Po deseti letech oštěpařka Barbora Špotáková opět zkusí sedmiboj. Dvojnásobná olympijská vítězka v oštěpu byla v sedmiboji českou juniorskou rekordmankou a příští víkend se v této disciplíně představí na prestižním vícebojařském mítinku ve francouzském Talence. Start bere jako zpestření sezony a chce překonat svůj tehdejší juniorský výkon 5873 bodů.

"Dlouho jsem měla v hlavě, že bych víceboj ještě zkusila, mám formu, tak proč ne," řekla slavná atletka.

Ještě před tím ji ale čeká páteční finále Diamantové ligy v Bruselu, kde musí závodit, aby dostala cenu za celkové vítězství. To si zajistila už v předstihu.

Poprvé o startu v sedmiboji začala přemýšlet už na jarním soustředění v Africe a nápad dostal definitivní podobu po vítězství na hrách v Londýně. Přesto měla obavy: "Abych se nezranila, netrénuju ostatní disciplíny a taky jsem nechtěla, aby se o tom moc vědělo," přiznala. "Ale budu statečná, bude o čem povídat, bude to legrace," věřila. "Hlavně se dožít šesté disciplíny," zmínila hod oštěpem.

Body si počítat nebude, nemá konkrétní plán. Bojí se trochu skoku do dálky, který nikdy nebyl její silnou stránkou, naopak si věří na skok vysoký, vrhy i běhy. "Už v Africe jsem si zkoušela jiné disciplíny," řekla. Hranice 6000 bodů je však podle ní daleko. "Je to vysoko i s oštěpem kolem 70 metrů," upozornila.

Související