reklama
reklama
18:47
18:30

Koruna dnes oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Proti euru ztratila od úterý 15 haléřů a dnes kolem 17:00 se obchodovala za 26,02 Kč/EUR. Bylo to poprvé od začátku února, kdy česká měna uzavřela nad 26 Kč/EUR. Vůči dolaru koruna oslabila o 18 haléřů na 21,46 Kč/USD. (ČTK)

18:14

V uplynulém roce se lesům v Německu dařilo nejhůře od začátku měření v roce 1984. Podle dnes zveřejněné zprávy spolkového ministerstva zemědělství na tom nesou hlavní díl viny bouřky, sucha a kůrovcové kalamity z posledních let.  (ČTK)

17:59

Letecký dopravce Smartwings ve čtvrtek odpoledne obnoví komerční lety s letadlem Boeing 737 MAX 8, první let zamíří do Malagy. Dnes dopravce s prvním letadlem úspěšně provedl ověřovací let. Dalších šest strojů plánuje společnost zprovoznit do léta. (ČTK)

17:32
17:16

Ukrajina dnes zahájila očkování proti nemoci covid-19, ale s jinou vakcínou, než úřady původně plánovaly. Jako první dostal injekci s očkovací látkou lékař pečující o nemocné covidem-19 v Čerkasech v centrální části Ukrajiny, uvedl list Ukrajinska pravda na svém webu s odvoláním na místní úřady. (ČTK)

17:00

Epidemická situace v souvislosti s koronavirovou nákazou je "znepokojivá" v přibližně deseti francouzských departmentech, včetně regionu Ile-de-France v okolí Paříže. Podle agentury Reuters to dnes uvedl mluvčí vlády. Kabinet je podle něj připraven učinit dodatečná opatření.

16:45

Česká  firma Excalibur Army bude v Indonésii vyrábět raketomety. Společnost z průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group, který vlastní a řídí podnikatel Michal Strnad, podepsala s indonéskou společností PT Republik Defensindo smlouvu o společné výrobě. Výroba začne letos. (ČTK)

16:29
16:14

Počet úmrtí v Japonsku loni poprvé po více než deseti letech klesl, jedním z důvodů jsou patrně i protiepidemická opatření. Zatímco ve většině zemí světa kvůli koronaviru počet zemřelých za loňský rok stoupl, Japonsko zaznamenalo opačný trend, píše list The New York Times.

15:58

Celníci v hamburském přístavu odhalili více než 16 tun kokainu ukrytých v pěti kontejnerech odeslaných z Paraguaye. Jedná se o dosud největší množství kokainu zadržené v Evropě v jednom kontrabandu a jedno z největších na světě. (ČTK)

15:43

Tchajwanská společnost Foxconn se dohodla, že bude vyrábět elektromobily pro americký start-up Fisker. Firmy to dnes oznámily ve společné tiskové zprávě. Objem této produkce by podle nich mohl činit přes 250 000 vozů ročně. Akcie Fiskeru na zprávu reagovaly prudkým růstem. (ČTK)

15:28
15:12

Ruský prezident Vladimir Putin dnes podepsal několik zákonů, které mimo jiné zvyšují pokuty za porušení pravidel v souvislosti s pouličními protesty. Informují o tom ruská média. Výrazně vyšší postihy nyní budou hrozit také internetovým stránkám a sociálním sítím, které ruské úřady viní z "diskriminace" ruských médií.

Výběr podle
Milana Mikulky , vedoucího ekonomického zpravodajství HN

Největší rozruch v českých byznysových kruzích od začátku týdne vzbuzuje vyjednávání ČEZ s Vodafonem. Ve hře je, že by českým státem ovládaná energetická skupina koupila třetího největšího operátora na tuzemském trhu. Pokud by k transakci došlo, mohla by se pohybovat mezi 30 až 40 miliardami korun.

Německá vláda chce, aby domácí firmy hlídaly dodržování lidských práv i u svých zahraničních dodavatelů. Pokud by záměr prošel přes parlament, má se týkat firem, které mají víc jak tisíc zaměstnanců. Na podobném opatření pracuje i Evropská komise.

Když definitivně končí Google Play Music, kolega Otakar Schön se pustil do porovnání hudebních streamovacích služeb.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
1,046%
1042,161053,06
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

430 zaměstnanců

Tedy nejspíše úplně všechny, propustí krachující České aerolinie.

Speciály HN
Sponzorovaný obsah
Art
reklama