V druhém zápasu na mistrovství Evropy házenkářů dnes čeští reprezentanti podlehli Francii 20:21. K postupu do další fáze turnaje musejí v pátek zdolat Maďarsko. První poločas zápasu ve Wiener Neustadtu prohrál český celek o šest branek, po změně stran sice dokázal vyrovnat, ale závěr nezvládl.

S brankářem Galiou namísto Štochla vstoupili čeští hráči do souboje s mistry světa a olympijskými vítězi. Za necelých dvacet minut vedli Francouzi už 10:3. Poté francouzský kouč stáhl ze hřiště nejlepšího hráče světa roku 2007 Karabatice a českému celku se podařilo hru vyrovnat. Po trefách Jíchy a Sklenára snížil na rozdíl čtyř branek.

Po přestávce přišel zvrat

Po přestávce zvýšil rychle Ostertag, ale poté přišel zvrat. Především česká obrana začala pracovat a za ní se rozchytal ke skvělému výkonu Galia. Češi nedovolili mistrům světa skórovat dlouhých šestnáct minut a dokázali vyrovnat na 17:17.

V dramatické koncovce kraloval francouzský gólman Omeyer. Devadesát sekund před koncem zlikvidoval střelu nejzkušenějšího českého hráče Filipa, a když deset vteřin před závěrečným hvizdech chytil i Sklenákův pokus, mohl se on i jeho spoluhráči radovat z výhry a jistého postupu.


ME v házené mužů - skupina D:

Česká republika - Francie 20:21 (10:16)

Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Nocar 1, Vítek, Mičkal 2, Zdráhala 2, Vraný, Kubeš, Piskač, Jícha 6, Filip 5, Sobol, Mráz, Stehlík, Hynek, Sklenák 4.

Nejvíce branek Francie: Abalo 5, Narcisse 4, Bosquet 3. Rozhodčí: Kristiansen, Abrahamsen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/1. Vyloučení: 3:1. Diváci: 2100

Související