sparta_192x128.jpgSparťanští fotbalisté utrpěli v cestě za obhajobou titulu první bodovou ztrátu. V Plzni dnes Letenští nepotvrdili roli favorita a hráli s Viktorií bez branek. V utkání měli Pražané sice více gólových šancí, ale žádnou z nich nevyužili a nepomohlo jim ani to, že domácí hráli od 58. minuty oslabeni po vyloučení Smoly.

Sparta se musela obejít bez zraněného Horvátha a na lavičku mezi náhradníky usedl i Šimůnek, kterého Sparta šetřila před chystaným odchodem do Wolfsburgu. A tak se do základní sestavy po dvou dnech ve Spartě dostal i Brezinský.

Sparťané sice byli aktivnější, častěji se odhodlávali ke střele, ale do vyložených šancí se prosadit nedokázali. Jako první pálil křížem mimo Kisel v 16. minutě, vzápětí ho napodobil Abraham. Hodně aktivní byl především ex-plzeňský Limberský, který sváděl tvrdé souboje s kamarádem Fillem, a tak oba brzy uviděli žlutou kartu.

Ve 30. minutě se ale předvedl Limberský fotbalově, když vypálil z levé strany, ale Müller jeho ránu srazil na roh. Ve 35. minutě se dostal ke střele z novu Abraham, ale mezi tyče se znovu nedokázal trefit. Přesnější nebyli ani domácí a dlouho nedokázali do branky vůbec zamířit. Nejlépe vypadala rána Šímy ve 25. minutě, avšak doskákala také mimo.

V druhé půli se ale dění na hřišti přece jen zlepšilo, na čemž nejdříve nesla zásluhu opět Sparta a především nabuzený Limberský, který měl v 54. minutě na kopačce gól. Z hranice šestnáctky vyslal tvrdou dělovku, kterou Daněk vyrazil jen s námahou, jenže akce pokračovala a moc nechybělo, aby se Limberský prokličkoval až k plzeňské brance. Další šance měli také sparťané, jenže Abrahamovu ránu vyrazil Daněk a výtečný gólman zmařil i obrovskou šanci, v níž se ocitl Kulič uvnitř šestnáctky.

Domácí se pokoušeli využít rychlých brejků, ale byli při nich nepřesní, a tak jediné ošemetné situace před Poštulkou vznikaly při vysokých míčích. První střelu mezi tyče vyslali Plzeňští až sedm minut před koncem, ale Malárova střela Poštulku nevystrašila.

Boleslav zůstává bez bodu

V dalším zápasu tohoto kola porazili fotbalisté Tescomy Zlín České Budějovice nejtěsněji 1:0. Postaral se o to nejrychlejší branku v nové sezoně útočník Žůrek. Oba celky dohrávaly v deseti, vyloučeni byli Bača a Horejš.

Stejným výsledkem pro domácí tým skončil také souboj fotbalistů Sigmy Olomouc s Mladou Boleslaví. První body v nové sezoně Hanákům zajistil po necelé hodině hry Kazár. Ambicózní klub s jedním z největších rozpočtů v lize, Mladá Boleslav, tak podruhé v této sezóně prohrál a zatím zůstává bez bodu.

Baník se nakonec radoval z vysokého vítězství

Do čela ligy se po neúplném druhém kole dostali fotbalisté Baníku Ostrava. Ti otočili nepříznivý vývoj utkání proti Mostu a vyhráli vysoko 5:2. Vítězný gól dal čtyři minuty před koncem náhradník Zeher. Hosté dohrávali bez vyloučených Toleskiho a Škody, domácí bez Svěrkoše, který dostal červenou kartu za šarvátku se Škodou.

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Kocian - Wilczek, Gallo. ŽK: Fillo, Müller, Smola, Trapp, Malár, Procházka, Zakopal - Limberský, Kisel, Matušovič, Rezek. ČK: 58. Smola. Diváci: 7887 (vyprodáno).
Plzeň: Daněk - Procházka, Müller, Zakopal, Smola - Fillo (88. Malcharek), Rada, Trapp, Šíma - Jarolím (64. Malár) - Psohlavec (57. Smejkal). Trenér: Levý.
Sparta: Poštulka - Pospěch, Brezinský, Kadlec, Kladrubský - Kisel (66. Žofčák), Abraham (90. Rezek), Hušek, Limberský (63. Matušovič) - Došek, Kulič. Trenér: Bílek.

Tescoma Zlín - Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)
Branka: 1. Žůrek. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Handlíř. ŽK: Bača, Baránek - Jungr, Hílek, Radzinevičius, Homoláč. ČK: 73. Bača - 75. Horejš. Diváci: 3572.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Pazdera - Kraus (66. Konečník), Zúbek, Šmahaj, Zapletal (86. Elšík) - Bača, Žůrek (74. Vrtělka). Trenér: Hoftych.
Č. Budějovice: Kučera - Peroutka (55. Plichta), Horejš, Homoláč, Šmíd - Plocek, Hílek, Vozábal (48. Adamec), Jungr (83. Mrkvička), Černý - Radzinevičius. Trenér: Cipro.

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka: 58. Kazár. Rozhodčí: Jílek - Goňa, Ondo. ŽK: Rossi, Šuškavčevič - Rajnoch, Hrdlička. Diváci: 5313.
Olomouc: Drobisz - Randa, Šuškavčevič, Škerle, Jurkič - Rossi, Kaščák, Bajer - Janotka (90. Komárek), Hubník (71. Hartig), Kazár (74. Lukšík). Trenér: Pulpit.
Ml. Boleslav: Miller - Brunclík, Rajnoch, Kopic, Hrdlička - Sedláček, Voříšek (78. Řezníček), Matějovský, Kalina (46. Poláček) - Kysela, Táborský (69. Holub). Trenér: Zajíc.

Baník Ostrava - SIAD Most 5:2 (1:2)
Branky: 32. Metelka, 60. Svěrkoš z pen., 86. a 89. Zeher, 90.+2 Bystroň - 20. Pilař, 33. Toleski. Rozhodčí: Adam - Chytil, Kubáň. ŽK: Marek - Toleski, Hainault, Procházka, Da Silva, Webster. ČK: 66. Svěrkoš - 44. Toleski, 66. Škoda. Diváci: 13.346.
Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek (90. Tchuř) - Rajtoral, Marek, Lukeš (23. Metelka), Mišinský (55. Zeher) - Magera, Svěrkoš. Trenér: Večeřa.
Most: Acevski - Loos, Hainault, Procházka, Jamrich - Da Silva (88. Webster), Škoda, Pilař (77. Bogdanov), Oboya (69. V. Mendy) - A. Mendy, Toleski. Trenér: Žák.