Radost finských florbalistů ze zisku titulu mistra světa. Více než týden zaplněných arén, fantastických diváků a dech beroucích bitev v neděli vyvrcholil. V České republice skončilo mistrovství světa. Nikoliv však v hokeji nebo fotbale, jak by úvodní slova napovídala, ale ve florbale! Šampionát tohoto sympatického a u nás amatérského sportu nadchnul celou zemi.

Popularita hry s děrovaným míčkem v Česku každým rokem roste, ale i tak vydařený šampionát leckoho překvapil. Zejména divácká kulisa byla při zápasech domácí reprezentace v obou pořadatelských městech vynikající.

Mladé publikum vytvořilo atmosféru, o které se může některým profesionálním týmům jen zdát. V Ostravě dokonce fanoušci překonali rekord mistrovství, když jich na zápas se Švédy přišlo 8 914, což je nejvyšší návštěva na utkání základní části.

Ani mohutná podpora veřejnosti však české reprezentaci k vytoužené medaili nepomohla. Ale nechybělo mnoho. Domácí hrdinové dostali rozhodující gól od Švýcarů v souboji o bronz necelou minutu před koncem prodloužení. A to Češi ještě ve třetí třetině vedli. Co naplat, potvrdilo se, že ve světě jsme stále až čtvrtí.

Strhující byl také souboj o zlato. Švédsko do včerejška na žádném mistrovství neprohrálo jediný zápas. Po prvních šestnácti minutách ale hráči Tre Kronor "tekli" s Finskem už 0:4!

Jenže modro-žlutí potvrdili svoji ohromnou sílu a šesti brankami za sebou průběh duelu fantasticky otočili. Bláznivé finále ale pokračovalo. Finsko pět minut před koncem srovnalo a po přenádherné akci v prodloužení se poprvé v historii stalo mistry světa. Lepší reklamu si florbal snad ani udělat nemohl.