reklama
reklama
19:00

Premiér Andrej Babiš (ANO) podle většiny Čechů rozděluje společnost, je ve střetu zájmů a ovlivňuje média. Podle většiny lidí ale také zlepšil výběr daní a ekonomickou situaci Česka. Vyplývá to z průzkumu agentury Median z 13. a 14. listopadu.

18:53

Jubilejní desátý ročník běžecké charitativní Františkolázeňské 24hodinovky začne v sobotu u Sadové kavárny ve Františkových Lázních. Výtěžek akce, do které se může zapojit každý absolvováním 1100 metrů dlouhého okruhu, poputuje ve prospěch chebského domácího Hospice sv. Jiří. 

18:45

Sbírka Bílá pastelka na pomoc nevidomým letos vynesla 2,9 milionu korun, což je nejvíce od roku 2009. ČTK to sdělil koordinátor sbírky Radek Šváb. Dobrovolníci prodávali bílé pastelky ve středu 17. října po celé České republice.

18:35

Šéfka francouzského krajně pravicového Národního sdružení Marine Le Penová dnes v Sofii označila Evropskou unii za největšího nepřítele Evropy. Informovala o tom místní i zahraniční média.

jarvis_5aa6bb53498ee282c44c6fe3.jpeg

18:27

Nepřítomnost atmosféry a slabší gravitace ovlivňuje dráhu letu částic vyvržené lávy při sopečné činnosti na Merkuru, proto se tam nevyskytují sopečné kužely jako na Zemi či Měsíci. Zjistil to česko-britský tým vědců, jehož výsledky publikoval časopis Geophysical Research Letters.).

18:18

Rusové Anatolij Čepiga a Alexandr Miškin, podezřelí z útoku jedem na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala, si zřejmě opatřili britské vízum s pomocí ruské tajné služby FSB. Zjistila to mezinárodní investigativní skupina Bellingcat společně s ruským serverem The Insider.

jarvis_5bbced8b498e3216c727d5b9.jpeg

18:11

Náměstí Svobody v Brně se v sobotu odpoledne stane místem demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO), následně si na něm studenti připomenou historické události 17. listopadu z let 1939 a 1989. Protest od 13:30 pořádá Milion chvilek pro demokracii a Společně pro Brno.

18:00

Novým ministrem pro odchod Británie z Evropské unie se dnes stal Stephen Barclay, který dosud zastával post náměstka na ministerstvu zdravotnictví. Oznámil to mluvčí britské vlády, informovala agentura Reuters. Novou ministryní práce se stane někdejší šéfka rezortu vnitra Amber Ruddová.

17:53

 

17:46

Guvernér polské centrální banky Adam Glapiński dnes uklidňoval klienty polských bank, že si nemusejí dělat starosti kvůli aféře okolo bývalého šéfa finančního dohledu Marka Chrzanowského. Ten odstoupil kvůli zprávám, že od jedné z bank údajně požadoval úplatek. Informovala o tom agentura Reuters.

17:42

Zastupitelé Prahy 4 zvolili dnes napodruhé nejtěsnějším možným poměrem hlasů starostou Petra Štěpánka (SZ/Praha 4 Sobě). Povede radnici druhé volební období. Protikandidátem mu byl lídr ODS Jaroslav Míth, který získal v pětačtyřicetiečlenném zastupitelstvu 22 hlasů, o jeden méně než Štěpánek.

Lídr Trojkoalice Petr Štěpánek

17:39

Případné vícenásobné hlasování ve volbách do Evropského parlamentu se asi stane přestupkem, za který bude hrozit pokuta až 10 000 korun. Změnu má v návaznosti rozhodnutí Evropské rady přinést novela o volbách do Evropského parlamentu, jejíž návrh má příští týden schvalovat vláda.

17:32

Zastupitelé Prahy 4 dnes na první pokus nezvolili starostu. Jediného kandidáta, současného starostu Petra Štěpánka (SZ/Praha 4 Sobě) v tajné volbě podpořilo 22 zastupitelů ze 45. Odevzdáno bylo 23 hlasovacích lístků. Volba se bude opakovat pravděpodobně ještě dnes.

Novým předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek.

17:25

Náměstek jihomoravského hejtmana Marek Šlapal (ČSSD) se obává, jak bude zajištěno financování center duševního zdraví po roce 2019 po ukončení pilotních projektů na jejich vznik. Napsal proto otevřený dopis ministryni práce a sociálních věcí Michaele Maláčové a ministru zdravotnictví Vojtěchu Adamovi.

17:18

Izraelská pravicová strana Židovský domov Naftaliho Bennetta ohlásila odchod z vládní koalice, pohrozila svržením vlády a vynucením předčasných parlamentních voleb. S odvoláním na vysoce postaveného člena této strany to oznámil list The Times of Israel.

Premiér Izraele Benjamin Netanjahu ostře zaútočil na Mnichovské konferenci na Írán a varoval ho, aby nezkoušel odhodlanost židovského státu chránit vlastní bezpečnost. 

Burza
Index PX
-0,046%
1081,031080,53
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

44 miliard eur

hodlá investovat koncern Volkswagen v příštích pěti letech do rozvoje elektromobility a autonomních aut.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah
Art
Dnes

Kulturní tipy na víkend

◼ Koncert Sting a ShaggyForum Karlín, pátek 16. listopadu Anglický basista a zpěvák Sting navštěvuje českou metropoli opakovaně, tentokrát...
reklama