Ne na atletickém oválu, ale pod basketbalovými koši ve WNBA se chce nyní prosadit bývalá slavná sprinterka Marion Jonesová. Atletická hvězda první velikosti, která však byla usvědčena z dopingu a za křivou výpověď poté strávila půl roku ve vězení, trénuje od října s basketbalistkami San Antonio Silver Stars. Kouč týmu na dopingovou minulost Jonesové nehledí. "Jednám s lidmi podle toho, jak jsou na tom v danou chvíli. Minulost je minulostí. Pokud chce hrát, je to pro ni skvělé," prohlásil Hughes.

Čtyřiatřicetiletá sprinterka podle listu New York Times trénuje od října na své fyzické kondici a basketbalových dovednostech. V květnu se jí údajně někdo z vedení zámořské soutěže ptal, zda by si chtěla vyzkoušet WNBA.

"Napadlo mě, že by to mohla být zajímavá cesta. Dává mi to možnost oslovit mladé lidi na velkém hřišti, mám možnost dostat druhou šanci," vysvětlila Jonesová, která v roce 1994 dokonce vyhrála univerzitní šampionát za Severní Karolínu.

Před začátkem soutěže by se chtěla v zimě rozehrát v Evropě, jestli má nějaké konkrétní nabídky, však neřekla.

Někdejší atletická hvězda zářila především na olympiádě v Sydney, kde získala tři zlaté a dvě bronzové medaile, které jí však byly později odebrány. "Je důležité si uvědomit, že člověk může udělat chybu. Lidé si ale budou pamatovat to, co jste udělali po této chybě," tvrdí bývalá atletka.

Související