"Přeji si, abych se steroidů nikdy nedotkl. Bylo to šílené a velká chyba. Opravdu se omlouvám." To jsou slova, která zaslal bývalý slavný baseballista Mark McGwire v pondělním prohlášení agentuře AP.

Šestačtyřicetiletý Američan přiznal, že steroidy bral i v roce 1998, kdy překonal rekord MLB v počtu homerunů. Baseballista ukončil kariéru v roce 2001, pondělní přiznání přichází údajně proto, že chce dál "pokračovat čistý".

McGwire v minulosti odmítl odpovídat na otázky ohledně užívání dopinku před Kongresem. Loni v říjnu se stal trenérem pálkařů St. Louis. A když do nové funkce nastupoval, slíbilo vedení klubu, že se před jarní přípravou z minulosti zodpoví.

Baseball, kteréý v USA patří k nejpopulárnějším sportům, tak zažil další "malý" šok. Podezření, že si hvězdy tohoto sportu léta díky benevolntním kontrolám pomáhaly nedovolenými prostředky, se pomalu mění v jistotu.

Loni v únoru se k dopingu přiznal i nejlépe placený hráč soutěže Alex Rodriguez z New Yorku Yankess. Stín podezření navíc leží i na dalších velkých jménech, jakou jsou například Barry Bonds, Roger Clemens, Sammy Sosa a David Ortiz. Bondse s Clemense kvůli dopingu vyšetřují úřady.

"Poprvé jsem vzal stereoidy v sezóně 1989/90, pak v roce 1993, když jsem byl zraněný. Bral jsem je pak příležitostně v průběhu celých 90. let," uvedl jedenáctinásobný účastník Utkání hvězd v prohlášení, které zaslal agentuře AP.

Související