Smůlu má překážkář Petr Svoboda. Halový mistr Evropy z letošního šampionátu v Paříži se na soustředění na Kanárských ostrovech zranil a předčasně odjel domů.

Odrazová pata nevydržela

Kvůli bolesti v chodidle odrazové levé nohy bude muset minimálně dva týdny odpočívat a nebude tak startovat na ostravské Zlaté tretře, kde měl být soupeřem světového rekordmana Dayrona Roblese z Kuby.

Svobodu bolela pata už v průběhu soustředění a trenér Luděk Svoboda po konzultaci s fyzioterapeuty usoudil, že jde o takzvanou “odraženou patu“, s níž se dá trénovat. “Jenže po jednom z přeběhů překážek za poslední překážkou zakulhal, lehl na zem a chytil se za hlavu,“ popsal situaci na stránkách své tréninkové skupiny kouč Svoboda.

“Něco mi v patě prasklo nebo píchlo,“ komentoval své problémy překážkář. Ze stadionu se zavázanou nohou sotva odkulhal a hned druhý den odletěl domů. Vyšetření u Pavla Koláře neodhalilo podle manažera Alfonse Jucka žádné vážnější poranění, přesto nebude pauza minimálně dvoutýdenní; podle Koláře se ale noha může léčit třeba i měsíc a půl.

Přijde i o Diamantovou ligu

Svoboda vedle Zlaté tretry přijde i o Diamantovou ligu v Oslu a o Memoriál Josefa Odložila v pondělí 13. června v Praze na Julisce, kde loni zaběhl český rekord. Koncem týdne čeká Svobodu další vyšetření.

“Přitom Peťan (Svoboda) trénoval velice dobře a na překážkách se pohyboval na úrovni svých nejrychlejších tréninkových časů,“ uvedl trenér Svoboda. “Sledoval na internetu výkony potenciálních soupeřů a moc se těšil na svůj první letní start,“ dodal kouč.

Související