Český běžec Pavel Maslák se stal mistrem Evropy v běhu na 400 metrů. Jednadvacetiletý atlet vyhrál dnešní helsinské finále v čase 45,24 sekundy a vybojoval pro českou výpravu druhý titul po oštěpaři Vítězslavu Veselém.

Maslák potvrdil roli spolufavorita závodu. Do cílové rovinky vběhl na prvním místě a všechny soupeře za sebou vcelku bez potíží udržel. Stříbrný Marcell Deák-Nagy z Maďarska prohrál s českým talentem o 28 setin, třetí Francouz Yannick Fonsat proběhl cílem s více než půlsekundovou ztrátou.

"Už na začátku jsem tušil, že můžu vyhrát. I díky tomu, že sem několik favoritů nepřijelo a v rozbězích odpadlo plno soupeřů," poukázal Maslák na sedm diskvalifikovaných čtvrtkařů. Jeho výkon mohl prý být lepší. "Ty ostré zatáčky mi dělaly problémy, dával jsem si velký pozor, abych nevyšlápl, takže čas mohl být lepší. Ale o ten tolik nešlo," usmál se.