Vedou ligu, postoupili přes Ajax Amsterdam do Ligy mistrů a v ní porazili Steauu Bukurešť, stejně jako v pondělním derby Spartu, ale na divizní Líšeň nestačili. Fotbalisté Slavie nečekaně skončili svou pouť Pohárem Českomoravského fotbalového svazu už ve třetím kole, v němž podlehli statečně bojujícímu soupeři 3:4. Vítězný brněnský celek se v osmifinále utká s Viktorií Žižkov.

Petr Vrabec, asistent slávistického kouče Karla Jarolíma, byl po zápase hodně rozladěný. "Je to ostuda nejen pro hráče, ale i pro klub a není to hodné jména Slavie," řekl.

Slavia nastoupila bez značného počtu zraněných hráčů i reprezentantů a už v 18. minutě prohrávala 0:2. Měla sice převahu, ale domácí hráči dál hrozili po rychlých brejcích. Až čtyři minuty před koncem poločasu se po Ivanově centru prosadil ve vápně Šenkeřík a snížil na 1:2.

Do druhého poločasu nastoupila Slavia s cílem rychle vyrovnat a otočit skóre ve svůj prospěch, ale přišly další dvě chyby a 1:4. Teprve poté přišel očekávaný tlak Slavie, ale ze šancí, které si její fotbalisté vytvořili, stačili už jen snížit na 3:4. Víc jim Tomáš Sedmidubský v brance Líšně nedovolil.

"Udělali jsme hrubé chyby, po nichž se domácí dostali do vedení 2:0. Po snížení jsme si o přestávce řekli, že musíme rychle vyrovnat. Místo toho ale přišly další dvě druhé chyby a potom už to bylo těžké," řekl asistent Vrabec k průběhu utkání, v němž byl jeho tým jasným favoritem. "V závěru jsme snížili, měli v prodloužení i šanci vyrovnat, ale to už byla křeč," dodal.

SK Líšeň - Slavia Praha 4:3

Branky: 18. a 56. Outrata, 4. Jaroš, 50. Cupák - 41. Šenkeřík, 77. Volešák z pen., 87. Necid. Rozhodčí: Kocián. Diváci: 1700 (vyprodáno). Poločas: 2:1.

Sestava Slavie: Vorel - Dřížďal, Gabriel (24. Černý, 70. Kobler), Šourek, Hubáček - Jablonský, Volešák, Kopřiva (46. Necid) - Ivana, Gaúcho, Šenkeřík.