reklama
reklama
Téma dne / koronavirus
Koronavirus online
23:01|Chytrá karanténa se rozšíří

Projekt chytré karantény na vyhledávání možných nakažených novým koronavirem se na sklonku příštího týdne rozšíří na severní Moravu a do Prahy, v Jihomoravském kraji se nyní testuje. V týdnu po Velikonocích by se měl projekt dostat do zbytku země. Na Radiožurnálu to řekl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

22:33|V ruské pomoci USA byly i věci firmy pod americkými sankcemi

Mezi zdravotnickým materiálem poslaným Ruskem Spojeným státům na pomoc v boji proti koronaviru byly i výrobky koncernu KRET, který je na americkém sankční seznamum. Informovala o tom dnes ruská agentura RBK.

21:56|Projekt Tablet od srdce má propojit seniory s jejich rodinami

Umožnit klientům domovů pro seniory či zařízení pro zdravotně postižené spojit se pomocí videohovorů s jejich rodinami a blízkými má projekt Tablet od srdce. Vznikl na základě spolupráce několika firem a neziskových organizací. Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR převzala prostřednictvím Nadace Charty 77 od společnosti Philip Morris ČR 900 tabletů, které firma do jednotlivých zařízení doručí už naprogramované a zaškolí personál. V Česku je přes 750 těchto domovů. Už několik týdnů v nich kvůli šíření koronaviru platí zákaz návštěv a opouštění areálu.

21:43|Irák odebral agentuře Reuters na tři měsíce licenci

Irák dnes pozastavil agentuře Reuters na tři měsíce činnost. Bagdád se tak rozhodl kvůli čtvrteční zprávě, v níž agentura uvedla, že irácké vládní údaje o koronaviru jsou podhodnocené. Irácká komise pro média a komunikaci dnes na své webové stránce uvedla, že agentura dostala také pokutu 25 milionů iráckých dínárů (535 tisíc korun).

21:35|Osoby v kontaktu s Trumpem a Pencem mají povinný rychlotest

Kdokoli, kdo se bude chtít dostat do bezprostřední blízkosti prezidenta Donalda Trumpa nebo viceprezidenta Mikea Pence, bude muset absolvovat rychlotest na přítomnost koronaviru. Výsledky testu budou k dispozici nejpozději do patnácti minut.

/ ego!

Jak přežít karanténu?

Jste doma a už nevíte, co si přečíst, na co se podívat, jak zabavit děti? Právě pro vás jsme spustili nový newsletter KaranTéma HN. Každý všední den vám pošleme pár tipů na zajímavé články, knížky, filmy, seriály nebo recepty. Newsletter si můžete objednat zde.

Anketa na doma

Která online televize je nejlepší? A jak se v karanténě proměnil váš dress code?

Hlasujte!
22:50

Irák dnes pozastavil agentuře Reuters na tři měsíce činnost. Bagdád se tak rozhodl kvůli čtvrteční zprávě, v níž agentura uvedla, že irácké vládní údaje o koronaviru jsou podhodnocené. Irácká komise pro média a komunikaci dnes na své webové stránce uvedla, že agentura dostala také pokutu 25 milionů iráckých dínárů (535 tisíc korun).

22:16

Nepodařilo se nám lidem vysvětlit, že jde jen o vzpomínkovou mapu, která pomůže infikovanému člověku zjistit, s kým byl v kontaktu, vysvětluje jeden z iniciátorů tzv. chytré karantény Petr Šimeček. Chytrá karanténa má pomoci s identifikací lidí, kteří se mohli nakazit koronavirem.

 

21:46

Do Velikonoc by mohla mít znovu otevřeno papírnictví, stejně jako obchody s obuví. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO) v České televizi a Rádiu Z. Vláda by podle premiéra mohla v pondělí rozhodnout také o opětovném zpřístupnění některých venkovních sportovišť.

21:12

Brazilský krajně pravicový prezident Jair Bolsonaro kvůli svému postoji k postupující epidemii koronaviru rychle přichází o své spojence a ve svém názoru je stále více osamocen. Proti němu se postavili guvernéři některých států i ministr zdravotnictví Luiz Henrique Mandetta.

20:43

Prezidentovi Miloši Zemanovi na začátku března důvěřovala polovina Čechů, vládě pak 45 procent lidí. Nejlépe si z ústavních institucí tradičně vedli starostové a obecní zastupitelstva. Naopak nejnižší důvěru občanů měla Poslanecké sněmovna 

20:21
19:58

Pražská burza na konci týdne opět změnila směr a klesla. Index PX se snížil o 0,83 procenta na 774,34 bodu. Dolů šly akcie bank, téměř osm procent ztratily cenné papíry telekomunikační společnosti O2. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

19:37

Schvalování většiny mezinárodních smluv bude ve Sněmovně od července rychlejší. Zjednodušeně budou poslanci projednávat také některé zprávy, byť až od příštího volebního období. Změny přinese poslanecká novela zákona o jednacím řádu dolní komory, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

19:16

Země zmítané válečnými konflikty mají to nejhorší teprve před sebou. S odkazem na současnou pandemii způsobenou koronavirem to dnes podle agentury AFP prohlásil generální tajemník OSN António Guterres. Zopakoval také svou předchozí výzvu k celosvětovému klidu zbraní, aby se podařilo zabránit dalšímu šíření nemoci Covid-19.

18:50

Dnešní návrh polského vicepremiéra Jaroslawa Gowina se zatím dočkal odmítání ze strany opozice i ústavních expertů. Ten chce místo květnových prezidentských voleb, ohrožených epidemií koronaviru, prodloužit z pěti na sedm let mandát stávajícího šéfa státu Andreje Dudy, pocházejícího z vládní strany Právo a spravedlnost.

18:32
18:14

Přibližně čtvrt milionu občanů EU se dosud marně snaží dostat domů z mimoevropských zemí, jejich návrat se EU bude snažit co nejdříve zařídit. Prohlásil to šéf unijní diplomacie Josep Borrell po dnešní videokonferenci ministrů zahraničí.

17:52

Koruna již několik dní oslabuje k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru dnes klesla o 16 haléřů na 27,75 Kč/EUR. K dolaru si pak pohoršila o 35 haléřů, okolo 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 25,75 Kč/USD.

17:29

Čeští dodavatelé balíků do jiných států EU budou muset každoročně předkládat Českému telekomunikačnímu úřadu veřejně dostupný ceník za tyto služby. Za nedodržení povinností jim budou hrozit až milionové pokuty. Vládní novelu zákona o poštovních službách dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

17:11
Burza
Index PX
-0,834%
780,85774,34
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

200 miliard korun

hodlá stát poskytnout na záruky úvěrů pro velké firmy s více než 250 zaměstnanci.

Spočítejte si daně s IHNED.cz
Sponzorovaný obsah
Art
reklama