Než mne zase někdo obviní z pomluvy, podotýkám, že titulek je myšlen v nadsázce. Nadsázkou ovšem není tvrzení, že Barack Obama, první prezident USA černé pleti, bude mít podíl na násilné smrti mnoha černošských dětí, a to především ze zemí Afriky, odkud Obama pochází. Jak v průběhu předvolební kampaně sliboval, mezi jeho první prezidentské výnosy (ty nepotřebují souhlas Kongresu) bude zrušení tzv. Mexico City Policy, zakazující federální vládě financovat organizace, podílející se na propagaci a provádění potratů v rámci populačních a rozvojových programů v tzv. třetím světě. Toto opatření bylo přijato za vlády Ronalda Reagana, zrušeno za éry vyhraněně propotratového Clintona a opět obnoveno Georgem Bushem mladším. Dostojí-li Obama svému slibu, zruší Mexico City Policy v den, kdy před 36 lety došlo rozhodnutím Nejvyššího soudu (Roe v. Wade) k legalizaci potratů v USA...

Jak by mělo být všeobecně známo, ale v důsledku liberálního revizionismu není, programy populační kontroly, propagující užívání antikoncepce a potratů, vznikly na základě eugenických a rasových motivů. Marie Stopesová, jež otevřela první kliniku „plánovaného rodičovství“ ve Velké Británii, se nijak netajila svými rasistickými a antisemitskými postoji. Úsilí o rasovou čistotu bylo předmětem její romanticky založené korespondence s Adolfem Hitlerem. Na berlínském kongresu v roce 1935, věnovaném populační vědě, nechyběly mnohé přední feministky své doby. Mezi feministky, jež otevřeně podporovaly eugenickou politiku Třetí říše a usilovaly o prosazení stejného programu pro severoamerické černochy, byla i radikální socialistka Margaret Sangerová, zakladatelka Eugenické společnosti, po válce přejmenované na Mezinárodní federaci pro plánované rodičovství (International Planned Parenthood Federation). V našich luzích a hájích, respektive potratových odděleních našich nemocnic, ji zastupuje Radim Uzel, jehož titul záměrně neuvádím, neboť jeho výdělečná činnost nemá s léčením pranic společného.

Ale zpět do USA. O protičernošské agendě Margaret Sangerové se můžete přesvědčit poslechem jejích vlastních výroků, obsažených v krátkém dokumentárním snímku nazvaném Margaret Sangerová, rasistická zakladatelka Mezinárodní federace pro plánované rodičovství.

V den Obamovy inaugurace se hojně mluvilo i psalo o jiném černošském vůdci – Martinu Lutheru Kingovi. Co by si tento legendární bojovník za práva černochů asi pomyslel, kdyby byl svědkem toho, jak černošský prezident USA posílá potratovým klinikám ve slumech afrických měst peníze, jež neslouží k vytváření podmínek pro důstojný život, ale k zabíjení kyretou či nitroděložním tělískem. Zato víme, co si o Obamovi myslí neteř Martina Luthera Kinga Dr. Alveda Kingová, která se nechala slyšet, že „je velkou ironií, že cíle, o který usiloval Ku-Klux-Klan, dosáhli až potratáři, zakládající svá smrtící centra v černošských čtvrtích, lovící zde mezi ženami, jež se domnívají, že ztratily veškerou naději“.

Když jsem během Obamovy inaugurace hleděl na slzy, stékající po přítomných černých tvářích, běhal mi mráz po zádech. Nikoli z pohnutí nad triumfem Baracka Vykupitele, ale nad tím, že přítomný pláč není pláčem hoře nad ztrátou černošských dětí, jež zásluhou Obamovy politiky smrti nespatří světlo světa.