reklama
reklama
17:13
16:57

Ministerstvo zdravotnictví podle informací ČTK zařadí Španělsko s výjimkou Kanárských ostrovů mezi rizikové země. Účinnost opatření bude od 24. srpna. Znamená to, že turisté po návratu ze Španělska budou muset předložit negativní test na covid-19, nebo jít do dvoutýdenní karantény.

16:36

Finská vláda dnes poprvé doporučila, aby si lidé kvůli šíření koronaviru zakrývali na veřejnosti ústa a nos. Premiérka Sanna Marinová uvedla, že roušky by měli lidé nosit tam, kde nelze dodržovat patřičné rozestupy, například v hromadné dopravě. (ČTK)

16:23

Ruské plynárenské společnosti Gazprom v pololetí klesl vývoz plynu do Evropy, včetně Turecka, o 18 % na 78,94 miliardy metrů krychlových. Poptávku po plynu snížila pandemie nemoci covid-19 a s tím spojená omezení, která zasáhla ekonomickou aktivitu, uvedla dnes firma. (ČTK)

16:03

Počet letecky přepravených pasažérů v Evropě letos klesne o 60 procent, odhadlo dnes Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu. Ohroženo je kvůli tomu zhruba sedm milionů pracovních míst v odvětví letecké dopravy a turistického ruchu.

15:48
15:27

Lobbista Roman Janoušek stáhl svou stížnost na to, že mu pražský městský soud v květnu nepovolil obnovu jeho trestního procesu. Podnikatelův advokát Lukáš Trojan napsal, že věc nebude komentovat. Janoušek si má za úmyslnou dopravní nehodu způsobenou pod vlivem alkoholu odpykat 4,5 roku vězení, trest má ale dlouhodobě přerušený ze zdravotních důvodů. (ČTK)

15:10

Na laptopy a licence pro vzdělávání na dálku chce ministr školství Robert Plaga (za ANO) školám poslat v říjnu peníze podle počtu učitelů, 20 000 korun na jednoho. Celkem to vyjde podle propočtu ministerstva na 1,28 miliardy korun, z toho 300 milionů na nákup digitálních pomůcek už schválila sněmovna. Vládu proto Plaga v pondělí požádá o 985 milionů korun. (ČTK)

14:50

Operátor Vodafone začal plošně nabízet pevné internetové připojení o rychlosti až jeden Gbit/s namísto dosavadních 500 Mbit/s. Dostupné bude 1,3 milionu domácností a firem v dosahu bývalé kabelové sítě UPC, kterou Vodafone loni získal. (ČTK)

14:29

Čínská společnost Lenovo Group v prvním finančním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 31 procent na 213 milionů dolarů (4,7 miliardy korun), čímž výrazně překonala odhady analytiků. Největší výrobce osobních počítačů na světě dnes uvedl, že těží z rozmachu práce z domova a z domácího vzdělávání. (ČTK)

14:10

Operátorovi T-Mobile klesl v pololetí provozní zisk EBITDA o 0,5 procenta na 5,64 miliardy korun. Důvodem byly vyšší náklady se zvládnutím situace kolem koronaviru. Tržby z mobilních a pevných služeb včetně prodeje hardwaru se zvýšily o 2,2 procenta na 13,7 miliardy korun. (ČTK)

13:44

Aktuální situace v Bělorusku. 

13:38

Testy pro dovolenou v Řecka nebudou pro české občany od pondělí, jak se plánovalo, potřeba. Řecký premiér změnu vyhlásí dnes, upřesnil premiér Andrej Babiš (ANO) svůj předchozí tweet.

13:33

Řecko až do konce srpna prodloužilo kvůli koronaviru omezení letecké dopravy s některými zeměmi. Mimo jiné bude do té doby dál pozastaveno letecké spojení mezi Řeckem a Tureckem, zatímco z Albánie a Severní Makedonie se bude smět do konce měsíce létat pouze na mezinárodní letiště v Aténách. O novém nařízení řeckého úřadu pro civilní letectví informovala v noci na dnešek agentura ANA-MPA. (ČTK)

13:10

V celém Česku hrozí v pátek odpoledne ojediněle silné bouřky s přívalovým deštěm s úhrny kolem 40 milimetrů a kroupami. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Varování před silnými bouřkami platí od pátečního poledne do 23:00. Na většině území dnes teploty opět překročí 31 stupňů Celsia. (ČTK)

Výběr podle
Tomáše Procházky , vedoucího zahraniční rubriky HN
"Krásný sonet je na nic." Kdo je Kamala Harrisová, kterou chce Joe Biden za svou viceprezidentku, ale která má do Bílého domu nejspíš blíž, než jakýkoliv jiný viceprezident v dějinách?
 
Šampaňské hlásí propad. Ve Francii se vinaři přou o to, kolik sklidit hroznů.
 
"Tisíc vzorků denně? To nemůžeme zvládnout, je to jen politický výkřik," říká primář Thomayerovy nemocnice v Praze.
Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-0,167%
929,08927,53
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

80 procent

o tolik vzrostla cena akcií Avastu za posledních 12 měsíců.

Spočítejte si daně s IHNED.cz
Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 7-8/2020

ICT revue 7-8/2020 Cover story: Robotická automatizace procesů uleví lidem od činností, které je svou jednoduchostí a četností spíše obtěžují. Rozhovor: Pandemie...

Právě vyšlo:
Energie 6/2020

Energie 6/2020 Cover story: Štěstí přeje připraveným, aneb jak se energetické firmy vyrovnaly s nouzovým stavem? Finance: Došlápli si na soláry. Novela zákona...

Právě vyšlo:
Reality 6/2020

Reality 6/2020 Cover story: Koho krize posílila a kdo utrpěl největší ztráty? Retail: Promítne se poučení ze stavu nouze do plánování nových center?...
Art
reklama