Nejlepší český cyklista Roman Kreuziger má ve svém programu na rok 2010 prakticky stejné závody jako letos, včetně elitních podniků Tour de France a španělské Vuelty. Jezdec, který na letošní Tour de France obsadil deváté místo, to oznámil na svých webových stránkách.

"Můj program na sezonu 2010 je hotový. Je prakticky stejný jako v letošním roce. Jen s tím rozdílem, že nezačnu závodit na Mallorce, ale až koncem února na etapovém závodu Kolem Sardinie," napsal Kreuziger. Poté budou následovat závody Kolem Katalánska, Paříž-Nice, klasické jednorázové podniky Lutych-Bastogne-Lutych, Amstel Gold Race, Valonský šíp a další etapový závod Kolem Romandie.

Po odpočinku absolvuje Kreuziger jako generálku před Tour de France opět závod Kolem Švýcarska. "Počítám i s klasikou San Sebastian - San Sebastian, kde jsem byl letos druhý," řekl vítěz české ankety o Krále cyklistiky.

Doplnil, že program sestavoval podle rozvrhu letošního roku, který mu vyhovoval. "Začínám o pět týdnů později, začátkem února plánuji vysokohorské soustředění na Tenerife. V květnu po Romandii bych rád vyrazil trénovat nějaké horské etapy Tour a v červnu před Tour počítám se soustředěním na San Pellegrinu," upřesnil Kreuziger.

Úspěšně za sebou má povinné fyzické a lékařské testy, které jezdci italské stáje Liquigas podstoupili v závěru minulého týdne. Dnes Kreuziger odjíždí na soustředění do španělského Benicassimu poblíž Valencie.

"Ale zůstanu tam jen čtyři dny. V pátek je totiž v Itálii slavnostní večeře našeho druhého hlavního sponzora firmy Doimo. A chtěli tam i kapitány. Ze závodníků tam se mnou jdou Pellizotti, Basso a jeden nováček, zatímco Nibali zůstává ve Španělsku, protože začíná závodit dřív než my ostatní," dodal Kreuziger.

Související