ms-svycarsko-francie__192x128_.jpgHokejisté Švýcarska porazili na úvod mistrovství světa v Kanadě reprezentaci Francie 4:1 a připsali si tak tři body do tabulky základní skupiny A.

Švýcaři se do vedení dostali hned v první přesilové hře, kdy Hueta ve francouzské brance překonal Wick. Faulující Bachet se tak na led vrátil již po 28 vteřinách. I druhému gólu předcházel nedovolený zákrok francouzského hráče. Na 2:0 zvyšoval Sprunger a svěřence kouče Kruegera tak nemuselo tolik mrzet, že předtím nevyužili minutovou přesilovku pět na tři.

Čtěte více:

Když ve 24. minutě zvýšil vedení favorita Bärtschi, zdálo se, že Švýcaři duel bez problémů dovedou do úspěšného konce. Série vyloučení soupeře však Francii pomohla k šancím a vteřinu před koncem druhé části se podařilo Desrosiersovi i snížit. Švýcaři ale dokázali krátce po začátku závěrečné třetiny přidat čtvrtý gól a potvrdili, že tři body na úvod turnaje získají oni.

Výsledek - skupina A:

Švýcarsko - Francie 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Wick (Bärtschi, M. Gerber), 17. Sprunger (Jeannin, Bärtschi), 24. Bärtschi (Ambühl, Wick), 41. Sannitz (Déruns) - 40. Desrosiers (Ý. Treille, Bordeleau)
Rozhodčí: Pellerin, Savage (oba Kan.) - Eglitis (Lot.), Gienke (Nor.)