ms-finsko-nemecko__192x128_.jpgPo opatrnějším začátku byli aktivnější Finové, německý gólman Pätzold si však poradil i s opakovaným pokusem hlavní hvězdy soupeře útočníkem Selännem. Neprosadil se ani Hyvönen, a tak si Seveřané museli počkat na první úspěch až do druhé třetiny. Skóre otevřel ve 22. minutě Mikko Koivu, jenž střílel na konci přesilovkové kombinace do prázdné branky.

Početní výhoda, tentokrát dvojnásobná, pomohla Finsku i ke druhému gólu. Pätzolda překonal tvrdou střelou do pravého horního rohu branky Olli Jokinen. Seveřané poté nevyužili další šance a ve 33. minutě toho litovali. Felského v dobré pozici stihl ještě faulovat Niskala, ale jeho prohřešek následně potrestal Busch.

Čtěte více:

Útočník Eisbärenu Berlín se přitom na soupisku dostal až poté, co jeho start na MS povolila Světová antidopingová agentura WADA. Busch se v březnu nejprve odmítl podrobit namátkové kontrole, po několika hodinách se k ní ale dostavil. Německý hokejový svaz mu za to dal jen varování, pokutu a stanovil mu počet hodin veřejně prospěšných prací.

Čtěte více:

Německo poté mohlo v další přesilovce dokonce vyrovnat, ale místo toho sami potřetí inkasovali. Schubertovu chybu v rozehrávce potrestal precizně zakončeným samostatným nájezdem Koivu. Finové se uklidnili a ještě přidali dvě branky, přičemž skóre uzavřel Selänne.

Výsledek - skupina C:

Finsko - Německo 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. M. Koivu (Niskala, Peltonen), 28. O. Jokinen (Hyvönen, M. Koivu), 41. M. Koivu, 43. Hyvönen (Kapanen, Pihlström), 53. Selänne (O. Jokinen, Väänänen) - 33. Busch (Schmidt, Ustorf)
Rozhodčí: Larking, Vinnerborg - Ulriksson (všichni Švéd.), Losier (Kan.)