Zájemci o studium jazyků již nemusejí hledat informace na mnoha místech. Širokou nabídku jazykových kursů a jazykových škol naleznou pohodlně na jednom serveru, kde je na jednom místě shromažďováno velké množství detailních informací sebraných z mnoha zdrojů. Ty společně vytvářejí hodnotný a exkluzívní informační zdroj. Údaje si spravují jazykové školy samy pomocí zvláštního programu a mají k nim kdykoliv přístup pro případnou aktualizaci. Portál www.jazykovky.cz díky tomu může nabídnout databázi jazykových škol v celé České republice s detailními informacemi o výuce běžných docházkových, firemních a individuálních kursů. Sofistikovaný vyhledávací algoritmus umožňuje předložit zájemci i ten nejpodrobnější údaj, aniž by byl zahlcen detaily z oblastí, které ho vůbec nezajímají.
Vybrat vhodný firemní jazykový kurs, kde by si zaměstnanci mohli efektivně rozšířit a prohloubit své znalosti, bývá často velký oříšek pro manažery. Telefonní seznam toho o škole příliš neprozradí, obecný internetový vyhledávač pod heslem "firemní kursy, jazyková škola" nalezne tisíce odkazů. Kde začít? Řešením může být vypsání elektronického výběrového řízení pomocí nástroje "Hromadné poptávky" na portálu www.jazykovky.cz. Formulář pomůže specifikovat důležité parametry a je po vyplnění ihned zaslán více vybraným školám současně. Jazykové školy po obdržení poptávky klienta kontaktují s konkrétní obsahovou i cenovou nabídkou.
Při zasílání hromadné poptávky jazykovým školám byste měli dbát několika zásad: Přečtěte si na portálu dostupné informace o jazykové škole před jejím zahrnutím do výběrového řízení. Vyhnete se tak zpracovávání nabídek od příliš mnoha škol.
Ve výběrovém řízení oslovte maximálně deset škol. Jazykové školy dostávají informaci o počtu škol, kterým byla poptávka zaslána a na základě toho se rozhodují, zda na ni budou reflektovat nebo ne. Klienta rozesílajícího poptávku třiceti školám současně asi nelze považovat za příliš seriózního a patrně mu žádná škola neodpoví.
Do výběrového řízení je vhodné zvolit nejméně tři školy (optimální počet je tři až devět). Ne každá škola na poptávku odpoví.
Nebojte se vybrat si školy ze vzdálenějších míst republiky. Jazykové školy si na portál zadávají okresy, ve kterých působí, a tak může být například do výběrového řízení v Praze nabídnuta i jazyková škola z Brna, kterou by vás patrně jinak ani nenapadlo oslovit. Pro určité typy kursů to nevadí a cenová nabídka může být zajímavá.
Buďte opatrní při výběru školy, která zajišťuje firemní výuku po celé České republice (zjistíte z údajů o škole). Ověřte si, že na to opravdu má.
Autoři ze společnosti gdi, s. r. o., jsou tvůrci portálu Jazykovky.cz

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru