reklama
reklama
10:11

Američtí vojáci, kteří se několik dní stahují ze svých postů v severní Sýrii, překročili syrsko-iráckou hranici a vstoupili do irácké provincie Dahúk. S odvoláním na svědky o tom dnes informovala agentura Reuters.

09:58
 

 

09:45

Čínská společnost Huawei má problémy s nahrazením aplikací firmy Google ve svých mobilních telefonech. V rozhovoru s listem Financial Times to řekla viceprezidentka pro veřejné záležitosti v Huawei US Joy Tanová. Kvůli sankcím nesmějí americké firmy obchodovat s čínskou firmou.

09:32

Amazon v Česku kvůli předvánoční špičce zdvojnásobí počet zaměstnanců. Americký internetový prodejce má v současnosti v distribučním centrum v Dobrovízi zhruba 3000 stálých zaměstnanců a další 3000 plánuje zaměstnat. 

09:18
 

 

09:05

Brňané už nebudou muset jezdit nakupovat levné oblečení až na periferii Vídně. Irský módní řetězec Primark jedná o nájemních podmínkách v brněnských obchodních centrech. Podle informací HN je horkým kandidátem na jeho první moravskou prodejnu nákupní centrum Olympia.

08:52

Test: Chromebook 15 má velký displej, aplikace z Androidu a dobře si rozumí i s Microsoft Office. Ve světě počítačů představuje svojí velikostí vzácnost. Výjimečný je však nejen rozměry, ale také použitým procesorem, který dodalo AMD.

08:38

Z podpory pro malé a střední firmy ze sektoru informačních a komunikačních technologií profitovaly i nadnárodní korporace. Vyplývá to z prověrky, jejíž výsledky dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle NKÚ projekty ministerstvo průmyslu a obchodu nedostatečně kontrolovalo. (ČTK)

08:24

Dochází k pohánění elektrickým proudem i k fyzickému napadání, říkají Michaela a Lukáš Vincourovi z platformy Zvířata nejíme, kteří zveřejnili videozáznam z jatek ve Všeticích. Ukazuje, jak pracovníci vláčejí zraněnou krávu z přepravního vozu.

 

08:11

Protesty v Katalánsku si za týden vyžádaly na 580 zraněných. Informovalo o tom v neděli večer katalánské ministerstvo zdravotnictví. Demonstrace vypukly minulé pondělí po vynesení verdiktu španělského nejvyššího soudu nad politiky tohoto regionu na severovýchodě Španělska. (ČTK)

07:57

Ministerstvo financí zaplatilo za Kancelář prezidenta republiky pokutu přes sedmdesát tisíc korun. Hrad totiž odmítl poskytnout zlínskému důchodci Luďku Maděrovi informaci o tom, jaká je výše platu a odměn několika hradních úředníků v čele s kancléřem Vratislavem Mynářem.

07:42

Do vedení Renaultu nastoupila první žena v historii firmy − dosavadní finanční ředitelku Clotilde Delbosová. Za krátkou dobu ve funkci stihla už koncem minulého týdne pořádně zatřást akciovým kurzem firmy. Oznámila, že jeho tržby letos klesnou o tři až čtyři procenta a čistý zisk ještě více.

07:27
 

 

07:12

Fotogalerie: Kolik stojí modely Tesla v Česku? Cenami překvapí, technikou překonávají konkurenci. Automobilka otevřela na začátku října svou první oficiální prodejnu v České republice, americké elektromobily je tak možné koupit i v Praze.

06:56

Australské deníky vyšly dnes se začerněným textem na titulních stránkách, v jejichž rohu je červené razítko tajné. Podle BBC tak chtějí novináři upozornit na omezování přístupu k informacím, jehož se podle nich australské úřady úřady dopouštějí. (ČTK)

Výběr podle
Tomáše Procházky , vedoucího zahraničního oddělení HN

Svět zažil za posledních 150 let čtyři velké hospodářské krize a každá zásadně změnila politickou scénu. Odkazem té z roku 2008 je nástup konzervativně populistických sil, říká ve velkém rozhovoru historik Jakub Rákosník.

"Antisemitismus je nemoc mysli. Mimořádně infekční a s velkým ničivým potenciálem." Urážky na internetu, střelba u synagogy, náhrobní kameny pomalované svastikami. Tři čtvrtě století po konci druhé světové války antisemitismus v Evropě zvedá hlavu.

Státní podnik Lesy České republiky se potýká s rozsáhlou kůrovcovou kalamitou. Navíc přichází o zkušené lidi, za rok jej opustily desítky expertů.

Speciál HN 13 DŮVODŮ, PROČ SE NEBÁT BUDOUCNOSTI - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,831%
1034,301042,90
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

2983 korun

byla loni v Česku podle ministerstva spravedlnosti průměrná výše výživného na jedno dítě.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama