reklama
reklama
Koronavirus online
20:15|Babiš přiznal letní pochybení a vyzval k nošení roušek

Vyzval, aby kvůli seniorům a nemocným lidé respektovali povinnost nošení roušek. Zmínil, že někteří nenošením roušek chtějí vyjádřit protest proti vládě a vládním opatřením, ale měli by je nasadit kvůli ochraně svých blízkých.

19:59|Živě: Projev premiéra Andreje Babiše

 

19:25|Pokud počet nakažených koronavirem přesáhne za měsíc 120 000 osob, hrozí omezení lůžkové péče v Česku

Novinářům to dnes po prvním jednání Ústředního krizového štábu řekl jeho šéf, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Považuje přitom za reálné, že by této hranice mohlo být dosaženo už v říjnu.

18:40|Na aktualizované mapě regionů v Česku podle rizika nákazy koronavirem je v oranžovém stupni pohotovosti 28 okresů

Dosud jich bylo deset. Praha zůstala ve třetím stupni, který značí narůstající či přetrvávající komunitní přenos. Žádný okres v Česku už nemá bílou barvu, která znamená nulové nebo zanedbatelné riziko nákazy. Dosud jich takových bylo 13.

18:30|Celkový počet potvrzených případů nemoci covid-19 od začátku epidemie v Česku překročil 50 000

Za dnešek jich zatím přibylo 783 na 50 071. S nemocí se v současnosti potýká 24 214 lidí. Počet úmrtí stoupl na 521. Vyplývá to z aktualizovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 18:00.

18:09|Středočeské nemocnice mohou v případě potřeby zvýšit kapacitu lůžek pro pacienty s covidem-19

V nemocnicích v regionu je nyní 53 nakažených pacientů, z toho 34 v krajských zařízeních. Celková vymezená kapacita pro lidi s koronavirem je 139 lůžek. Nemocnice ale mají plány, jak postupovat, kdyby tato kapacita nestačila, řekla dnes novinářům hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

17:36|Ministerstvo zdravotnictví dostane kvůli pokračující koronavirové epidemii od vlády 59 milionů korun na zaplacení přesčasů a pohotovostí na krajských hygienických stanicích

Na dnešním zasedání to schválil kabinet hnutí ANO a ČSSD, řekla na tiskové konferenci vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO). Některé hygienické stanice si stěžují na přetíženost, některé už kvůli velkému počtu nově pozitivně testovaných nestíhají trasovat jejich kontakty. Problémy jsou zejména v Praze.

17:00|Výuka na Masarykově univerzitě v Brně bude mít v podzimním semestru primárně bezkontaktní podobu v on-line prostředí

S variantou prezenční výuky se počítá jen u prvních ročníků, u vyšších pouze v nezbytných případech, jako jsou laboratorní cvičení a malé seminární skupiny v praktických a klinických předmětech. ČTK o tom informovala mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

15:18|V ČR přibývá nakažených zdravotníků, lékařů má covid 259, před měsícem to byli čtyři

U sester počet stoupl ze tří na 433. Podle ÚZIS jeden lékař s covidem zemřel.

15:03|Vláda dnes znovu aktivovala kvůli poslednímu vývoji koronavirové epidemie Ústřední krizový štáb, uvedl Hamáček

Poprvé bude jednat dnes odpoledne.

Výběr podle
Luboše Kreče , šéfredaktora iHNed.cz

Jako kdybyby americká politika nebyla dost rozpolcená už teď, dostala měsíc a půl před volbami další impuls - zemřela legendární ústavní soudkyně RBG.

Povinná četba pro rodiče i politiky: dvě žákyně základní školy píší, jak se má změnit výuka, aby obstála v 21. století a dnešní společnosti.

Nová verze aplikace eRouška je na světě. Jaká je? Máme se jí bát kvůli osobním údajům? Není k tomu důvod, říká Michal Valášek.

21:40
21:16

Čtyři kamerunští vojáci byli dnes za vraždu dvou žen a dvou dětí odsouzeni k desetiletému vězení. Stalo se tak poté, co videozáznam incidentu vzbudil mezinárodní kritiku.  Na základě videa zveřejněného na sociálních v červenci 2018 bylo zatčeno sedm vojáků. Snímek zachycuje uniformované muže, kteří viní ženy ze spolupráce s radikály. Obětem vojáci zavázali oči, přinutili je jít po prašné cestě a pak je zastřelili. Jedna z žen nesla na zádech mimino. (ČTK)

20:52
20:32

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ve večerním projevu k občanům přiznal, že v létě polevením v opatřeních proti šíření koronaviru chyboval, když se nechal ukolébat jarním vítězstvím a atmosférou ve společnosti. Vyzval, aby kvůli seniorům a nemocným lidé respektovali povinnost nošení roušek. Zmínil, že někteří nenošením roušek chtějí vyjádřit protest proti vládě a vládním opatřením, ale měli by je nasadit kvůli ochraně svých blízkých. (ČTK)

20:17

Mezinárodní skupina JCDecaux zahájila 16. září s Českou republikou arbitrážní spor ohledně ukončení pronájmu reklamních ploch ze strany pražského dopravního podniku. Vyplývá to z aktualizovaného přehledu arbitrážních sporů, který dnes zveřejnilo ministerstvo financí. Konkrétní výše požadované škody v žalobě není podle mluvčího MF Michala Žurovce uvedená. (ČTK)

20:03

Aktuální makroekonomická predikce ministerstva financí je realistická. Vyhodnotil to na svém dnešním zasedání Výbor pro rozpočtové prognózy. Pro vyhodnocení makroekonomické prognózy jako realistické hlasovalo šest z devíti přítomných členů výboru. Tři členové považovali prognózu za optimistickou. ČTK to dnes sdělil mluvčí Národní rozpočtové rady Janis Aliapulios. (ČTK)

19:48

Jeden ze zaměstnanců americké společnosti Boeing vyzval Federální úřad pro letectví (FAA) k důkladnějším úpravám letadla 737 MAX, které po dvou tragických nehodách z let 2018 a 2019 nesmí do vzduchu. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Navržené úpravy podle informátora opomíjejí několik rizik, která byla zjištěna po haváriích. Při nich v Indonésii a v Etiopii zahynulo dohromady 346 lidí. (ČTK)

19:32

Nejméně 57 příslušníků afghánských bezpečnostních sil bylo zabito a desítky dalších zraněny během střetů s ozbrojenci radikálního hnutí Tálibánu, které se odehrály v noci na dnešek na řadě míst Afghánistánu. Jak informovala agentura Reuters, jednalo se o nejkrvavější boje od 12. září, kdy zástupci vlády a Tálibánu zahájili v katarském Dauhá mírové rozhovory. (ČTK)

19:18

Evropské akcie zahájily týden výrazným propadem, za kterým jsou hlavně obavy z rychlého šíření nového koronaviru. Panevropský index STOXX 600 odepsal 3,24 procenta a den uzavřel na hodnotě 356,82 bodu. Zaznamenal tak nejvýraznější propad od 11. června. Investoři se obávají, že nejvíce zasažené státy začnou znovu omezovat ekonomické aktivity, propad ale odráží i skandál kolem velkých bank a praní špinavých peněz. (ČTK)

19:04

Na výzkum, vývoj a inovace půjde příští rok ze státního rozpočtu 37,47 miliardy korun, o 1,22 miliardy více než letos. Návrh vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) dnes schválil kabinet, řekl na tiskové konferenci vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). V roce 2022 by to mělo být 38 miliard, o rok později 38,64 miliardy. (ČTK)

18:50

Ropa dnes na světových trzích prudce zlevňuje, vliv má zejména možná obnova těžby suroviny v Libyi. Obchodníci ale sledují i výrazný nárůst počtu infikovaných novým koronavirem v mnoha zemích, zejména v Evropě, a dopady na světovou poptávku. Ropa by tak mohla zaznamenat největší denní propad za dva týdny. (ČTK)

18:36

Ani osobní jednání vůdkyně běloruské opozice Svjatlany Cichanouské s ministry zahraničí Evropské unie dnes nepomohlo tomu, aby členské státy schválily připravené sankce vůči čtyřem desítkám činitelů režimu autoritářského vládce Alexandra Lukašenka. Navzdory tlaku zejména z pobaltských států či výzvám europoslanců a nevládních organizací ministři nepřesvědčili pro souhlas se sankcemi Kypr. Ten na oplátku požaduje shodu na tvrdším přístupu vůči turecké těžbě u svých břehů, což řada států odmítá. (ČTK)

18:23
18:09

Náklady na utlumení těžby v dolech společnosti OKD do roku 2035 dosáhnou zhruba 15,6 miliardy korun. Na dnešní tiskové konferenci po jednání vláda to uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) s odkazem na materiál, který dnes schválila vláda. Nejvíce peněz podle materiálu, 22 procent, připadne na čerpání důlních vod a metanu, zhruba pětina půjde na likvidaci areálů. Třetí největší položkou je se 16 procenty vyplácení odstupného. Jednotlivé části OKD budou postupně přecházet pod státní podnik Diamo. (ČTK)

17:58

Výrobce letecké techniky Airbus chce do roku 2035 jako první na světě sestrojit osobní letadlo na vodíkový pohon. Šéf podniku Guillaume Faury to uvedl v dnešním vydání deníku Le Parisien - Aujourd'hui en France. Potřeba k tomu budou investice v desítkách miliard eur, řekl podle agentury DPA. (ČTK)

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-1,349%
873,66861,87
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

29 procent

samoživitelů podle nedávného průzkumu Klubu svobodných matek musí měsíčně vyjít s částkou do 10 tisíc korun.

Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
Energie 9/2020

Energie 9/2020 Z obsahu: Malé modulární reaktory v Česku: Utopie, nebo realita? Čtvrtá průmyslová revoluce v Česku postupuje pomalu. Chytrá řešení v...

Právě vyšlo:
Stavba 9/2020

Stavba 9/2020 Z obsahu: Střecha neplní jen ochrannou funkci, musí i dobře vypadat. Dřevostavby jsou v Česku stále oblíbenější, Beton se uplatní v kuchyni i v...

Právě vyšlo:
Život se zvířaty 9/2020

ŽIVOT SE ZVÍŘATY 9/2020 Z obsahu: Čím si zvířata získávají srdce developera Evžena Korce? Můj život se psem. Psi na cestách. Ježek - netradiční mazlíček.
Art
reklama