"Naší ambicí je, aby Pravda dosáhla na slovenském mediálním trhu podobného postavení jako MfD v ČR. Petr Šabata se postaral o dobrý rozvoj deníku, dosáhl jasných výsledků," řekla předsedkyně představenstva Perexu Adriana Matysová.
Jak řekl Šabata, nabídku slovenského vydavatele vnímá jako velkou výzvu. "Pracovně se mi ta nabídka líbila. Pravda jsou první seriózní noviny na slovenském mediálním trhu a mají před sebou velkou budoucnost," míní.
Navzdory tomu, že Šabata předtím šéfoval pravicově orientovanému listu, levicovější orientace Pravdy se měnit nebude. Pravda má však nadále zůstat deníkem, který bude ovlivňovat tvorbu mínění slovenské veřejnosti.
Dosavadní šéfredaktor Pravdy Pavol Minárik potvrdil, že z funkce odchází po vzájemné dohodě. Bude působit jako šéfredaktor společenského týdeníku Moment, který rovněž vydává Perex. Podle Matysové byl Minárik pověřen až příliš "širokými úkoly", poněvadž "zastřešoval" dvě redakce najednou.
"Pět let je dost dlouhá doba na to, aby člověk mohl uvažovat o odchodu. Nastal čas, aby se funkce rozdělily a já to považuji za korektní," dodal Minárik.
Podle průzkumů je Pravda třetím nejčtenějším listem na pětimiliónovém Slovensku; v průměru jej čte 6,5 procenta Slováků. Na prvním místě se podle průzkumů drží Nový čas se 24,8 procenta, následovaný deníkem Šport se 6,6 procenta.

Související