A to nejen manageři s určitými specifickým rysy vyvolanými specifickými potřebami moderních logistických systémů, ale i logisticky systémově připravení odborníci s dostatkem "technických" informací a schopností "technicky" myslet při řešení a přípravě optimálních postupů.

Vysoká škola logistiky o.p.s (dále jen VŠLG) v Přerově je technická vysoká škola neuniverzitního typu, nabízející - jako jediná v ČR - dva první stupně terciárního vzdělání (Bc., Ing.) v jedinečném studijním programu Logistika. Klade si za cíl nabídnout zájemcům o vysokoškolské vzdělání v této oblasti jeho dosažení v moderním a rychle se rozvíjejícím oboru. Navazující magisterské studium je určeno nejen pro absolventy bakalářského studia na VŠLG, kteří studium ukončí státní závěrečnou zkouškou, ale i pro absolventy bakalářského studia jiných vysokých škol s přijatými standardy na principu NCTS. Doba navazujícího studia je 2 roky a úspěšné studium je završeno získáním titul Inženýr.

Od začátku existence Vysoké školy logistiky v roce 2004 si už z ní odneslo bakalářský diplom 200 absolventů. Mladí inženýři tam budou promovat poprvé v historii Přerova příští týden. Škola má 850 posluchačů v různých formách studia.

Od letošního září rozšíří VŠL svou nabídku o další studijní obor. Ministerstvo školství jí potvrdilo akreditaci oboru logistika letecké dopravy. Stejný obor technického charakteru se zatím nikde jinde v zemi nevyučuje. V Přerově se tak od nového akademického školního roku pravděpodobně začnou vyučovat předměty, jako jsou plánování a zabezpečení letu, krizové řízení v letecké dopravě či letecké právní normy.

"Inspirací k výuce logistiky letecké dopravy pro nás byl vznik civilního letiště v Přerově. Vznikne tak potřeba vychovat ve městě nové odborníky. My se budeme snažit budoucím absolventům poskytnout takové vzdělání, aby dokázali zvládnout veškeré organizační činnosti související s přistáváním a odlety letadel," řeklrektor školy Ivan Barančík. V praxi by takto vzdělaní zaměstnanci měli zvládnout zorganizovat například letištní ostrahu, tankování letadel, odbavení a logistiku kolem zavazadel a zajištění cateringových služeb.

Vedení školy se snaží, aby první posluchači logistiky letecké dopravy mohli do přerovských poslucháren usednout už na podzim.

Zdroj: čtk, VŠL

Související