reklama
reklama
Téma dne / Rušení pohotovostí
Dnes

Antibabiš Hřib vyrůstá v Letňanech

Názory Gradující spor o vznik vládní čtvrti v Letňanech ukazuje, jak se pirátům vyplatilo trvat na obsazení postu pražského primátora. Díky této funkci...
Výběr podle
Martina Malého , zástupce šéfredaktora iHNed.cz

Byly doby, kdy jsme věřili, že nám vědecký pokrok pomůže - když ne k důstojnějšímu životu, tak aspoň k dobrému pocitu z ulehčení dřiny.

Pak jsme se vyvíjeli tak překotně, že jsme doběhli sami sebe a dnes musí vědci místo nových vynálezů přesvědčovat masy, že Země není placatá.

Přesto máme naději, když stále ještě čteme zprávy o zajímavých vědeckých objevech, jako je třeba tato. Smutné bude, až místo nich budeme číst jen aktivistické výzvy proti GMO.

17:34

Německá automobilka BMW hodlá do roku 2022 zrušit pět až šest tisíc pracovních míst, převážně ve své mnichovské centrále. Plán, jehož cílem je snížit náklady a ušetřit tak na vývoj elektromobilů, má být zveřejněn v prosinci.

17:19
17:04

Huawei dnes v Mnichově představil novou řadu chytrých telefonů Mate 30. V přístrojích ale v důsledku amerických obchodních restrikcí nebudou nainstalovány aplikace společnosti Google, jako je Gmail, YouTube či obchod Google Play.

16:50

Čeští praktičtí lékaři by měli mít podle Světové zdravotnické organizace více kompetencí. Některé by se mohly přenést také na zdravotní sestry, které s nimi pracují. Podle odborníků by měl 85 procent zdravotních problémů pacienta vyřešit praktický lékař. (ČTK)

16:37

Britský prodejce oděvů Next zvýšil v prvním pololetí zisk o 2,7 procenta na 319,6 milionu liber, když mu pomohl především prodej na internetu. Start podzimní kolekce je ale podle dnešního sdělení firmy prozatím zklamáním. (ČTK)

16:23

Důchodce Rambo se mění v monstrum. Dojemné loučení s akční legendou nečekejte, popisuje snímek Rambo: Poslední krev filmový kritik Kamil Fila.

 

16:09

Na trhu práce chybí v Česku podle personálních agentur 30 tisíc odborníků na počítače. Téměř čtyři z pěti firem tvrdí, že má problém obsadit volné místo ve svém IT oddělení. Situaci ještě zhoršuje klesající počet studentů tohoto oboru. (ČTK)

15:54

Přibližně 28 procent Čechů začíná pořizovat dárky na Vánoce už v září. Na internetu letos zvažuje nakoupit vánoční dárky 81 procent lidí. Třetina z nich plánuje on-line koupit všechny dárky. Vyplývá to z průzkumu internetové skupiny Mall.cz. (ČTK)

15:27
15:14

V návaznosti na zveřejnění rozhodnutí zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo se na portálu justice vyjádřil nadřízený žalobce Šarocha Martin Erazím. Podle něj byli žalobci pod tlakem jen ze strany médií.

15:03

Premiér Babiš nemíní jednat v koalici o dalším navýšení financí pro zdravotnictví v příštím roce. Za dostatečné považuje posílení rozpočtu o šest miliard nad rámec úhradové vyhlášky celkem na 340 miliard, o kterém informoval minulý týden. 

14:52
14:41

Česká pojišťovna a pojišťovna Generali propojí své aktivity. Pojistné portfolio Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP a celý subjekt se bude jmenovat Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem. Obě pojišťovny o tom informovaly ve středu.

14:30

Britská centrální banka nechala podle očekávání základní úrokovou sazbu na 0,75 procenta. Uvedla také, že odklad brexitu by mohl narušit hospodářský růst a vést ke zvyšování cen. Je to poprvé, kdy členové měnového výboru podrobně varovali před případným odkladem brexitu. (ČTK)

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,318%
1050,021053,36
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

5,4

milionu naftových vozů se loni prodalo v Evropě. V roce 2016 to přitom ještě bylo o téměř dva miliony více.

Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 9/2019

ICT revue 9/2019 Cover story: Efektivní řízení výkonnosti podniku - zapomeňte na Excel. Pořiďte si moderní nástroje pro plánování, rozpočtování a forecasting....
Art
reklama