Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi uvede dnes a zítra Cirkus Charms! proslulého slovenského souboru Teatro Tatro. Artistické představení seznámí zejména dětské diváky s ruským surrealistickým básníkem Daniilem Charmsem. Hrát se bude v šapitó postaveném v areálu holešovického Výstaviště.  

„Vstupte do světa cirkusu a nechte se jím okouzlit... Uvidíte cvičenou žraločí samici, baletku na laně, akrobacii na koni i žonglování popírající zákony fyziky,“ láká na Cirkus Charms soubor, který pražské publikum mohlo na festivalu Za dveřmi vidět před dvěma lety s představením Mistr a Markétka.

„Budete mít husí kůži z výkonů artistů, okouzlí vás lahodné zvuky našich muzikantů i barevné kreace našeho cirkusového umění, popukáte smíchy a v žaludku vás bude příjemně hřát od krásy,“ slibuje režisér Ondrej Spišák, podle kterého byl Charms největším šprýmařem všech dob. 

Teatro Tatro vzniklo v roce 1990, vymezuje se proti klasickému "kamennému" divadlu. Hraje nejčastěji na ulici. Mimo tradiční divadelní budovy nachází podle svých slov větší svobodu pro tvorbu. Vystupuje v mnoha evropských zemích.

Ve Vancouveru v roce 2010 vzbudil pozornost jejich Zázračný divadelní automat, který Teatro Tatro hrálo více než padesátkrát jako doprovodný program zimní olympiády.   

Související