R. Hrubý

Podle mého názoru je nejhorší silnice na úseku Sezimovo Ústí-Planá nad Lužnicí- Soběslav - Veselí. Jedná se o cca 35 km úsek tahu Praha - ČB, silnici 1 třídy, kde se auta pohybují průměrnou rychlostí 25 km/h. Je to naprostá tragédie v každou roční dobu, městy jezdí tisíce aut bez naděje na změnu, zácpy, bouračky, stres, nezájem orgánů situaci řešit.


Hovorka, Dvůr Králové

Hradec Králové - Jaroměř - Náchod - st. hranice. Obousměrná kolona téměř po celý den. Auta z vedlejších silnic téměř nemají šanci projet křižovatky rovně, o odbočení doleva ani nemluvě. Po přiblížení dálnice D11 k Hradci Králové se situace jen zhošila. Vysoká hustota provozu se projevuje i na kvalitě povrchu - vyjeté koleje se objevují v poměrně krátkém období po provedených opravách.


Mirek, Tábor

Planá nad Lužnicí (JČ) Kromě toho, že se půl roku stavěl kruhový objezd, který je naprosto nepoužitelně postavený, tak i nyní se tvoří až 3 km fronty z obou směrů (České Budějovice, a z Tábora).


 

Novák Jan, Postoloprty

R6, Praha - Pavlov; objížďka je rovněž z části uzavřená


 

Jiří Pudil, Praha

Stráž pod Ralskem - Jablonné v podještědí


A. Ottmár, Meziměstí

Dobrý den. Domnívám se, že jedna z nejhorších silnic v Česku je z Broumova do Hradce Králové.


Standa

Silnice Zidlochovice - Hustopece - rozpadajici se povrch, az prilis casto vyuzivana MKD jako alternativa k placenym usekum D1 a videnskeho privadece


Radomír Novák, Bánov u Uherského Brodu

Podle mne nejhorsi "silnice" je z Bánova do Nezdenic okres Uherske Hradiste, zlinsky kraj. Pry na opravu nejsou penize.


Jan Mensdorff, Praha 3

Jižní spojka - Bobová dráha


Josef - Jablunkov

Myslím si, že jedna z nejhorších cest je taky číslo 11, ale na opačném konci republiky a to mezi Jablunkovem a R48 v Českém Těšíně nebo jiné napojení. Jedná se praktický o jediný tah na Slovensko na severu Moravy. Je zde praktický nepřetržitá řada aut a kamionu. A jak píší v našem tisku při nedávné návštěvě byl zděšen i ředitel silnic a dálnic, když jel 300 km dvě hodiny do Ostravy a 50 km do Jablunkova 1,5 hodiny.


Jiří Stanislav, Horní Dubňany

Jedna z nejhorších cest je od Pohořelic do Znojma. Znojemský okres tím velmi trpí. Bez moderní cesty se nedá budovat žádná infrastruktura a nabídky na průmyslový rozvoj, nikdo nebere vážně. Spousta kamionů nedovolí na vlnité cestě předjíždění a nehody i smrtelné, jsou časté. Prostě, je to jedna z nejhorších komunikací v naší zemi.


Pert Janečka

R46 Vyškov - Olomouc, hlavně úsek Prostěv - Olomouc kde jsou v celé délce vyjeté koleje, je katastrofální. Dále silnice z Pohořelic na Znojmo.


Alena Herdová, Kutná Hora

Podle me je nejhorsi silnice c.I/38 mezi Golcovym Jenikovem a Havlickovym Brodem. Je ted sice v rekonstrukci, ale jen jeji cast. Objizdka nestoji za nic, navic je neprehledne oznacena.V opacnem smeru je mozno po ni jet, ale je to o zivot. Auta jezdi v protismeru bez ohledu na zakaz vjezdu. Minuly tyden jsem tam potkala i zahranicni autobus a to v miste, kde byl provoz sveden do jednoho pruhu! Troubil jak o zavod a klepal si na celo a pritom byl v protismeru on. Chtelo by to lepe hlidat. A most u Habru pry bude opravovany az do rijna pristiho roku. To je parada! Pritom jsem tam uz dlouho nevidela ani nohu, a to jezdim pravidelne.


 

Jarda, Přelouč

Dobrý den, dálnici nepoužívám, podle mých zkušeností je zoufalý stav na tzv. hlavním tahu E 442, tj. české silnici č. 35 mezi Hradcem Králové do Svitav, a následuje zoufalství pokračovat na Brno po E 461, tj. české 43. Ale je to jen moje zkušenost

Související