reklama
reklama
Téma dne / Sucho na horách
09:39

Ruské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že do 48 hodin musí zemi opustit slovenský diplomat. Jde zjevně o reakci na to, že Slovensko minulý týden oznámilo, že vyhostilo kvůli špionáži ruského diplomata.

09:30

Česku je aktuálně podle různých zdrojů přes 200 skiareálů. Jde o podobné číslo jako například před deseti lety. A navzdory zprávám z posledních let, které ztěžují byznys provozovatelům horských středisek, se nenaplnily předpovědi o tom, že mnoho z nich s provozem skončí.

09:15

Poslanci projednávají návrh KSČM na zdanění státních náhrad církvím, které dostávají za majetek nevydaný v restitucích. Z dosavadních vyjádření zástupců stran vyplývá, že sněmovna by návrh mohla schválit. Sledujte politické dění v on-line reportáži.

09:08

Sociální sítě vynášejí trenéra Pavla Vrbu do nebes, gratuloval i Jaroslav Tvrdík ze Slavie Praha. CSKA jsou smolaři roku. Projděte si reakce sociálních sítí na senzační vítězství fotbalistů Viktorie Plzeň proti AS Řím. 

09:00

Maďaři odhlasovali "otrocký zákon", který stanovuje 400 hodin přesčasů za rok. Hlasování vyvolalo protesty několika tisíc lidí. Demonstranti se pokoušeli dostat také do parlamentu. "Zrádci, zrádci" a "Orbáne, běž k čertu" skandovali odpůrci novely zákona.

Před budovou parlamentu se proti "otrockému zákonu" konala demonstrace. "Zrádci, zrádci" a "Orbáne, běž k čertu" skandovali odpůrci novely zákona.

08:53

Finanční startup Revolut získal evropskou bankovní licenci.  Společnost, jež doposud funguje na základě aplikace do chytrých telefonů a předplacené platební karty, tak bude moci začít působit jako plnohodnotná banka. Ani tak ale neplánuje odklon od mobilních aplikací. 

08:44

Komentář Martina Ehla: Evropské tajné služby nejsou žádní čučkaři. Svoji práci dělají dobře a chrání Evropany.

08:35

Pohled na dnešní Hospodářské noviny objektivem redaktora Radka Bartoníčka.

08:24

Monínec - malé Alpy uprostřed Čech.

08:18

Začátkem prosince obvykle sněžná děla ve Špindlerově Mlýně poprašují poslední holé kousky svahů, pokud nenapadl přírodní sníh. Ještě minulý týden se ale jedna z páteřních sjezdovek na Svatém Petru celá zelenala. Kvůli extrémnímu suchu nemají skiareály dostatek vody na umělý sníh. 

08:02

Postavit v Česku rodinný dům, kancelářský komplex či třeba silnici trvá extrémně dlouho. Na stavební povolení někteří čekají i deset let. Vláda slibuje změnu. Do roku 2022 chce kompletně překopat a především zjednodušit stavební právo.

07:55

Pohled Pražského hradu na hlasování Evropského parlamentu o usnesení o střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše.

07:46

Rozhovor s Petrem Fischerem o jeho konci v Českém rozhlase.

07:39

Procesory pro rok 2019 změní svou strukturu i výrobní technologii. Nové procesory Intel pro rok 2019 zvládnou vykonat během jednoho pracovního cyklu větší množství úkolů, a zároveň dramaticky zrychlí některé činnosti.

07:28

Hlasování v Evropském parlamentu o možném střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše se věnuje dnešní text agentury Bloomberg.

Burza
Index PX
1,315%
1017,361030,74
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

1891 prémií

pro pracovníky finančních úřadů bylo vázáno na výši doměřené daně.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah
Art
reklama