Praha 20.září (ČTK) - Ministryně školství Miroslava Kopicová doplnila do svého týmu další náměstky. První náměstkyní, která má na starosti finance, se stala Eva Bartoňová. Náměstkem pro evropské záležitosti a fondy bude Marek Mora. Novinářům jména nových náměstků sdělila Kopicová.

Bartoňová působila na ministerstvu od ledna 2005 jako ředitelka odboru mládeže, předtím byla v zastupitelstvu Libereckého kraje náměstkyní hejtmana pro oblast školství. Před krajskými volbami v roce 2004 ale neprošla stranickými primárkami v ODS a do zastupitelstva už znovu zvolena nebyla. Kopicová v úterý na Frekvenci 1 řekla, že si od náměstkyně slibuje, že vnese do úřadu pohodu, laskavou atmosféru a dobré fungování.

Ekonom Mora, který dříve působil na ministerstvech financí a průmyslu, podle Kopicové zatím ukončuje práci pro Evropskou komisi a vyřizuje si neplacenou dovolenou. Vedením regionálního školství byl pověřen už dříve Petr Špirhanzl. Podle dnešních slov ministryně "má všechny pravomoci náměstka, ale zatím nebyl jmenován." Špirhanzl byl dřív ve skupině regionálního školství vrchním ředitelem sekce pod odvolaným Jaroslavem Müllnerem.

Ministryně odvolala všechny náměstky své předchůdkyně Petry Buzkové krátce po převzetí ministerstva. Ještě před tím jmenovala náměstkem pro vědu a vysoké školy Petra Matějů, tato pozice nebyla před jejím příchodem obsazena. Vedení oblasti sportu, mládeže a informatiky svěřila ministryně Ivu Kaderkovi, prezidentovi Českého tenisového svazu.

Související