Domácí svaz se totiž rozhodl od tohoto ročníku ligových soutěží poskytovat ze všech zápasů textový on-line přenos a pro ještě větší popularizaci házené dokonce zajistila televizní přenosy z vybraných utkání německé bundesligy.

Házenkáři Haburgu a Kielu v zápase německé ligy. "Návštěvnost v posledních letech mírně roste, ale pořád nejsme spokojení a chceme povědomí o házené rozšířit," vysvětlil ČTK svazový předseda Jaroslav Chvalný.

Svaz se předběžně dohodl s německou bundesligou na odvysílání deseti vybraných zápasů, v nichž budou k vidění čeští reprezentanti.

"Je to společný projekt s Českou televizí, my od ní zase dostaneme marketingový prostor pro vlastní využití," dodal Chvalný.

Novinkou budou i textové on-line přenosy, které by měly fanouškům poskytnout stejný komfort, jakého se už dlouho dostává zejména příznivcům fotbalu a hokeje.

"Bude to dost náročné personálně zajistit, snad to zvládneme," přiznal David Schlegel ze společnosti Esports, která pro svaz projekt chystá. Největší problémy prý lze čekat s pokrytím zápasů ženské interligy ze Slovenska.

Čtěte také:

Sportovní stránka házenkářské extraligy letos zůstala trochu ve stínu marketingových změn.

"Zase ale lze očekávat souboje velké čtyřky o titul, možná do něj ještě promluví Plzeň či Hranice. Jejich vzájemné zápasy budou zase tím hlavním magnetem, třeba loňské finále mezi Zubřím a Karvinou nabídlo házenou, jaká tu dlouho nebyla," odhadl vývoj sezony Chvalný.

K hlavním favoritům bude vedle Zubří, Karviné a pražské Dukly patřit i slovenský Prešov, který své hostování v české lize prodlouží i o další sezonu.

V extralize se udržely díky baráži i Hustopeče, a tak se nová sezona obejde bez nováčků. Novinkou bude pouze jiný systém bojů o 5. - 8. místo, které budou nyní rozhodovat vyřazovací zápasy, nikoli skupina.

Jen o málo jiná je situace i v ženské interlize; v její slovenské části pouze nahradilo Nitru Partizánske. První kolo základních částí obou soutěží se bude hrát 6. a 7. září.

Magnetem sezony budou ale i boje mužské reprezentace o postup na mistrovství Evropy v Rakousku. "Klíčová budou obě utkání s Francií, na podzim v Brně a na jaře na jejich půdě," prohlásil Chvalný.

Reprezentaci převezme nový trenér Martin Lipták, který ale má zároveň povinnosti v rakouském Bregenzu, a mužstvo proto povede poprvé až v kvalifikačních zápasech. "Bude do toho muset skočit rovnýma nohama," přiznal Chvalný, který ale od mužstva postup na ME očekává.

Související