Zatímco si kanadská písničkářka Joni Mitchellová někde v ústraní maluje obrazy, ostatní hudebníci se ji snaží přivolat zpátky k mikrofonu. Tak alespoň působí album coververzí A Tribute To Joni Mitchell, které víc než co jiného dokazuje, že si Mitchellová své písničky nejlépe zpívá sama.

Prvotní nápad nebyl špatný: šéf nekomerčního labelu Nonesuch Records Bob Hurwitz začal už koncem devadesátých let uvažovat o albové poctě, která by byla stejně originální jako osobnost, kterou má deska oslavit. Projekt se však zdržel kvůli kontroverznímu přechodu značky Nonesuch pod správu hudebního kolosu Warner Brothers a jeho konečná podoba je kompromisem mezi neotřelostí a snahou svézt se na vlně obecného vkusu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.