Fotbalisté Sparty porazili v zápase 24. kola první ligy České Budějovice 1:0 a dostali se do čela tabulky. Hosté přijeli s úpornou defenzivou, ale vedle gólu Horvátha mohli inkasovat ještě vícekrát.

Čtěte více:

České Budějovice přijely na Letnou se stejným plánem jako nedávno na nedaleký Strahov. Především o defenzivu se starala valná většina mužstva, a tak se favorizovaná Sparta dostávala za obranu velmi složitě. Přitom mistr začal tradičně aktivně a zavřel Jihočechy do obranné ulity, z níž se hosté dostávali jen zcela výjimečně. horvath-sparta-192x128.jpg

Letenský tlak byl ale neškodný. Na dlouhou dobu jediné nebezpečí přinesla akce ze 16. minuty, kdy Matušovič hledal spoluhráče před brankou a Leština v nouzi těsně minul vlastní branku. Těsně před pauzou se začal z ochozů ozývat nesmělý pískot, na který málem sparťané ideálně zareagovali. Po rychlé kombinaci středem hřiště se dostal k zakončení v šestnáctce Horváth, už se skoro běžel radovat, ale jeho střela se odrazila od tyče.. Za minutu se nechal vidět Řepka, který vyslal z dvaceti metrů tvrdou střelu, ale minul branku.

Čtěte více:

Do druhého poločasu poslal kouč Bílek podle očekávání útočníka Doška a jeho důraz na hrotu byl okamžitě znát. V 55. minutě byl právě letenský dlouhán na počátku akce, která vyvrcholila gólem. Po Matušovičově centru Horváth ve své druhé šanci z voleje poslal míč do sítě. Po úvodní brance měli sparťané otěže zápasu pevně ve své moci a mohli přidat i další góly. Tečku za zápasem překvapivě udělali v poslední minutě svou nejnebezpečnější akcí hosté: Šíma pálil sice nebezpečně, ale mimo branku. Skóre se už nezměnilo a těsná výhra vynesla domácí na první místo v tabulce.

Komňackého nevydařený návrat

Fotbalisté Mladé Boleslavi připravili domácímu Liberci první jarní porážku. Hosté získali cenné tři body za výhru 2:1, kterou jim v dramatickém závěru zajistil minutu před koncem střídající Ivo Táborský. Hráči Tescomy Zlín remizovali po bezkrevném výkonu s Viktorií Žižkov 0:0 a připsali si v jarní části soutěže na své konto další domácí bodovou ztrátu. Zlín doplatil na špatnou souhru a při minimu šancí se vůbec neprosadil. Žižkov byl o poznání v útoku nebezpečnější, ale i jeho střelci zápolili s koncovkou.

Třemi brankami ve druhém poločase si Baník Ostrava vystřílela výhru 3:0 nad Jabloncem. Hostující tým trenéra Františka Komňackého, který se na Bazaly vrátil poprvé po více než třech letech, dlouho vzdoroval. Až po obrátce ho svým prvním ligovým gólem načal stoper Aleš Neuwirth a pak dvakrát dorazil Václav Svěrkoš, který se s jedenácti trefami prostřílel do čela tabulky kanonýrů před sparťana Slepičku.