Ježek vyhrál silniční časovku na 24,8 kilometru mezi tělesně handicapovanými jezdci s podkolenní amputací, Hlaváčková byla nejrychlejší na 100 metrů prsa.

Ježek předtím z dráhových disciplín vytěžil kompletní sadu medailí a je zatím neúspěšnějším členem české výpravy. Hlaváčková vyhrála také závod na 50 metrů volný způsob a na 100 metrů volný způsob dohmátla na třetím místě. Bronz v cyklistické časovce získala Markéta Macková.

Hlaváčková: Mám pocit, že lepší už to být nemůže

Handicapovaná plavkyně Běla Hlaváčková.Dvaatřicetiletá Hlaváčková byla nejrychlejší už v rozplavbách a ve finále svůj čas ještě zlepšila skoro o dvě sekundy.

"Dá se říct, že dopoledne jsem to jela trochu volněji. Teď už jsem se opravdu snažila, aby ten čas byl co nejlepší a abych přeplavala soupeřky," řekla matka čtyřletého Honzíka.

Před sebou má ještě závod na 50 metrů kraul. "Mám pocit, že mám vyděláno, že lepší už to být nemůže, tak pojedu úplně v klidu. Jen doufám, že se nachlazení, se kterým jsem se ráno probudila, dá dohromady," uvedla Hlaváčková.

Ježek: Mít dvě zlaté, to je nejvíc, čeho jsem mohl dosáhnout

Handicapovaný cyklista Jiří Ježek se zlatou medailí. Ježek porazil druhého Rumuna Eduarda Novaka suverénně o 28 sekund. "Mít dvě zlaté medaile z Pekingu, to je prostě úžasné a úplně nejvíc, čeho jsem mohl dosáhnout," řekl spolupracovníkovi ČTK Ježek.

Ve sbírce tak má už pět titulů z paralympiády. Další cenný kov může přidat v sobotním závodě s hromadným startem.
V časovce vedl po celou dobu a úspěšně se vyrovnal i s teplotou 33 stupňů Celsia.

"Mám teplo rád, ale tohle bylo dost i na mě. Svědčí o tom i fakt, že mi sport tester ukázal tepovou frekvenci 202, i když moje maximum bylo do téhle chvíle 190," uvedl Ježek.

Macková: Je to skvělé

Macková proměnila hned svůj první start na paralympijských hrách v zisk bronzové medaile. Ve smíšeném závodě sportovců s centrální poruchou hybnosti jednadvacetiletá česká závodnice na tricyklu sice zajela devátý čas, ale přepočet podle koeficientu handicapu ji posunul na stupně vítězů.

Handicapovaná cyklistka Markéta Macková. "Dala jsem do toho všechno, co jsem mohla. Je to skvělé," řekla Macková.

Osm sekund dělilo od bronzu Jiřího Boušku, čtvrtého v kategorii s nejmenším handicapem na dvojnásobně dlouhé trati.

"Bylo to hodně těžké. Ve druhém kole jsem ve stoupání u hráze vytuhnul, těžko jsem to rozjížděl. Ke konci jsem vystupňoval tempo, ale bohužel to nestačilo," uvedl dvojnásobný medailista z dráhových disciplín.

Jízda proti chronometru se nevydařila českým vozíčkářům, paralympijský vítěz z Atén Marcel Pipek skončil dvanáctý. Vedle třicetistupňového vedra bojoval také s následky zranění, s kterým do Pekingu přijel.

"Před měsícem jsem se zranil, měl jsem vyhřezlou ploténku, to mě omezilo a šlo mi to až do ramene, kterým jsem nemohl hýbat. Teprve týden před odjezdem se potvrdilo, že mám jet a zkusit to. Buď to vydrží nebo ne. Vydrželo to, ale bohužel tam není síla," řekl Pipek.

Cyklistika - časovka:

Muži:
LC2 (tělesně handicapovaní s podkolenní amputací): 1. Ježek (ČR) 33:37, 2. Novak (Rum.) -28.
CP3 (24,8 km): 1. Ochoa (Šp.) 37:26, ...6. Kvasnička (ČR) -5:10.
CP4 (24,8 km): 1. Neira (Šp.) 35:54, ...4. Bouška (ČR) -24.
HCB (12,7 km): 1. Frei (Švýc.) 22:06, ...11. Civiš -1:40, 12. Pipek (oba ČR) -2:06.

Smíšený závod CP1/CP2 (12,7 km): 1. Stone (Brit.) 22:15, ... 3. Macková (ČR) -1:27.