V devíti zápasech basketbalistky Frisco Sika Brno vždy polskou Gdyni porazily, podesáté už se to nepovedlo. V Evropské lize v Polsku prohrály 73:77. Brňanky doplatily na výpadky ve druhé čtvrtině a už je nezachránila ani zlepšená hra v závěru zápasu. V tabulce skupiny D klesly na třetí místo a zhoršily si vyhlídky na výhodnější nasazení do play-off.

Chyb bylo příliš

Brňanky držely v první čtvrtině vyrovnanou partii a na rychlé útoky soupeřek stačily odpovídat stejnou zbraní. Do hry úspěšně zasáhla i zotavená Žirková, která sedmi body táhla tým střelecky. Ještě po 11 minutách vedly Moravanky 22:21, v dalším průběhu však zcela vypadly z herního rytmu.

Jejich obrana byla hodně děravá, často ztrácely míče už při zakládání útočných akcí a hlavně doplácely na mizernou koncovku. Jejich úspěšnost z dvoubodového území byla pouhých 38 procent, naopak hráčky Gdyně si vedly s 63 procenty mnohem přesněji. Nedařilo se oběma Američankám v brněnském týmu Bonnerové a McWilliamsové. Sice často střílel yna koš soupeřek, ale jejich produktivita byla sotva dvacetiprocentní. Skóre proto nečekaně rychle narůstalo ve prospěch polského týmu, který těsně před přestávkou vedl už 48:33.

Třetí čtvrtina měla zcela jiný scénář. Brňanky zpřesnily hru v podkošových soubojích, výrazně se prosazovala zejména Kulichová, která stačila doskakovat i zakončovat. Český tým postupně ukrajoval z náskoku soupeřek, které znervózněly a ztratily přesnost. Zápas dostal zpět dramatický náboj.

V úvodu závěrečné čtvrtiny se podařilo českým vicemistryním snížit na 57:59. Hráčky obou týmů hrály křečovitě. Polky šestibodovou šňůrou využily střelecky hluché čtyři minuty soupeřek a opět odskočily. Brňanky se vzchopily a čtyři minuty před koncem Kulichová vyrovnala. Koncovka ale vyzněla pro přesněji hrající polský tým, který taktickou hrou už zvrat nepřipustil.

Lotos Gdyně - Frisco Sika Brno 77:73 (21:20, 48:35, 59:56)

Nejvíc bodů: Matovičová 17, Phillipsová 16, Tomialowiczová 12, Jujkaová 11, Halvarssonová 10 - Kulichová 19, Bonnerová 14, McWilliamsová 10, Žirková 7, Grimaová 6. Rozhodčí: Dovidavičius (Lit.), Černovová (Rus.), Lukáč (SR). Trestné hody: 14/11 - 25/15. Fauly: 18:12. Trojky: 6:6.