Českou republiku reprezentoval tým studentů z Vysoké školy ekonomické v Praze s příznačným názvem Fly Emirates. Celosvětového finále se zúčastnilo celkem 10 týmů z Ruska, Jižní Afriky, Velké Británie, Norska, Španělska, Švédska, Francie, Německa, USA a České republiky.

Studenti pátého a čtvrtého ročníku VŠE v Praze Jakub Kováč, Branislav Miškovič, Jan Vavrys a Ondřej Skála si možnost reprezentovat Českou republiku v celosvětovém finále KPMG Case Competition v Dubaji vybojovali v silné konkurenci národních týmů z Vysoké školy ekonomické, Univerzity Karlovy, Masarykovy univerzity v Brně a České zemědělské univerzity v Praze.

„KPMG Case Competition mi umožnila, abych si ověřil, jak jsem schopen pracovat v týmu a pod časovým tlakem na předem neznámé téma,“ komentuje svou dubajskou zkušenost Ondřej Skála, člen týmu Fly Emirates.

Soutěžící v celosvětovém finále v Dubaji řešili případové studie Carrefour China – Building a Greener Store, Crescent Standard Investment Bank Limited – Governance Failure a Avid Radiopharmaceuticals: The Ventura Ventura Debt Question. Vítězem se stal tým z Francie. Rozhodla tak mezinárodní porota složená z devíti partnerů, ředitelů a senior manažerů členských společností celosvětové sítě KPMG.

„V letošním roce jsme ještě více zpřísnili podmínky a zvýšili nároky na soutěžící. Na rozdíl od klasických případových studií museli nejprve problém firmy odhalit a identifikovat a teprve poté přijít s nějakým řešením,“ říká Pavel Závitkovský, partner společnosti KPMG Česká republika a jeden z členů mezinárodní poroty KPMG Case Competition.

„Přesto, že se nároky zvyšují, zaznamenáváme stále větší zájem o soutěž, a to nejen z Evropy, ale i z Ruska, Afriky nebo Spojených států. Jednotlivé týmy se také mnohem intenzivněji na soutěž připravují, mnohdy i pod vedením profesorů z vysokých škol, na kterých studují. Konkurence je velká, úroveň finálových týmů vyrovnaná a o vítězství rozhodují maličkosti a detaily,“ dodává Pavel Závitkovský.

Související