V obávaném výběhu do sjezdovky Alpe Cermis v italském Val di Fiemme dnes suverénně porazil dosud vedoucího Nora Pettera Northuga.

Zatímco zničený lídr Světového poháru přibíhal na druhém místě s více než minutovou ztrátou, rozesmátý Bauer na něj čekal s lyžemi v ruce a českou vlajkou, s níž absolvoval poslední metry závodu. Třetí místo obsadil loňský vítěz Tour Švýcar Dario Cologna.

Velký krok k senzačnímu prvenství na Tour, kde po zdravotních problémech a tréninkovém výpadku nepatřil mezi favority, udělal Bauer sobotním suverénním prvenstvím v závodu na 20 kilometrů klasicky s hromadným startem.

Ztrátu na všemi favorizovaného Northuga snížil na 8,3 sekundy a dnes se rozhodovalo v jejich souboji.

Northug: Neměl jsem šanci

Bauer udělal ze závodu na deset kilometrů volnou technikou one man show. Zhruba tři kilometry před cílem Northuga setřásl a brutální stoupání vyjížděl s nevídanou lehkostí.

Kilometr před cílem měl k dobru už minutový náskok, který ještě zvýšil, přestože si v závěrečné pasáži vychutnával úspěch s vlajkou v ruce.

"Čekal jsem, že Petter bude mít v kopci problémy. Jeho silnou zbraní jsou sprinty, já jsem dobrý ve stoupáních," řekl s úsměvem Bauer norské televizi.

"Lukáš jel fantasticky. Klobouk dolů," konstatoval s pochmurným výrazem ve tváři Northug. "Byl jsem dole pod kopcem vážně odhodlaný, ale Lukáše jsem dneska udržet nemohl. Už po včerejšku jsem měl obavy, že bude silný. Dneska jsem proti němu neměl šanci," dodal vítěz tří etap Tour.

Související