Kdo vyhraje tradiční anketu Sportovec roku? Letos těžko hledat jednoznačného favorita. Jisté je pouze to, že vítěz vzejde z této desítky: Lukáš Bauer (běh na lyžích), Tomáš Berdych (tenis), Petr Čech (fotbalový brankář), Tomáš Kraus (skikros), Roman Kreuziger (silniční cyklistika), Martina Sáblíková (rychlobruslení), Barbora Špotáková (hod oštěpem), Radel Štěpánek (tenis), Josef Váňa (žokej, Šárka Záhrobská (alpské lyžování).

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne dnes od 20:00 v přímém přenosu České televize v pražském hotelu Hilton. Komu byste dali přednost vy?

Martina Sáblíková vyhrála rychlobruslařské mistrovství světa ve víceboji i na jednotlivé trati 5000 metrů. Lukáš Bauer i Barbora Špotáková, která obhajuje prvenství, jsou vicemistři světa. Dvojnásobný mistr světa Tomáš Kraus sice letos na MS nezářil, ale podruhé za sebou a celkem počtvrté vyhrál Světový pohár.

Upozornili na sebe i čeští tenisté, kteří po 29 letech došli do finále Davis Cupu. To je řadí i jako jedny z favoritů pro volbu nejlepšího týmu. V nich jsou v užší nominaci ještě veslařská dvojka s kormidelníkem Václav Chalupa, Jakub Makovička, Oldřich Hejdušek a hokejisté Karlových Varů, kteří vyhráli extraligu.

Skvělý rok prožil i Roman Kreuziger, který 9. místem na prestižní Tour de France dosáhl na historické české maximum.

Sportovní svět fascionval i příběh žokej Josef Váňa, který v šestapadesáti letech vyhrál pošesté Velkou pardubickou a je zdaleka nejstarším členem v nominované desítce.