indiani_brazilie__192x128_.jpgNeznámé kmeny pomalovaných indiánů s luky a šípy byly objeveny na brazilsko-peruánském pomezí. Jak uvedla BBC, jedná se o domorodý kmen, který se nachází mimo jakýkoliv kontakt s civilizací.

Podle dostupných informací nechala vláda indiány zachytit, aby dokázala existenci izolovaného společenství a mohla je lépe ochránit.

Existenci kmene dokazují snímky pořízené z letadla zobrazující lidi s červeným pomalováním s luky a šípy v blízkosti jejich chatrčí.

Čtěte více


Peru a Brazílii přitom žije více než polovina z celkového světového počtu asi 100 kmenů, které neudržují kontakt s civilizací.

Rezervace? 

O domorodé společenství se dlouhodobě stará skupina Survival International, podle které je nutné podobná společenství chránit, jinak zaniknou.

Kmeny indiánů žijících v Jižní Americe jsou ohroženy především nelegální těžbou dřeva, ale i různými nemocemi. Smrtelné pro ně mohou mýt například zarděnky, ale i obyčejná rýma.

indiani_chyse_amazonie__192x128_.jpgFotografie nově objeveného kmenu byly pořízeny z letadla během opakovaného přeletu nad oblastí, indiáni k letadlu zvedají hlavy a míří šípy do kamer. Na fotografiích je vidět hustá vegetace.

"Přeletěli jsme nad nimi několikrát, chtěli jsme dokázat, že existují, jsou tam a mají domy," uvedl zástupce brazilského ministerstva pro záležitosti indiánů.

"Bylo to nezbytné, protože o existenci těchto kmenů někteří stále pochybují," dodal.

Skupina Survival Internatioanal v této souvislosti informovala, že jen na území Brazílie je potvrzen výskyt více než 20 domorodých kmenů. Jak ale poznamenává, vzhledem k rozloze Amazonie může na brazilské části pralesa žít až 40 různých skupin indiánů.

Související