Společnost OKD, Doprava (OKDD) patřící do skupiny firem finančníka Zdeňka Bakaly koupí skupinu Čechofracht, největšího poskytovatele logistických služeb v ČR. Bakala tak získá významný podíl na tuzemském trhu železniční dopravy, námořní, letecké a železniční spedice a logistiky. Celkový obrat firem by za rok 2008 přesáhl devět miliard korun. Výše transakce nebyla zveřejněna.

Transakce podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a její vypořádání firma očekává v polovině letošního roku.

OKD, Doprava koupí stoprocentní podíl v Čechofrachtu od společnosti Hattisburg Enterprises. "Čechofracht patří dlouhodobě k největším a nejznámějším společnostem na trhu mezinárodní přepravy, jsme proto rádi, že tuto úspěšnou a zavedenou značku můžeme přivítat v rodině OKD Doprava," uvedl generální ředitel a předseda představenstva OKDD Attila Boros.

Společnost OKD, Doprava, kterou zcela vlastní New World Resources Transportation, je po Českých drahách druhým největším železničním přepravcem v zemi. Loňské tržby vystoupaly na 4,7 miliardy korun a hrubý zisk dosáhl 220 milionů Kč.

Čechofracht působí na trhu mezinárodní přepravy od roku 1952, především v mezinárodním zasilatelství, námořní a železniční spedici, letecké přepravě, logistice a skladování.

Skupina Čechofracht dosáhla podle předběžných hospodářských výsledků v roce 2008 tržeb přibližně 5,1 miliardy Kč.

Související