Keňský favorit Philemon Limo vyhrál v novém traťovém rekordu večerní závod Grand Prix na 10 kilometrů v Praze. Vítěz březnového půlmaratonu v české metropoli vyhrál v osobním maximu 27:34 minuty. Nejlepším domácím běžcem byl podle očekávání Milan Kocourek, jemuž se časomíra zastavila na osmém nejlepším čase 29:45.

Limo běžel v čele hned po startu ze Staroměstského náměstí a náskok před ostatními už jen zvyšoval. V cíli nadělil rovnou minutu svému krajanovi Henrymu Chirchirovi a o 31 sekund překonal dosavadního rekordmana Keňana Wilsona Kebeneie Kiprotiche z roku 2006 (28:05).

Kocourek se držel v kontaktu s africkými běžci a svou první silniční desítku zvládl pod 30 minut. "S výkonem jsem spokojen. Běželo se mi velice dobře, měl jsem jen trochu problém s dlažbou v noční Praze. Naopak velice mi vyhovovalo počasí," řekl nejlepší český běžec.

Nedvěd ztratil zhruba patnáct minut

Na startu byl i bývalý kapitán fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd a časem 46:28 se umístil v popředí šesté stovky. Dva roky po ukončení kariéry za sebou nechal více než dva a půl tisíce soupeřů.

Závod byl poprvé otevřen i ženám a premiéru vyhrála Kateřina Kriegelová za 40:45. Desítce předcházela poloviční distance žen, na níž dominovala Keňanka Priscah Ngetichová-Cheronová časem 15:32.