O washingtonský hotel Watergate, který dal jméno známé odposlouchávací aféře, jež vedla k pádu tehdejšího prezidenta Nixona, nebyl v úterní dražbě zájem. Nikdo z registrovaných účastníků aukce se jí nakonec nezúčastnil. Informovala o tom agentura Reuters.
Vyvolávací cena hotelu ležícího na prestižní adrese na washingtonské Virginia Avenue činila 25 milionů dolarů. Hotel Watergate, který je součástí stejnojmenného komplexu, si ale nikdo nekoupil.
Joseph Cooper, ředitel aukční síně Alex Cooper Auctioneers, před úterní dražbou řekl, že aukce hotelu Watergate je šancí investovat do jedné z nejslavnějších staveb ve Washingtonu.
Hotel s 251 pokoji v roce 2004 koupila společnost Monument Realty. Firma chtěla nemovitost renovovat. Plánovala, že někdejší hotel přebuduje na luxusní bytový komplex. Firma ale nebyla schopná splácet půjčku od newyorské společnosti PB Capital ve výši 40 milionů dolarů. Soud proto budovu předběžně zabavil. PB Capital se nyní bude snažit najít zájemce o ni.
Aféra Watergate vypukla v červnu roku 1972. Zhruba půl roku před volbami se do kanceláří Demokratické strany v komplexu Watergate vloupalo pět mužů. O dva dny později The Washington Post přišel s informací, že stopy vedou k lidem z Bílého domu. Později se ukázalo, že vloupání bylo jen jedním z dílků akce, která zahrnovala sledování a odposlouchávání politických soupeřů, diskreditaci protivníků a další nezákonné aktivity financované z částečně ilegálních fondů. Aféra Watergate vedla v roce 1974 k odstoupení tehdejšího prezidenta Nixona.

Související