reklama
reklama
Téma dne / Elektromobilita
12:22

Legendární americký basketbalista Bob Cousy obdržel Prezidentskou medailí svobody, nejvyšší civilní vyznamenání ve Spojených státech. Donald Trump ji šestinásobnému vítězi NBA udělil ve čtvrtek v Bílém domě.

12:11

Hongkong se připravuje na řadu dalších protivládních manifestací. O víkendu demonstranti plánují přetížit v rámci protestů letiště, které se místem demonstrací stalo už minulý týden. Tehdy protesty přerostly ve střety s policií, což si vynutilo uzavření letiště. (ČTK)

12:07

Putin nařídil ministerstvům obrany a zahraničí a dalším institucím posoudit úroveň ohrožení po nedělním testu americké střely s plochou dráhou letu a připravit "symetrickou odpověď". Vyplývá to z Putinova vystoupení na dnešním zasedání bezpečnostní rady státu, kterou na internetu zveřejnil Kreml.

12:00

Záběry požárů, které decimují Amazonský prales.

11:51

V Česku je stále registrováno téměř 50 000 vozů Škoda 100 nebo 110. Z auta se stal v posledních letech vyhledávaný veterán, jehož cena roste. Vyplývá to z údajů Centrálního registru vozidel. V neděli 25. srpna uplyne 50 let od zahájení sériové výroby vozu. (ČTK)

11:30

Čína by teoreticky mohla brzy postavit fotbalovou reprezentaci složenou téměř pouze z hráčů narozených v cizině. Nejlidnatější země světa se chce probojovat na mistrovství světa 2022 do Kataru a aktuálně úředníci vyřizují občanství devíti zahraničním hráčům. (ČTK)

11:13

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro hendikepované osoby za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad. Úřad to uvedl na svém webu.

11:01

Policie zadržela bývalého náměstka na civilní rozvědce Zdeňka Blahuta. Detektivové u něj provádějí domovní prohlídku. Důvod jeho zadržení zatím není jasný. Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze, to také dohlíží na vyšetřování hospodaření rozvědky z doby, kdy v ní Blahut působil. (ČT)

10:56

Německá ocelářská a strojírenská společnost ThyssenKrupp jedná o koupi obchodníka s kovy Klöckner s cílem posílit své podnikání v ocelářském průmyslu. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informoval německý ekonomický deník Handelsblatt.

10:40

 

10:25

Díky virtuální realitě se mohou pracovníci rychleji naučit výrobní postupy, personalistům zase pomáhá zjistit schopnosti potenciálních zaměstnanců. Virtuální nebo rozšířená realita nachází stále větší uplatnění, firmám šetří peníze i čas. (ČTK)

10:11

Plocha osázená rostlinami koky, jejíž listy se používají k výrobě kokainu, v Bolívii loni klesla o šest procent, když v předchozích dvou letech se zvyšovala. Zůstala však nad zákonem povoleným limitem. Uvedl to Úřad Organizace spojených národů proti drogám a zločinu.

09:57

Americký výrobce hraček Hasbro koupí kanadskou mediální a distribuční firmu eOne za čtyři miliardy dolarů. Společnost tak získá přístup k populárním televizním pořadům, jako jsou Prasátko Peppa a Pyžamasky, a rozšíří svou působnost na lukrativním trhu zaměřeném na předškoláky. (ČTK) Foto: eOne

09:42

Kámen, o který zavadila sonda vesmírné společnosti NASA při přistáni na Marsu, dostal jméno po známé rockové kapele Rolling Stones. Zprávu před koncertem hudebních legend v Kalifornii oznámil herec Robert Downey Jr. Rolling Stones Rock se během přistávacích manévrů odvalil asi metr daleko od sondy, velký byl zhruba jako golfový míček.

09:33

Světová antidopingová agentura zakázala na šest měsíců činnost antidopingové laboratoři v Dillí. Delegace WADA objevila během inspekční cesty v indické metropoli prohřešky proti standardům vyžadovaným po akreditovaných laboratořích. (ČTK)

Výběr podle
Martina Malého , zástupce šéfredaktora iHNed.cz

Možná je chudoba něco jako sociální virus, kterým se nakazíte v dětství od rodičů.

U startupů platí pravidlo "když zkrachovat, tak rychle". V ČSSD to vidí opačně.

Greta má pravdu, ale právě v hloupých sporech "o Gretu" zaniká podstatnější rozměr celé věci.

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,418%
1037,981042,32
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

23,5procenta

obratu českého Globusu pochází z nákupů prostřednictvím scan and go. V současnosti lze využít i mobilní aplikaci.

Dnes

Faux pas Ireny Jirků: Srpen

V zahradu uzavřenou světušum klasů zavívá a voní živným chlebem.Pokojná píseň žní jde po polícha pod ohnivým sluncemblažený pot si stírá člověk....
Sponzorovaný obsah
Art
reklama