Například v Karlovarském kraji se začali o práci hlásit dočasně propuštění zaměstnanci z Karlovarského porcelánu. Do největšího závodu v Nové Roli se úředníci vypravili přímo za nimi, aby jim pomohli vyřídit agendu. Karlovarský úřad práce má zaevidovat asi 250 lidí ze zhruba 900 zaměstnanců porcelánky.

Podle mluvčího Úřadu práce v Liberci Ladislava Dvořáka jsou během prvních dnů v měsíci počty nových uchazečů o práci vysoké již od začátku letošního roku. "Nezaměstnanost stále roste," řekl Dvořák.

Mírný nárůst uchazečů o zaměstnání hlásí střední Čechy. Podle ředitele benešovského úřadu práce Petra Němečka je nárůst ale podstatně nižší než první dny předchozích měsíců. Podobná situace je i na jihu Moravy. "Podle našich interních statistik bych řekl, že se držíme v procentu nezaměstnaných na úrovni měsíce února. Samozřejmě je to více než v loňském roce," uvedl ředitel Úřadu práce v Břeclavi Lubomír Marko.

Na Mostecku, kde je tradičně nejvyšší nezaměstnanost v zemi, se růst počtu lidí bez práce neprojevil. "Pokračující globální krize nás dosud významně nezasáhla. Na rozdíl od okolních regionů nemáme zatím zaplněny průmyslové zóny, což se nyní ukazuje paradoxně jako výhoda. Podařilo se nám navíc nyní mírně snížit počet nezaměstnaných jejich zařazením do veřejně prospěšných prací a rekvalifikačních kurzů," řekl ředitel mosteckého úřadu práce Oldřich Malý.

Zdroj: čtk

Související