí metra C Budějovická. Následně vypíše výběrové řízení. Rekonstrukce začne letos před prázdninami, její náklady jsou odhadnuty na 40 milionů Kč. (ČTK)

Burza
Index PX
-2,131%
1131,581107,47
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

287 miliard korun

loni rozpůjčovaly prostřednictvím úvěrů v Česku stavební spořitelny.

Sponzorovaný obsah
 

Silný výběrHN+

HN+V posledních letech věnuje londýnská Tate Modern jako jedna z mála světových institucí značný prostor výrazným ženským umělkyním 20. a 21....
Art
reklama