reklama
reklama
Dnes

Turistika v čase korony: narváno a draho

Nápisem "hic sunt leones" označovali staří kartografové neprobádaná území, neboť se domnívali, že na nich žijí obludy, které člověka mohou...
19:07

Pražská burza dnes po čtyřech předchozích posíleních stagnovala. Index PX se zvýšil o setinu procenta na 906,52 bodu. Dařilo se akciím Komerční banky, mediální CME a elektrárenské společnosti ČEZ. Naopak dolů zamířily cenné papíry Erste Group Bank, Moneta Money Bank nebo pojišťovny VIG.

18:55

Americký prezident Donald Trump dnes prohlásil, že by USA mohly mít k dispozici funkční vakcínu proti koronaviru ještě před termínem prezidentských voleb plánovaných na začátek listopadu.

18:43
18:31

Prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Rusku se v červenci meziročně zvýšil o 6,8 % na 141 924 vozů po červnovém poklesu o 14,6 %. Silný růst na ruském trhu minulý měsíc zaznamenala česká Škoda Auto, jejíž prodej meziročně stoupl o více než dvě třetiny. (ČTK)

18:22

Americký dolar dnes mírně posiluje po zprávě o poklesu počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech. Euro krátce před 18:00 SELČ vůči dolaru ztrácelo zhruba 0,1 procenta na 1,1848 USD. (ČTK)

17:54
17:40

Letošní červenec byl v Česku druhý nejchladnější za posledních deset let. Průměrná měsíční teplota vzduchu dosáhla 17,7 stupně. Chladněji bylo pouze v roce 2011 s průměrem 16,3 stupně.

17:24

V souvislosti s rostoucím počtem nových případů covidu-19 v Belgii se chystá Brusel nařídit povinné nošení roušek na veřejných místech belgické metropole. Oznámil to dnes předseda bruselské regionální vlády, podle něhož v Bruselu zároveň začnou přísnější kontroly dodržování dosavadních pravidel. (ČTK)

17:11

Spojené státy ohlásily více než 50 000 nových případů koronaviru za uplynulý den, stejně Brazílie - obě země jsou v celosvětovém měřítku pandemií nejvíce zasažené. V Polsku se za předchozí den nakazilo zatím rekordních 726 lidí a Slovensko má největší denní přírůstek od dubna. (ČTK)

16:55
16:44

Americká alternativní taxislužba Uber se dohodla na koupi svého největšího britského konkurenta Autocab, který provozuje rezervační systém pro nezávislé taxislužby po celé Británii. Finanční podmínky transakce firmy nezveřejnily.

16:33

Všem velkým bankám v Česku klesl v prvním letošním pololetí čistý zisk. Jejich hospodaření negativně ovlivnila opatření kvůli koronavirové pandemii, která na ČR dolehla v březnu. (ČTK)

16:21

Státní fond životního prostředí za první polovinu letošního roku přijal téměř tolik žádostí o dotaci na zelenou střechu jako za celý loňský rok. Fond evidoval 100 žádostí o příspěvek z programu Nová zelená úsporám s požadovanou podporou 7,5 milionu Kč, loni zájemci podali 116 žádostí. (ČTK)

16:10
Výběr podle
Tomáše Procházky , vedoucího zahraniční rubriky HN

V Libanonu neexplodoval ledek, ale celý stát.

26 let s Lukašenkem: Podřídil si veškerou moc v zemi, která závisí na Rusku. Nespokojenost lidí ale roste.

Kůrovec odhalil bídný stav malých nádraží. Dřevo se vozí po silnici více, než by bylo nutné.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
0,012%
906,41906,52
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

140 miliard

budou stát Českou republiku letošní vládní sliby zaměstnancům nebo důchodcům.

Spočítejte si daně s IHNED.cz
Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 7-8/2020

ICT revue 7-8/2020 Cover story: Robotická automatizace procesů uleví lidem od činností, které je svou jednoduchostí a četností spíše obtěžují. Rozhovor: Pandemie...

Právě vyšlo:
Reality 6/2020

Reality 6/2020 Cover story: Koho krize posílila a kdo utrpěl největší ztráty? Retail: Promítne se poučení ze stavu nouze do plánování nových center?...

Právě vyšlo:
Energie 6/2020

Energie 6/2020 Cover story: Štěstí přeje připraveným, aneb jak se energetické firmy vyrovnaly s nouzovým stavem? Finance: Došlápli si na soláry. Novela zákona...
Art
reklama