reklama
reklama
Předplatitelé
oceňují náročnější čtení v magazínu ego! Děkujeme.
Zuzana Válková
redaktorka ego!
11:24

11:11

Čtyři bývalí vedoucí zaměstnanci ministerstva vnitra stanou před soudem kvůli obvinění, že při sjednávání smluvních dodatků s firmou Fujitsu Technology porušili své povinnosti při správě majetku státu a obcházeli zákon o veřejných zakázkách. Podle obžaloby způsobili obžalovaní vnitru celkovou škodu 11,7 milionu korun.

10:58

Šéf největší dánské bankovní společnosti Danske Bank Thomas Borgen rezignoval. Banka čelí obvinění, že přes svou estonskou pobočku léta umožňovala legalizovat výnosy z trestné činnosti.

10:40

Ministerstvo obrany už vybralo vítěze soutěže na advokátní kancelář, která resortu pomůže s přípravou tendru na nákup bojových vozidel pěchoty (BVP) za více než 50 miliard korun. Úřad se ale nyní musí vypořádat s námitkou, kterou jeden z účastníků podal. Nepravomocně soutěž vyhrála advokátní kancelář Havel & Partners. Jde o jednu z největších právnických firem.

10:31

10:21

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce o podpoře návrhu rozpočtu, jak ho dnes schválil menšinový kabinet ANO a ČSSD, jednat ve sněmovně se všemi stranami. KSČM jen podpořila vznik vlády, uvedl dnes na tiskové konferenci po jednání ministrů. Dolní parlamentní komora musí návrh dostat do konce září, závěrečné schvalování se uskuteční v prosinci.

10:15

U mešity na severozápadě Londýna v noci na dnešek narazilo auto do pěších, nejméně dva lidé byli převezeni do nemocnice. Informovala o tom rozhlasová stanice LBC. Policie zatím příčinu incidentu nezná, uvedla nicméně, že zachovává "otevřenou mysl, pokud jde o příčinu srážky".

10:07

Bloger vystupující pod přezdívkou Táta parťák zařídil synovi, že nemusí dělat domácí úkoly. "Domácí úkoly jsou zlo? Žáci, rodiče i kantoři otročí systému? Táta parťák je vedle," komentuje Martin Fendrych.

09:54

Společnost Toshulin z Hulína na Kroměřížsku, která vyrábí obráběcí stroje, vykázala za loňský rok ztrátu 32,9 milionu korun. V roce 2016 byla v zisku necelých 46,9 milionu korun. Tržby firmy za prodej vlastních výrobků, služeb a zboží loni meziročně klesly téměř o 80 milionů na 1,128 miliardy korun.

09:46

Svého času velmi obsazovaný herec Martin Růžek proslul rolemi nejrůznější zlosynů, dokázal však ztvárnit i mnoho komických, svérázných či moudrých hrdinů. Od narození tohoto dlouholetého člena Národního divadla uplyne 23. září 100 let.

09:35

09:30

Průměrný starobní důchod se od ledna zvýší asi o 900 korun měsíčně. Pevná část penze, která je pro všechny stejná a nyní činí 2700 korun, se zvedne celkem o 570 korun. Informovala o tom ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

09:28

Američtí republikánští a demokratičtí senátoři představili návrh zákona, jenž by znovu uvalil sankce na čínského výrobce telekomunikačních zařízení ZTE v případě, že nebude plně dodržovat americké zákony a dohodu s administrativou prezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom agentura Reuters.

09:16

Vláda nesouhlasí s pirátským návrhem zákona, který by budoucím europoslancům zakázal práci pro české úřady. Piráti novelu navrhli v souvislosti s tím, že europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) působí jako politický tajemník na ministerstvu zahraničí.

09:09

Vláda dnes za účasti prezidenta Miloše Zemana schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun. To je o deset miliard méně, než původně plánovalo ministerstvo financí.

Burza
Index PX
-0,040%
1092,081091,64
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

900 automobilů

vyrobí podle odhadů letos kopřivnická Tatra. To je výrazný pokles - loni vyrobila téměř 1500 vozů.

komerční článek

Komerční článek
Art
17. 9.

Narozeniny

Středa Hana Ševčíková (57), prokuristka a provozní ředitelka CCS Česká společnost pro platební karty Jiří Vlasák (43), člen představenstva a...
reklama