Limův čas 59,30 min. navíc patří v letošních světových tabulkách na třetí místo. Pětadvacetiletý keňský vytrvalec pokořil jednu hodinu poprvé ve své kariéře, a proto měl důvod k nemalé spokojenosti.

„Organizace celé akce, počasí a moc hezká i rychlá trať mně pomohly k rekordnímu času i vítězství,“ usmíval se Limo. Na druhém místě skončil Etiopan Bekele (1:00,35).

„Běžel jsem v nových maratonkách, které nebyly zrovna ideální, a proto s umístěním nejsem zklamán,“ přiznal po závodě. Třetí místo obsadil další Keňan Masai ((1:00,40). „V mých silách je čas pod jednu hodinu. Snad tedy příště,“ dodal bez příchutě zklamání. Robert Krupička skončil čtrnáctý. „Jsem překvapený, že z českých běžců jsem byl nejrychlejší, ale čas mohl být lepší,“ přiznal nejlepší český vytrvalec.

Cheromeiová si vytvořila osobní rekord

V kategorii žen si vítězná Cheromeiová vytvořila výkonem 1:07,33 hod. osobní rekord. „Byl to můj letošní teprve druhý závod a hned mně přinesl cenné vítězství. Už dnes se těším na dvojnásobnou trať,“ netajila své představy. S osobním maximem byla spokojená i druhá Etiopanka Zemedkunová.

S bronzovou příčkou se tentokrát musela spokojit vítězka posledních dvou Pražských půlmaratonů Kosgeiová. „Není snadné zopakovat prvenství v tomto náročném závodě. Přesto nenaříkám,“ zdůraznila  Etiopanka. Devátá Petra Kamínková si nejvíc cenila toho, že porazila všechny mladé české soupeřky. „Dosažený čas mě však nepotěšil, měl být v té krásné atmosféře lepší,“ přiznala sebekriticky.

Na startu bylo 9500 běžců, z nichž Limo si z Prahy za vítězství, traťový rekord a pokoření hranice jedné hodiny odveze 16 tisíc eur.

Související