Letní filmová škola se první dny věnuje erotice

Uherské Hradiště, 30. 7. 2001

Téma erotiky dominuje prvním dnům 27. ročníku Letní filmové školy (LFŠ) v Uherském Hradišti. Garanti celého cyklu v čele s psychologem Ivo Pondělíčkem a katolickým myslitelem Martinem C. Putnou pojali toto zaměření velice zeširoka. Zahrnuli sem komedii Někdo to rád horké s Marilyn Monroe i nevinný první český filmový akt z roku 1933 z filmu Gustava Machatého Extase, ale také filmy, kde se erotika snoubí s politickými tématy. Tak je tomu například v kontroverzním snímku Piera Paola Pasoliniho Saló aneb 120 dní Sodomy, kde je místy neúnosná sexuální perverze prostředkem k zobrazení totalitní - konkrétně nacistické - moci. Deviace jako důsledek totality, jež se odráží ve vztahu dcery a matky, vykresluje i film Pianistka, který byl letos oceněn na festivalu v Cannes.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.