Bohaté klienty, kteří souhlasí s nepřevlékáním postelí či svícny z 19. století s úspornými žárovkami, se snaží oslovit hotel Willard, jeden z nejstarších a nejprestižnějších ve Washingtonu. Vydal se totiž "zelenou cestou", píše agentura AFP.
"Naším cílem je dělat věci tak, aby měl Willard nejlepší ekologické chování z celého hotelového průmyslu," tvrdí Hervé Houdré, který řídí tento palác stojící od roku 1847 naproti Bílému domu.
Francouz, který v Paříži šéfoval hotelům Plaza Athénée a Crillon, je na "křížové výpravě" od roku 2005 s cílem dosáhnout toho, aby jeho luxusní hotel s 332 pokoji skupiny IHG (Intercontinental-Holiday Inn) "fungoval jako první na světě zcela na obnovitelnou energii".
"Nejde o nějakou marketingovou operaci, ale o odpovědnost hoteliérství. Produkujeme hodně odpadu, spotřebováváme hodně energie. Naše odpovědnost vůči lidstvu je o to větší," říká Houdré. Tento vášnivý obhájce trvale udržitelného rozvoje prý někdy sní o tom, že je frontmanem skupiny U2 Bonem a dává zdarma koncert a půl milionu dolarů na nějakou dobrou věc.
Hotel, kde bydlel Abraham Lincoln před svým uvedením do prezidentské funkce a Martin Luther King před svým slavným projevem, v němž hovořil o svém snu o rovnoprávném postavení černochů, již funguje zcela na energii z větrných elektráren. Ta se kupuje formou kreditů.

Související