reklama
reklama
Dnes

PPF, barevnější Čína a nezávislá TV NovaHN+

Komentář Luďka Vainerta HN+Od začátku léta se na sociálních sítích začaly objevovat příspěvky nového serveru píšícího prakticky výhradně o Číně. Web nazvaný Sinoskop...
15:31

Největší česká mlékárna Madeta si zajistila náhradních 175 000 litrů mléka poté, co od 1. července přišla o 200 000 litrů mléka denně z Mlékařského a hospodářského družstva JIH, které dodává víc do Německa. (ČTK)

15:21

Objem zakázek, které veřejní investoři v Česku zadali stavebním firmám, letos do konce listopadu meziročně vzrostl o 6,7 procenta na 191,1 miliardy korun. Důvodem byl hlavně růst hodnoty zakázek na dopravní infrastrukturu. Počet zakázek se snížil o pětinu na 3584. (ČTK)

15:10

Investice do datových center v Evropě v příštích dvou letech vzrostou o deset až 29 procent. Zvýšení investic plánuje 92 procent provozovatelů center či investorů. (ČTK)

14:46

Návrh zákona o obecném referendu do konce roku Sněmovnou neprojde. Ústavněprávní výbor požádá o prodloužení lhůty k vyjádření po žádosti ANO. Podle poslankyně ANO Heleny Válkové chtějí poslanci vládního hnutí ještě projednat pozměňovací návrhy. (ČTK)

14:35

 

14:26

Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu zhoršilo výhled čistého zisku leteckých společností na 25,9 miliardy dolarů (596,5 miliardy Kč). Zhoršení IATA zdůvodňuje zejména dopady obchodních válek ve světě. Loni aerolinky vytvořily čistý zisk 27,3 miliardy dolarů. (ČTK)

14:15

Kofola koupila stoprocentní podíl v Karlovarské Korunní a Ondrášovce. Transakci musí schválit antimonopolní úřad, cena obchodu nebyla zveřejněna. (ČTK)

14:07

 

13:58

Osobností roku 2019 magazínu Time se stala švédská bojovnice proti změně klimatu Greta Thunbergová. Šestnáctiletá aktivistka je nejmladší oceněnou osobností. (Reuters)

13:45

Americký výrobce elektromobilů Tesla plánuje ve svém novém závodě Gigafactory 4 v Německu vyrábět 500 tisíc vozů ročně. Uvedl to dnes německý list Bild. Tesla do závodu má investovat až čtyři miliardy eur (102 miliard Kč). (ČTK)

13:34

Hospodářský výbor Sněmovny nedoporučil zavedení zákazu jízdy kamionů v levém pruhu dálnic. Počítala s ním poslanecká novela. Členové výboru nepřijali ani zákaz jízdy kamionů po silnicích druhé a třetí třídy, který kvůli rozšíření mýta prosazují kraje a ministerstvo dopravy. (ČTK)

13:25

 

13:16

Film režiséra Miloše Formana Amadeus se stal jedním z 25 filmů, které letos byly díky svému významu přidány do Národního filmového registru knihovny amerického Kongresu. Knihovníci každý rok vybírají snímky, které považují za kulturně, historicky či esteticky významné. (ČTK)

13:05

V případě zavedení amerických sankcí vůči Turecku Ankara zváží zákaz využívání svých leteckých základen pro Spojené státy. Místnímu tisku to dnes řekl turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu. Reagoval tak na zprávy o výzvě k sankcím, kterou má obsahovat zákon o výdajích na obranu na příští rok. (ČTK)

12:56

Výběr kandidátů do orgánů státních a polostátních firem získá zákonná pravidla. Zakotví je návrh nominačního zákona, který dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Cílem vládní předlohy je omezit dosazování politických kandidátů do takzvaných trafik. (ČTK)

Speciál HN 13 DŮVODŮ, PROČ SE NEBÁT BUDOUCNOSTI - poutací hlavička.
Burza
Index PX
-0,178%
1087,251085,32
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

31,3 procenta

na tolik stouply úvěry českých firem v eurech, lákají je nízké sazby.

Sponzorovaný obsah

Blockchain: čekání na jaro

ICT revue 10/2019 Po letech nekritického nadšení nastalo v minulém roce ve světě blockchainu citelné ochlazení a přišla zima – CIO a společně s ním vedení podniků...
Art
reklama