Se čtyřmi medailemi se vrátili atleti z halového mistrovství Evropy v Paříži. Kromě sedmibojaře Romana Šebrleho, který se necítil po heroickém výkonu v závěrečném kilometrovém běhu úplně fit, se ostatní těšili, jak úspěchy oslaví.

Šebrle věří, že ještě nějakou medaili přidá

"Zatím jsem ještě neoslavoval. Těšil jsem se na tu oslavu v Disneylandu, ale cítil jsem ten závod opravdu fest a nakonec se k tomu přidaly i další problémy. Bylo mi špatně a ještě teď špatně je, takže to oslavím s rodinou, až mi bude dobře," řekl Šebrle po příletu.

V šestatřiceti letech přidal do své sbírky osmnáctou medaili a dokázal, že se stále může měřit s nejlepšími. "Každá ta medaile má svůj příběh a každá je po těžké dřině, ať už před závodem nebo v tom samotném závodě. Tahle je poslední a ty pocity jsou nejintenzivnější. Tím, že jsem ji získal v šestatřiceti, si jí cením hodně vysoko," dodal Šebrle.

"Když už jsem se rozhodl, že skončím až v roce 2012, tak je to pro mě důkaz, že ty tréninkové výkony jsou pravdivé a že se dají přenést i do závodů. Je to pro mě povzbuzení nejen pro venkovní sezonu, ale také pro tu zbylou poslední sezonu," dodal s vírou, že tahle medaile není poslední. "Věřím v to."

Rosolová v Disneylandu byla

Nečekaná mistryně Evropy na čtyři sta metrů Denisa Rosolová si oslavu nenechala ujít. "Dala jsem si dvě skleničky vína a pak jsem byla v Disneylandu. Další oslavy na mě čekají doma," podotkla bývalá přítelkyně Jaroslava Báby, který ve Francii také vybojoval cenný kov - stříbro ve výšce.

Naopak mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek Petr Svoboda svůj úspěch stejně jako Šebrle zatím nestačil pořádně oslavit. "Oslava nebyla zatím skoro žádná. Dal jsem si maximálně dvě piva a včera jsem s pár atlety chvíli seděl v hotelovém baru. To hlavní mě čeká doma. Určitě si to vychutnám a budu oslavovat pořádně a bujaře," prohlásil Svoboda a ocenil medaili.

"Je krásně těžká, jsem spokojený," dodal. Teď ho čekají dva týdny volna a pak se začne připravovat na letní sezonu. "Moc mě to netěší, ale zaplaťpánbůh za těch čtrnáct dnů," řekl.